Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бекітемін:
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Амангосова А. Ж. |
|||||
Күні: |
23.01.26 |
|||||
Сынып: 5 В |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар
|
|||||
Құндылықтарға баулу: |
Заң және тәртіп: Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдас- тыру кезеңі
5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық;
|
||
Сабақтың басы
10 минут |
Өткен тақырыптар бойынша бекіту сұрақтарымен шолу-қайталау жасау «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
1. Ондық бөлшектер дегеніміз?
2. Дұрыс бөлшекті ондық бөлшекпен жазуды білесің бе?Мысал келтір.
3. Бұрыс бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырамыз.
Жаңа тақырып: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазу үшін: 1) бөлшектің бүтін бөлігін өзгеріссіз қалдырады; 2) алымына үтірден кейін тұрған сан жазылады; 3) бөліміне бір цифры мен үтірден кейінгі цифрлар санына тең нөлдер жазылады (қажет кезінде бөлшек қысқартылады).
Видео-түсіндіру, BilimLand платформасынан мысал тапсырмалар қарастыру
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Интерактивті тақта 5-сыныбына арн. /А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова 4-басылымы. - Алматы: Мектеп , 2017 |
|||
Сабақтың ортасы
25 минут |
Тақырып бойынша бекіту тапсырмаларын орындау
|
Дескриптор бойынша бағалау парақтарымен бағаланады
ҚБ : «сен мені, мен сені» жұптық бағалау
|
Интерактивті тақта 5-сыныбына арн. /А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова4-басылымы. - Алматы: Мектеп , 2017 |
|||
Жеке жұмыс |
Оқулықтан тапсырма
Дескриптор:
Саралау әдісі бойынша оқушыларға тапсырмалар таратылады Тапсырма арқылы саралау
|
|
|
|||
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. |
Үйге тапсырма. №612, 613Оқулықтан анықтамаларды қайталау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен бағалану |
оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып: "Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бекітемін:
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Амангосова А. Ж. |
|||||
Күні: |
23.01.26 |
|||||
Сынып: 5 В |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар
|
|||||
Құндылықтарға баулу: |
Заң және тәртіп: Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдас- тыру кезеңі
5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық;
|
||
Сабақтың басы
10 минут |
Өткен тақырыптар бойынша бекіту сұрақтарымен шолу-қайталау жасау «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
1. Ондық бөлшектер дегеніміз?
2. Дұрыс бөлшекті ондық бөлшекпен жазуды білесің бе?Мысал келтір.
3. Бұрыс бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырамыз.
Жаңа тақырып: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазу үшін: 1) бөлшектің бүтін бөлігін өзгеріссіз қалдырады; 2) алымына үтірден кейін тұрған сан жазылады; 3) бөліміне бір цифры мен үтірден кейінгі цифрлар санына тең нөлдер жазылады (қажет кезінде бөлшек қысқартылады).
Видео-түсіндіру, BilimLand платформасынан мысал тапсырмалар қарастыру
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Интерактивті тақта 5-сыныбына арн. /А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова 4-басылымы. - Алматы: Мектеп , 2017 |
|||
Сабақтың ортасы
25 минут |
Тақырып бойынша бекіту тапсырмаларын орындау
|
Дескриптор бойынша бағалау парақтарымен бағаланады
ҚБ : «сен мені, мен сені» жұптық бағалау
|
Интерактивті тақта 5-сыныбына арн. /А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова4-басылымы. - Алматы: Мектеп , 2017 |
|||
Жеке жұмыс |
Оқулықтан тапсырма
Дескриптор:
Саралау әдісі бойынша оқушыларға тапсырмалар таратылады Тапсырма арқылы саралау
|
|
|
|||
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. |
Үйге тапсырма. №612, 613Оқулықтан анықтамаларды қайталау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен бағалану |
оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз


