|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Әбдраманова Ә. |
Мектеп: Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 а, 5ә |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.09.23 |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
2, 3, 5, 9, 10 бөлінгіштік белгілері |
|
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.5 натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; 5.1.2.6 натурал сандардың 3-ке және 9-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал сандардың 2-ге, 3-ке, 5-ке, 9-ға, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолданады. |
|
||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! 1.Ұйымдастыру. 2. Үй жұмысын тексеру.
«Ыстық доп»» әдіісімен өткен материалдарды қайталау. Бүгін, 2, 5, 10-ға бөлінгіштік белгілері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; |
«Жүректен- жүрекке» әдісімен сынып оқушылары бір-біріне жылы лебіздерін білдіре отырып, көтеріңкі көңіл-күй өзгерісін, белсенді ахуалын қалыптастыру. Сөрақ - жауап |
Мадақтау Мадақтау |
|
|
||||||||||||||||||
|
8 мин 30 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. . • 2 санына бөлінгіштік белгісі Кез келген натурал санның жазылуы бойынша оның қандай санға бөлінетіндігін анықтауға болады. • 2 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0; 2; 4; 6; 8 цифрларымен аяқталғанда ғана 2-ге бөлінеді. • Анықтама: 2 санына бөлінетін натурал сандар жұп, ал бөлінбейтіндер тақ сандар деп аталады. 2 санына бөлінетін натурал сандарға мысал келтіріңдер. • 5 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0 немесе 5 цифрларының бірімен аяқталғанда ғана 5 санына бөлінеді. • 10 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0 цифрымен аяқталғанда ғана 10 санына бөлінеді. Оқулықпен жұмыс:№173, №174-есеп «Футбол ойнау» әдісімен берілген тапсырмаларды орындайды. Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей тапсырмалары 1. 25; 897; 864; 1244; 3024; 23321; 8888; 1991 сандарының қайсысы жұп, қайсысы тақ? 2. 2485; 1056; 3455; 13484; 20550; 12048 сандарының ішінен 1) 2-ке; 2) 5-ке; 3) 10-ға бөлінетін сандарды теріп жазыңдар. Жұлдызшаның орнына тиісті цифрды қойып, кестені толтырыңдар. |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Жеке жұмыс орындайды. Топтық жұмыс.
|
Дескриптор: -2, 5, 10 санына бөлінетін сандарды жазады 3балл Дескриптор: -2, 5, 10 санына бөлінетін сандарды табады. 3 балл
Дескриптор: -2, 5, 10 санына бөлінетін сандарды жазады 4 балл
|
Бағалау парақтары |
|
||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Үйге тапсырма. №185
Сабаққа рефлексия: «Бес саусақ» әдісі.. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушылар белсенділігіне қарай бағаланады |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып математика пәнінен "2, 3, 5, 9, 10 сандарына бөлінгіштік белгілері"
5 сынып математика пәнінен "2, 3, 5, 9, 10 сандарына бөлінгіштік белгілері"
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Әбдраманова Ә. |
Мектеп: Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 а, 5ә |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.09.23 |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
2, 3, 5, 9, 10 бөлінгіштік белгілері |
|
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.5 натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; 5.1.2.6 натурал сандардың 3-ке және 9-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал сандардың 2-ге, 3-ке, 5-ке, 9-ға, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолданады. |
|
||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! 1.Ұйымдастыру. 2. Үй жұмысын тексеру.
«Ыстық доп»» әдіісімен өткен материалдарды қайталау. Бүгін, 2, 5, 10-ға бөлінгіштік белгілері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; |
«Жүректен- жүрекке» әдісімен сынып оқушылары бір-біріне жылы лебіздерін білдіре отырып, көтеріңкі көңіл-күй өзгерісін, белсенді ахуалын қалыптастыру. Сөрақ - жауап |
Мадақтау Мадақтау |
|
|
||||||||||||||||||
|
8 мин 30 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. . • 2 санына бөлінгіштік белгісі Кез келген натурал санның жазылуы бойынша оның қандай санға бөлінетіндігін анықтауға болады. • 2 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0; 2; 4; 6; 8 цифрларымен аяқталғанда ғана 2-ге бөлінеді. • Анықтама: 2 санына бөлінетін натурал сандар жұп, ал бөлінбейтіндер тақ сандар деп аталады. 2 санына бөлінетін натурал сандарға мысал келтіріңдер. • 5 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0 немесе 5 цифрларының бірімен аяқталғанда ғана 5 санына бөлінеді. • 10 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0 цифрымен аяқталғанда ғана 10 санына бөлінеді. Оқулықпен жұмыс:№173, №174-есеп «Футбол ойнау» әдісімен берілген тапсырмаларды орындайды. Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей тапсырмалары 1. 25; 897; 864; 1244; 3024; 23321; 8888; 1991 сандарының қайсысы жұп, қайсысы тақ? 2. 2485; 1056; 3455; 13484; 20550; 12048 сандарының ішінен 1) 2-ке; 2) 5-ке; 3) 10-ға бөлінетін сандарды теріп жазыңдар. Жұлдызшаның орнына тиісті цифрды қойып, кестені толтырыңдар. |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Жеке жұмыс орындайды. Топтық жұмыс.
|
Дескриптор: -2, 5, 10 санына бөлінетін сандарды жазады 3балл Дескриптор: -2, 5, 10 санына бөлінетін сандарды табады. 3 балл
Дескриптор: -2, 5, 10 санына бөлінетін сандарды жазады 4 балл
|
Бағалау парақтары |
|
||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Үйге тапсырма. №185
Сабаққа рефлексия: «Бес саусақ» әдісі.. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушылар белсенділігіне қарай бағаланады |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













