Тексерілді 27.02.2025ж ______________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Энергия түрлері мен көздері
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
5.5.Энергия және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Б.Қ.Ибраимова |
|||||
|
Күні: |
27.02.25ж |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергия түрлері мен көздері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.5.1.5 -жылулық ұлғаюды сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жылулық ұлғаюды түсіндіреді; Жылулық ұлғаюды сипаттай алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары» Махатма Ганди (Mahatma Gandhi) «Бірлік — күштің негізі. Егер әрбір адам өз күшін біріктіріп, бірге әрекет етсе, олар әлемді өзгерте алады.» Үй жұмысы «Миға шабуыл» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. Оқушылар өткен тақырып бойынша жылуды оқшаулау бойынша ұсыныстар айтады |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: 1.Жылу оқшаулау бойынша ұсыныстар атайды |
|
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 7 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Ой қозғау» әдісі Ю А Ғ Л Ұ Қ Ы Л У Л Ы Ж
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Жылулық ұлғаю
(ЖТ) Жеке тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар жылулық ұлғаю бойынша сәйкестендіру тапсырмасын орындайды
(ЖТ) Жеке тапсырма «Эксперимент» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Заттардың температурасы артқан кезде олардың көлемінің қалай өзгеретінін бақылау.
(ЖТ) Жеке тапсырма «Ситуациялық сұрақтар» әдісі Оқушылар тақырыпқа сәйкес ситуациялық сұрақтарға жауап береді
|
Оқушыларға әдісі арқылы тақырыпты анықтайды. Сабаққа мақсат қояды Бейнероликті қарайды. Металдардағы өзгерісті анықтайды Оқушылар жылулық ұлғаю бойынша ақпараттарды сәйкестендіреді Оқушылар жылулық ұлғаюы бойынша тәжірибе жұмыстарын жасайды Оқушылар тақырыпқа сәйкес ситуациялық сұрақтарға жауап береді |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жылулық ұлғаю бойынша сәйкестендіреді Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жылулық ұлғаюы бойынша тәжірибе жасайды 2.Ыстық судағы ахуалды анықтайды 3.Суық судағы ахуалды анықтайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Тақырыпқа сәйкес ситуациялық сұрақтарға жауап береді; |
https://youtu.be/vKdUBGgIdL0?si=qywj-Sd34hnh1yjX https://learningapps.org/watch?v=pnbpqk4fn25
Металл таспа (темір немесе мыс) Сызғыш Термометр Ыстық су Мұзды су Сағат Ыдыс (су үшін) График жасауға арналған қағаз |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «3 - ҚҚҚ» әдісі Оқушылар 3 ҚҚҚ әдісі арқылы кері байланыс орнатады Қызық Құндық Қиын Үйге тапсырма Тақырып бойынша презентация дайындау |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|||
Тексерілді 27.02.2025ж ______________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Энергия түрлері мен көздері
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
6.5.Энергия және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Б.Қ.Ибраимова |
|||||
|
Күні: |
27.02.25ж |
|||||
|
Сынып: 6 Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергия түрлері мен көздері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.5.1.5 энергияны алудың баламалы көздерін ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Энергияны алудың баламалы көздерін анықтайды; Баламалы энергия көздерін атай алады ЕББҚ: Баламалы энергия көздерін атай алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары» Махатма Ганди (Mahatma Gandhi) «Бірлік — күштің негізі. Егер әрбір адам өз күшін біріктіріп, бірге әрекет етсе, олар әлемді өзгерте алады.» Үй жұмысы «Сәйкестендіру» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. Оқушылар электр энергиясы бірлігімен құнын анықтап сәйкестендіреді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: 1.Электр энергиясының бірлігімен құнын сәйкестендіреді |
https://learningapps.org/watch?v=p91wd1k1v25
|
