___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.4 растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Растрлық және векторлық графиканың функцияларын салыстырады; растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. "Көтеріңкі көңіл-күй"тренингі. Оқушылар әр партада бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау: Миға шабуыл әдісі - Растрлық және векторлық графикалық редакторлардың айырмашылығы неде? - Неліктен растрлық және векторлық графиканы графиканың бір түріне біріктіру мүмкін емес деп ойлайсыз? Өз пікіріңізбен бөлісіңіз. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Видео сабақты қарау Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды Сергіту сәті
Білімді бекіту
|
Оқулықпен жұмыс жасайды - көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - кестені толтырады Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды
- интерактивті тапсырманы орындайды - тәжірибелік жұмысты орындайды
|
ФБ |
Презентация, https://youtu.be/tQVMwLqhwm4 Оқулық, Жұмыс парағы https://learningapps.org/watch?v=pc4u2g96t24 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Нұрсәуле мен Нұрғаным өздеріне таныс графикалық редакторлардың көмегімен суреттер жасап, оларды принтерге басып шығарды. Нұрсәуленің суреті Нұрғанға қарағанда анағұрлым айқын әрі сапалы болып шықты. Неліктен? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып информатикадан сабақ жоспары
5 сынып информатикадан сабақ жоспары
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.4 растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Растрлық және векторлық графиканың функцияларын салыстырады; растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. "Көтеріңкі көңіл-күй"тренингі. Оқушылар әр партада бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау: Миға шабуыл әдісі - Растрлық және векторлық графикалық редакторлардың айырмашылығы неде? - Неліктен растрлық және векторлық графиканы графиканың бір түріне біріктіру мүмкін емес деп ойлайсыз? Өз пікіріңізбен бөлісіңіз. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Видео сабақты қарау Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды Сергіту сәті
Білімді бекіту
|
Оқулықпен жұмыс жасайды - көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - кестені толтырады Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды
- интерактивті тапсырманы орындайды - тәжірибелік жұмысты орындайды
|
ФБ |
Презентация, https://youtu.be/tQVMwLqhwm4 Оқулық, Жұмыс парағы https://learningapps.org/watch?v=pc4u2g96t24 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Нұрсәуле мен Нұрғаным өздеріне таныс графикалық редакторлардың көмегімен суреттер жасап, оларды принтерге басып шығарды. Нұрсәуленің суреті Нұрғанға қарағанда анағұрлым айқын әрі сапалы болып шықты. Неліктен? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

















