Материалдар / 5-сынып "Жер ғаламшар" тақырыбы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

5-сынып "Жер ғаламшар" тақырыбы

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып "Жер ғаламшар" тақырыбы бойынша қысқа мерзімді жоспар, 4-тоқсан 9-бөлімнің екінші тақырыбы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Сәуір 2024
56
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім атауы: Аспан әлемінің құпиялары

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5-сынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Жер – ғаламшар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау;

5.4.5.5. Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: « Жер – ғаламшар » туралы тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзін ажырата білу;

Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, төл сөз, төлеу сөз, автор сөздерінің жасалу жолдарын,қызметін білу.

Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын айту, шешу жолдарын ұсыну, төл сөзді төлеу сөзге айналдыру .

Бағалау критеийлері

  • Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды.

  • Төл сөз,төлеу сөз, автор сөздерінің жасалу жоларын,қызметін біледі.

  • Төл сөзді төлеу сөзге айналдырады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану, талдау

Тілдік мақсаттар

Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша:

сұраққа жауап береді;

көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді;

Әдеби тілдік норма бойынша:

Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады.

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Пәнаралық байланыс

астрономия

Осыған дейін меңгерілген білім

Аспан әлемінің құпиялары.

Жоспар




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы



І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, сабаққа дайындық.

Жағымды психологиялық ахуал.

«Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг

Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады.

І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.

Қызығушылықты ояту.

  • Балалар, суретте не бейнеленген?

  • Ғаламшар деген не?

  • Ғаламшардың қайсысында тіршілік бар?

(тыңдаушылар мен айтушылар болып бөлініп алады, айтушылардың жауабы тыңдалады, тыңдаушылар естігендерінен негізгі ақпараттарды теріп жазып отырады).

Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру






Оқушылардың жауабы тыңдалады.

Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.


















ҚБ «Жүрек»



5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы


Сабақтың ортасы

















Мағынаны тану

ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

Мәтінді тыңдаңыз.

1-тапсырма. Мәтінді тыңдаңыз. Бейнежазбаны (https://www.twig-bilim.kz/film/speed-of-the-earth-6005/) қарап шығып, көтерілген мәселені түсіндіріңдер, өзара ой бөлісіңдер.

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер:

Мұғалім мәтінді тыңдатады, оқушылар «INSERT» картасымен жұмыс жасайды: мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

V

«мен білемін»

-

«мен үшін түсініксіз»

+

«мен үшін жаңа ақпарат»

?

«мені

таңғалдыр

ды»






Дескриптор:

  • мәтінді мұқият тыңдайды;

  • ұсынылған ақпаратты ИНСЕРТ әдісімен меңгереді;

  • мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды;

  • мәтіннің жазылу мақсатын анықтайды;

  • мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;

  • қорытынды жазады.

ҚБ

ІІІ.ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН

Тапсырма.


Дескриптор:

  • берілген сөйлемдерді төл сөз бен автор сөзіне айналдырады.

ҚБ

Бекіту.






Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды


Жеке жұмыс.

Оқушылар мәтінді тыңдап отырып, «INSERT» картасымен жұмыс жасайды, кестедегі ақпаратты түртіп жазып отырады.



Оқушылар тақырыпқа байланысты тыңдалған мәтіннің негізгі ойын анықтайды.




















Грамматикалық тақырыпты меңгереді.











Грамматикалық тапсырма орындайды.












Оқушылар тақырып бойынша ой қорытындылайды.
































Қалыптастырушы бағалау

«Нысана» Схема 1












Қалыптастырушы бағалау

«Нысана» Схема 2











https://www.twig-bilim.kz/film/speed-of-the-earth-6005/































188тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!