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 7 мин 10 мин 3 мин 7 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Баламалы энергия көздері
(ЖТ) Жеке тапсырма Мәтінмен жұмыс ЕББҚ (функционалдық сауаттылық тапсырмасы)
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Викторина» әдісі тапсырмасы (функционалдық сауаттылық тапсырмасы)
Бейнеролик: Күн батареялары қалай жұмыс жасайды
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Ситуациялық сұрақтар» әдісі Оқушыларға баламалы энергияға қатысты ситуациялық сұрақтар қояды
|
Оқушыларға суреттер сөйлейді әдісі арқылы тақырыпты анықтайды. Сабаққа мақсат қояды Бейнероликті қарайды. Баламалы энергия көздерін анықтап сипаттайды Оқушылар баламалы энергия көздерін анықтап жұмыс істеу механизмін сипаттайды Оқушылар wordwall бағдарламасы арқылы викторина сұрақтарына жауап береді Оқушылар күн энергиясының пайдалану бойынша бейнероликті қарайды Оқушылар баламалы энергия түрлері бойынша ситуациялық сұрақтарға жауап береді |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Баламалы энергия көздерін анықтайды; 2.Жұмыс жасау механизмін түсіндіреді; 3.Біздің еліміздегі мүмкіншілігін атайды; Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Энергиямен баламалы энергия көздерін анықтайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Ситуациялық сұрақ бойынша ұсыныс жасайды; |
https://youtu.be/Dfk_JlpI8TU?si=oscUISrvgkWuDM2R https://wordwall.net/ru/resource/52911726
https://youtu.be/1ZTPkduzaq0?si=NwZ2DJDnv8NdDZb2 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Куб» әдісі
Үйге тапсырма Тақырыпты оқу. |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|||
Тексерілді 27.02.2025ж ______________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Зерттеу және зерттеушілер
|
Пәні: |
География |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3.5. Табиғи аумақтық кешендер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Б.Қ.Ибраимова |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.2025 |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зерттеу және зерттеушілер |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9. 1. 1. 3 далалық, картографиялық, теориялық географиялық зерттеу әдістерінің мәнін түсіндіріп, қолданады 9. 1. 1. 4 сандық және сапалық географиялық деректерді өңдеп, талдайды |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи аумақтық кешенді сипаттай алады. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 4 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Тәртіп — тәрбие бастауы,тәртіпсіздік – өміріңнің қас жауы» Сабақтың философиясы: Б.Момышұлының нақыл сөзімен байланысты
Үй жұмысы Wordwall бағдарламасы арқылы өткен тақырыпқа тоқталады
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар тәрбие мен білімнің маңыздылығына тоқталып, тәртіппен тәрбиенің алғышарттарын атайды Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Географиялық қабық заңдылықтарын сәйкестендіреді |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
(ЖТ)Жеке тапсырма Аумақтың табиғат кешеніне физикалық – географиялық сипаттама жасаңыз
|
Оқушыларға жергілікті жердегі антропогендік әрекеттер әсерінен барынша өзгерген кешендерді анықтап, талдау нәтижелерін кесте түрінде көрсетеді
|
Дескриптор: Жалпы 8 – балл: 1.Жер бедеріне әсерін сипаттайды 2.Топырақ жамылғысына әсерін сипаттайды 3.Өсімдік түрлеріне әсерін сипаттайды 4.Жануарлар өкілдеріне әсерін сипаттайды
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма Тақырыпқа қатысты презентация дайындап келу
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
|||||||||||||||||
|
Аумақ және ондағы табиғат компоненттері |
Адамның іс - әрекеті |
Адам әсерінен өзгерген табиғат жағдайларының нақты мысалдар |
|
Жер бедері элементтері 1) 2) |
|
|
|
Топырақ жамылғысы 1) 2) |
|
|
|
Өсімдік түрлері 1) 2) |
|
|
|
Жануар өкілдері 1) 2) |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып Энергия түрлері мен көздері
