|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: Сауран жалпы орта мектебі
|
||||||
|
Күні: 27.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеміс-жидектің пайдасы |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
- тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көпмағыналы сөздер, омоним, ан- тоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Б
|
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тура және ауыспалы мағыналы сөздерді. көпмағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай колданады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: аныктаған тірек сөздерді шығармашылық жұмыстарында еркін колдана алады. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жүзім, пайдалы жеміс, калий, фруктоза. |
||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: менің пікірімше, қар- сылық білдіремін, деп ойлаймын. |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
Не себепті ..... деп ойлайсыз? |
|||||||
|
Ишара: |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Салауатты өмір сүру сияқты ұлттық немесе жалпыадамзаттық құндылықтарға баулу |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Миуалы ағаштардың ерекшелігін біледі. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды жеміс-жидектер арқылы топқа бөлеміз
Ойтүрткі. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Жеміс ағаштарының баска түрлерінің ағзаға пайдасын білесің бе? |
ОӘК материалдары |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Окушылар пікірталас алаңында «Бұрыштар» стратегиясы арқылы екі топқа бөлініп, мәтінде көтерілген негізгі екі мәселені түсіндіреді.
Деңгейлік тапсырманы топқа бөлініп орындайды.
4-топ эссе жазады «Денсаулық- зор байлық» Құрма туралы бейнефильмді тамашалап, оның кандай пайдасы барын аныктайды. Төмендегі мәтінді окып, өз пікірлерін жазады. |
■ 'Бүрыштар» стра тегиясы ҺНр5://\ү\м\¥.уоиІи |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі аркылы бүгінгі сабакты корытындылайды. Жауаптарға сәйкес бояйды. Үйге тапсырма. «Табиғатты қорғау- парызымыз» тақырыбында «ПОПС формуласы» бойынша өз пікірлерін дәлелдеп жазады |
«Бағдаршам» әдісі
ОӘК материалдары
|
|||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
«Қазакстанның өсімдіктері әлемі» энциклопедиясы. «Жердің көркі - ағаш» деген тақырыпта өз айналасында өсіп тұрған ағаштар туралы әнгіме жазады.
|
|
жаратылыстану, казақ әдебиеті. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып Жеміс-жидектің пайдасы
5-сынып Жеміс-жидектің пайдасы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: Сауран жалпы орта мектебі
|
||||||
|
Күні: 27.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеміс-жидектің пайдасы |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
- тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көпмағыналы сөздер, омоним, ан- тоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Б
|
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тура және ауыспалы мағыналы сөздерді. көпмағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай колданады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: аныктаған тірек сөздерді шығармашылық жұмыстарында еркін колдана алады. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жүзім, пайдалы жеміс, калий, фруктоза. |
||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: менің пікірімше, қар- сылық білдіремін, деп ойлаймын. |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
Не себепті ..... деп ойлайсыз? |
|||||||
|
Ишара: |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Салауатты өмір сүру сияқты ұлттық немесе жалпыадамзаттық құндылықтарға баулу |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Миуалы ағаштардың ерекшелігін біледі. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды жеміс-жидектер арқылы топқа бөлеміз
Ойтүрткі. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Жеміс ағаштарының баска түрлерінің ағзаға пайдасын білесің бе? |
ОӘК материалдары |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Окушылар пікірталас алаңында «Бұрыштар» стратегиясы арқылы екі топқа бөлініп, мәтінде көтерілген негізгі екі мәселені түсіндіреді.
Деңгейлік тапсырманы топқа бөлініп орындайды.
4-топ эссе жазады «Денсаулық- зор байлық» Құрма туралы бейнефильмді тамашалап, оның кандай пайдасы барын аныктайды. Төмендегі мәтінді окып, өз пікірлерін жазады. |
■ 'Бүрыштар» стра тегиясы ҺНр5://\ү\м\¥.уоиІи |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі аркылы бүгінгі сабакты корытындылайды. Жауаптарға сәйкес бояйды. Үйге тапсырма. «Табиғатты қорғау- парызымыз» тақырыбында «ПОПС формуласы» бойынша өз пікірлерін дәлелдеп жазады |
«Бағдаршам» әдісі
ОӘК материалдары
|
|||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
«Қазакстанның өсімдіктері әлемі» энциклопедиясы. «Жердің көркі - ағаш» деген тақырыпта өз айналасында өсіп тұрған ағаштар туралы әнгіме жазады.
|
|
жаратылыстану, казақ әдебиеті. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз
арлық
оқушылар орындай алады:



үзімнің адам ағзасына қандай пайдасы
бар?













