БҚО, Орал қаласы
№19 ЖОББМ математика пәні мұғалімі
Есенгалиев Жастлек Темиртасович
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 5 сынып
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенгалиев Ж.Т. |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін меңгереді, есеп шығару барысында дұрыс қолдана біледі, логикалық ойлау мен есептеу дағдыларын дамытады. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлінеді. Асық әдісімен “Қара жорға” күйіне асықпен ритмге билейді. Оқушылар https://randomus.ru/split платформасы көмегімен топқа бөлінеді. Өткен сабақты қайталау мақсатында пазл әдісі болйынша оқушылар тапсырмалар орындау арқылы пазл астына жазылған сөзді оқиды: Жасампаздық және жаңашылдық.
Құндылықтарды дарыту: Бүгінгі сабақта біз тек есеп шығармаймыз, біз ойланамыз, ізденеміз, өз идеямызды ұсынамыз. Жасампаздық дегеніміз – мәселені шешудің жаңа жолын табу, өз ойыңды еркін айту. Сондықтан бүгін әрқайсыңыздың ойыңыз маңызды. Жасампаздық – бәрімізге өнеге. |
Мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді |
Ауызша мадақтау |
Тақта; Слайд; https://view.genially.com/68c14d5f6fcb24c3a419afb0/interactive-content-sra-zhauap |
|
|
|
Үй жұмысын тексеру
|
Мұғаліммен амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді Өз пікірін білдіреді Сабаққа дайындық деңгейін көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен және сабақ мақсатымен танысады |
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» Үй жұмысы 1 балл Миға шабуыл 1 балл |
Тақта; Слайд; |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сыныппен жұмыс
|
Берілген есепті тақтада шығарады тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады. |
Дескриптор Ондық бөлшекті үтірсіз бүтін сан ретінде көбейтеді Көбейту нәтижесінде алынған санға екі бөлшектің үтірден кейінгі цифрларының қосындысы бойынша үтір қояды 2 балл |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар |
|
|
Сабақтың ортасы 2 5минут |
Жұптық жұмыс
|
Есептің шартын бір-біріне түсіндіреді, негізгі мәліметтерді анықтайды Шешу жолын бірге талқылайды, тиімді тәсілді таңдайды Шешімді өмірмен байланыстырып, қорытынды жасайды Қажет болған жағдайда қателерін түзетіп, бір-біріне кері байланыс береді
|
Дескриптор: Есеп шарты бойынша математикалық модель құрады Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Жалпы - 2 балл |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар |
|
|
Тапсырма
|
Берілген есепті тақтада шығарады тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады |
Дескриптор: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Жалпы - 2 балл |
Слайд тапсырмалап |
||
|
|
Қалыптасытрушы бағалау
|
Карточкадағы тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор Дескриптор Ондық бөлшекті үтірсіз бүтін сан ретінде көбейтеді Көбейту нәтижесінде алынған санға екі бөлшектің үтірден кейінгі цифрларының қосындысы бойынша үтір қояды 2 балл |
карточкалар |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№789 |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды
|
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту,5 сынып
БҚО, Орал қаласы
№19 ЖОББМ математика пәні мұғалімі
Есенгалиев Жастлек Темиртасович
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 5 сынып
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенгалиев Ж.Т. |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін меңгереді, есеп шығару барысында дұрыс қолдана біледі, логикалық ойлау мен есептеу дағдыларын дамытады. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлінеді. Асық әдісімен “Қара жорға” күйіне асықпен ритмге билейді. Оқушылар https://randomus.ru/split платформасы көмегімен топқа бөлінеді. Өткен сабақты қайталау мақсатында пазл әдісі болйынша оқушылар тапсырмалар орындау арқылы пазл астына жазылған сөзді оқиды: Жасампаздық және жаңашылдық.
Құндылықтарды дарыту: Бүгінгі сабақта біз тек есеп шығармаймыз, біз ойланамыз, ізденеміз, өз идеямызды ұсынамыз. Жасампаздық дегеніміз – мәселені шешудің жаңа жолын табу, өз ойыңды еркін айту. Сондықтан бүгін әрқайсыңыздың ойыңыз маңызды. Жасампаздық – бәрімізге өнеге. |
Мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді |
Ауызша мадақтау |
Тақта; Слайд; https://view.genially.com/68c14d5f6fcb24c3a419afb0/interactive-content-sra-zhauap |
|
|
|
Үй жұмысын тексеру
|
Мұғаліммен амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді Өз пікірін білдіреді Сабаққа дайындық деңгейін көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен және сабақ мақсатымен танысады |
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» Үй жұмысы 1 балл Миға шабуыл 1 балл |
Тақта; Слайд; |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сыныппен жұмыс
|
Берілген есепті тақтада шығарады тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады. |
Дескриптор Ондық бөлшекті үтірсіз бүтін сан ретінде көбейтеді Көбейту нәтижесінде алынған санға екі бөлшектің үтірден кейінгі цифрларының қосындысы бойынша үтір қояды 2 балл |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар |
|
|
Сабақтың ортасы 2 5минут |
Жұптық жұмыс
|
Есептің шартын бір-біріне түсіндіреді, негізгі мәліметтерді анықтайды Шешу жолын бірге талқылайды, тиімді тәсілді таңдайды Шешімді өмірмен байланыстырып, қорытынды жасайды Қажет болған жағдайда қателерін түзетіп, бір-біріне кері байланыс береді
|
Дескриптор: Есеп шарты бойынша математикалық модель құрады Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Жалпы - 2 балл |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар |
|
|
Тапсырма
|
Берілген есепті тақтада шығарады тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады |
Дескриптор: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Жалпы - 2 балл |
Слайд тапсырмалап |
||
|
|
Қалыптасытрушы бағалау
|
Карточкадағы тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор Дескриптор Ондық бөлшекті үтірсіз бүтін сан ретінде көбейтеді Көбейту нәтижесінде алынған санға екі бөлшектің үтірден кейінгі цифрларының қосындысы бойынша үтір қояды 2 балл |
карточкалар |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№789 |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды
|
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
шағым қалдыра аласыз