5 сынып Энергия түрлері мен көздері
Тексерілді 27.02.2025ж ______________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Энергия түрлері мен көздері
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
5.5.Энергия және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Б.Қ.Ибраимова |
|||||
|
Күні: |
27.02.25ж |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергия түрлері мен көздері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.5.1.5 -жылулық ұлғаюды сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жылулық ұлғаюды түсіндіреді; Жылулық ұлғаюды сипаттай алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары» Махатма Ганди (Mahatma Gandhi) «Бірлік — күштің негізі. Егер әрбір адам өз күшін біріктіріп, бірге әрекет етсе, олар әлемді өзгерте алады.» Үй жұмысы «Миға шабуыл» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. Оқушылар өткен тақырып бойынша жылуды оқшаулау бойынша ұсыныстар айтады |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: 1.Жылу оқшаулау бойынша ұсыныстар атайды |
|
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 7 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Ой қозғау» әдісі Ю А Ғ Л Ұ Қ Ы Л У Л Ы Ж
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Жылулық ұлғаю
(ЖТ) Жеке тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар жылулық ұлғаю бойынша сәйкестендіру тапсырмасын орындайды
(ЖТ) Жеке тапсырма «Эксперимент» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Заттардың температурасы артқан кезде олардың көлемінің қалай өзгеретінін бақылау.
(ЖТ) Жеке тапсырма «Ситуациялық сұрақтар» әдісі Оқушылар тақырыпқа сәйкес ситуациялық сұрақтарға жауап береді
|
Оқушыларға әдісі арқылы тақырыпты анықтайды. Сабаққа мақсат қояды Бейнероликті қарайды. Металдардағы өзгерісті анықтайды Оқушылар жылулық ұлғаю бойынша ақпараттарды сәйкестендіреді Оқушылар жылулық ұлғаюы бойынша тәжірибе жұмыстарын жасайды Оқушылар тақырыпқа сәйкес ситуациялық сұрақтарға жауап береді |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жылулық ұлғаю бойынша сәйкестендіреді Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жылулық ұлғаюы бойынша тәжірибе жасайды 2.Ыстық судағы ахуалды анықтайды 3.Суық судағы ахуалды анықтайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Тақырыпқа сәйкес ситуациялық сұрақтарға жауап береді; |
https://youtu.be/vKdUBGgIdL0?si=qywj-Sd34hnh1yjX https://learningapps.org/watch?v=pnbpqk4fn25
Металл таспа (темір немесе мыс) Сызғыш Термометр Ыстық су Мұзды су Сағат Ыдыс (су үшін) График жасауға арналған қағаз |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «3 - ҚҚҚ» әдісі Оқушылар 3 ҚҚҚ әдісі арқылы кері байланыс орнатады Қызық Құндық Қиын Үйге тапсырма Тақырып бойынша презентация дайындау |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|||
Тексерілді 27.02.2025ж ______________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Энергия түрлері мен көздері
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
6.5.Энергия және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Б.Қ.Ибраимова |
|||||
|
Күні: |
27.02.25ж |
|||||
|
Сынып: 6 Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергия түрлері мен көздері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.5.1.5 энергияны алудың баламалы көздерін ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Энергияны алудың баламалы көздерін анықтайды; Баламалы энергия көздерін атай алады ЕББҚ: Баламалы энергия көздерін атай алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары» Махатма Ганди (Mahatma Gandhi) «Бірлік — күштің негізі. Егер әрбір адам өз күшін біріктіріп, бірге әрекет етсе, олар әлемді өзгерте алады.» Үй жұмысы «Сәйкестендіру» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. Оқушылар электр энергиясы бірлігімен құнын анықтап сәйкестендіреді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: 1.Электр энергиясының бірлігімен құнын сәйкестендіреді |
