|
Бөлім |
|
||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні |
13.09 |
||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жердің құрылысы және оның қабықтары |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.2 – Жердің құрылысы мен құрамын атау.
|
||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің құрылысы мен құрамын сипаттайды. Жер қабықтарын және олардың құрамдас бөліктерін талдайды. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал /Әр оқушы «Мен қандаймын?» өзінің есімінің алғашқы әріпіне байланысты жақсы тілек айтады. «Миға шабуыл» әдісі
|
Оқушылар амандасып, жағымды ахуал тудырады. Сұрақтарға жауап береді. 1. Жер ғаламшары қалай пайда болды? Шаң мен газдардың сфера құруының нәтижесінде. 2.Жердің жасы қанша? 4,5-4,6 млрд жыл бұрын 3.Жердің дамуы қандай замандарға бөлінеді? Архей, протерозой, палеозой, мезозой, кайнозой. 4.Динозаврлар қай заманда пайда болды? Мезозой 5.Динозаврлардың Мезозой заманында пайда болуының себебі неде? |
Қол шапалақ |
Топқa бөлуге aрнaлғaн кaртaлaр |
|||||||||||||
|
Ортасы |
1-тапсырма. «Кестемен жұмыс» әдісі. Жер шарының құрамдас бөлігін анықтап кесте толтыр.
2-тапсырма. «Суретпен жұмыс» әдісі.
|
Оқушылар мәтінге сүйене отырып кестені толтырады.
Оқушылар суреттерді көру арқылы сипаттама береді. |
Дескриптор: Жер шарының құрамдас бөліктерінің ерекшеліктерін жазады. Қабықтарға сипаттама береді.
Дескриптор: Жердің ішкі құрылысының кесіндісін сипаттайды. |
Оқулық, үлестірмелі материал |
|||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы
|
Қортынды тапсырма
Тапсырма: Дәптерде берілген аяқталмаған ойды
оқушылар өз ойларымен жалғастырып эссе жазуы
тиіс. Рефлексия Мақсаты: Оқушылардың өз тәртіптеріне рефлексия жасауды мобильдендіру (мотивация, әрекет тәсілдері, қарым-қатынас). Рефлексия. Оқушылар стикерге мына сұрақтарға жауап жазады: Учащиеся, предварительно подписав стикеры, записывают: 1. Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады.
2. Үй тапсырмасы. Жаттығу
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып Жердің құрылысы және оның қабықтары
5 сынып Жердің құрылысы және оның қабықтары
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні |
13.09 |
||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жердің құрылысы және оның қабықтары |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.2 – Жердің құрылысы мен құрамын атау.
|
||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің құрылысы мен құрамын сипаттайды. Жер қабықтарын және олардың құрамдас бөліктерін талдайды. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал /Әр оқушы «Мен қандаймын?» өзінің есімінің алғашқы әріпіне байланысты жақсы тілек айтады. «Миға шабуыл» әдісі
|
Оқушылар амандасып, жағымды ахуал тудырады. Сұрақтарға жауап береді. 1. Жер ғаламшары қалай пайда болды? Шаң мен газдардың сфера құруының нәтижесінде. 2.Жердің жасы қанша? 4,5-4,6 млрд жыл бұрын 3.Жердің дамуы қандай замандарға бөлінеді? Архей, протерозой, палеозой, мезозой, кайнозой. 4.Динозаврлар қай заманда пайда болды? Мезозой 5.Динозаврлардың Мезозой заманында пайда болуының себебі неде? |
Қол шапалақ |
Топқa бөлуге aрнaлғaн кaртaлaр |
|||||||||||||
|
Ортасы |
1-тапсырма. «Кестемен жұмыс» әдісі. Жер шарының құрамдас бөлігін анықтап кесте толтыр.
2-тапсырма. «Суретпен жұмыс» әдісі.
|
Оқушылар мәтінге сүйене отырып кестені толтырады.
Оқушылар суреттерді көру арқылы сипаттама береді. |
Дескриптор: Жер шарының құрамдас бөліктерінің ерекшеліктерін жазады. Қабықтарға сипаттама береді.
Дескриптор: Жердің ішкі құрылысының кесіндісін сипаттайды. |
Оқулық, үлестірмелі материал |
|||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы
|
Қортынды тапсырма
Тапсырма: Дәптерде берілген аяқталмаған ойды
оқушылар өз ойларымен жалғастырып эссе жазуы
тиіс. Рефлексия Мақсаты: Оқушылардың өз тәртіптеріне рефлексия жасауды мобильдендіру (мотивация, әрекет тәсілдері, қарым-қатынас). Рефлексия. Оқушылар стикерге мына сұрақтарға жауап жазады: Учащиеся, предварительно подписав стикеры, записывают: 1. Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады.
2. Үй тапсырмасы. Жаттығу
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