https://learningapps.org/watch?v=p91wd1k1v25
|
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 7 мин 10 мин 3 мин 7 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Баламалы энергия көздері
(ЖТ) Жеке тапсырма Мәтінмен жұмыс ЕББҚ (функционалдық сауаттылық тапсырмасы)
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Викторина» әдісі тапсырмасы (функционалдық сауаттылық тапсырмасы)
Бейнеролик: Күн батареялары қалай жұмыс жасайды
(ЖТ) Жеке тапсырма ЕББҚ «Ситуациялық сұрақтар» әдісі Оқушыларға баламалы энергияға қатысты ситуациялық сұрақтар қояды
|
Оқушыларға суреттер сөйлейді әдісі арқылы тақырыпты анықтайды. Сабаққа мақсат қояды Бейнероликті қарайды. Баламалы энергия көздерін анықтап сипаттайды Оқушылар баламалы энергия көздерін анықтап жұмыс істеу механизмін сипаттайды Оқушылар wordwall бағдарламасы арқылы викторина сұрақтарына жауап береді Оқушылар күн энергиясының пайдалану бойынша бейнероликті қарайды Оқушылар баламалы энергия түрлері бойынша ситуациялық сұрақтарға жауап береді |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Баламалы энергия көздерін анықтайды; 2.Жұмыс жасау механизмін түсіндіреді; 3.Біздің еліміздегі мүмкіншілігін атайды; Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Энергиямен баламалы энергия көздерін анықтайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Ситуациялық сұрақ бойынша ұсыныс жасайды; |
https://youtu.be/Dfk_JlpI8TU?si=oscUISrvgkWuDM2R https://wordwall.net/ru/resource/52911726
https://youtu.be/1ZTPkduzaq0?si=NwZ2DJDnv8NdDZb2 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Куб» әдісі
Үйге тапсырма Тақырыпты оқу. |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|||
Тексерілді 27.02.2025ж ______________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Зерттеу және зерттеушілер
|
Пәні: |
География |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3.5. Табиғи аумақтық кешендер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Б.Қ.Ибраимова |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.2025 |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зерттеу және зерттеушілер |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9. 1. 1. 3 далалық, картографиялық, теориялық географиялық зерттеу әдістерінің мәнін түсіндіріп, қолданады 9. 1. 1. 4 сандық және сапалық географиялық деректерді өңдеп, талдайды |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи аумақтық кешенді сипаттай алады. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 4 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Тәртіп — тәрбие бастауы,тәртіпсіздік – өміріңнің қас жауы» Сабақтың философиясы: Б.Момышұлының нақыл сөзімен байланысты
Үй жұмысы Wordwall бағдарламасы арқылы өткен тақырыпқа тоқталады
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар тәрбие мен білімнің маңыздылығына тоқталып, тәртіппен тәрбиенің алғышарттарын атайды Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Географиялық қабық заңдылықтарын сәйкестендіреді |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
(ЖТ)Жеке тапсырма Аумақтың табиғат кешеніне физикалық – географиялық сипаттама жасаңыз
|
Оқушыларға жергілікті жердегі антропогендік әрекеттер әсерінен барынша өзгерген кешендерді анықтап, талдау нәтижелерін кесте түрінде көрсетеді
|
Дескриптор: Жалпы 8 – балл: 1.Жер бедеріне әсерін сипаттайды 2.Топырақ жамылғысына әсерін сипаттайды 3.Өсімдік түрлеріне әсерін сипаттайды 4.Жануарлар өкілдеріне әсерін сипаттайды
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма Тақырыпқа қатысты презентация дайындап келу
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
|||||||||||||||||
|
Аумақ және ондағы табиғат компоненттері |
Адамның іс - әрекеті |
Адам әсерінен өзгерген табиғат жағдайларының нақты мысалдар |
|
Жер бедері элементтері 1) 2) |
|
|
|
Топырақ жамылғысы 1) 2) |
|
|
|
Өсімдік түрлері 1) 2) |
|
|
|
Жануар өкілдері 1) 2) |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















