Бекітемін________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер |
|
|||||
|
Күні 02.04.25 |
12 - сабақ |
|
|||||
|
Пән: Қазақ тілі |
Сынып: 5 |
Оқушы саны: |
|
||||
|
Бөлім: |
Саяхат және демалыс |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделу мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушылардың саяхат және демалыс туралы сөздік қорын кеңейтеді -Диалог және монолог құру арқылы сөйлеу дағдыларын дамытады -Оқушылардың шығармашылық ойлауын дамытады |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Орта және жоғары деңгей |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді -Көтерілген мәселе бойынша өз ойын анық жеткізеді -Жазба жұмысының құрылымы мен жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Отансүйгіштік және елге деген құрмет |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
-Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру -Тыңдалым, айтылым, жазылым дағдыларын дамыту |
|
|||||
|
Алдағы тақырып |
11-сабақ. Ғарышқа саяхат |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І.Қызығушылықты ояту Психологиялық ахуал «Амандасып алайық» әдісі Үйге берілген тапсырманы тексеру. Бүгінгі сабаққа деген қызығушылығын ашу. Ой шақыру -Мұғалім оқушыларға чемоданның суретін көрсетіп, сұрақ қояды: «Егер сен қазір саяхатқа шығатың болсан, чемоданыңды қалай жинайсын? Нені алар едін? |
-Оқушылар мұғаліммен «Амандасып алайық» әдісі арқылы амандасады - Үй тапсырмаларын тексертеді -Оқушылар бір минут ойланып, жауап береді -Ойларын толық жеткізеді |
«Отшашу» әдісі “Мадақтау” әдісі |
Сілтеме https://wordwall.net/ru/resource/87093769/%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%83 |
|
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
ІІ. Мағынаны ашу Бейнебаян көрсету «Әлемдегі ең қызықты саяхат орындары» туралы қысқа бейнебаян көрсетіледі Бейнебаян көргеннен кейін оқушыларға сұрақ қойылады -Қай жерге барғын келеді? Неліктен? Тапсырма-1 Топтық жұмыс «Турфирма агенттері» ойыны: -Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1-топ: Жолсеріктер 2-топ: Әлем кезбелері 3-топ: Туристтік агенттер Әр топқа бір саяхат бағыты беріледі: 1-топ: Баянауыл бағытына 2-топ: Ыстықкөл бағытына 3-топ: Бурабай бағытына Топтар өз бағытың жарнамалайтын 3-4 сөйлемдік диалог құрайды. Тапсырма-2 Оқулықтағы тапсырма-3, 188 бет Баспасөз конференциясы. - «Саяхат және демалыс» тақырыбы бойынша игерген білімдерінді сынау мақсатында сұхпаттасындар. Оқушыларға «журналисттер» және «мамандар» деп жазылған қағаздар таратылады. Сол қағаздар арқылы бөлінеді. Саяхат және туризм саласын 4 маманы, қалғандарын журналисттер болып, пікір алмасындар. Сұхпаттарында мектеп оқушыларының жазғы демалысын өткізу мәселесі қамтылсың. Тапсырма-3. “Сөздер тізбегі” Берілген сөздерден сөйлем құрастырады.
Тапсырма-4 Синонимді тап Берілген сөздердің синонимін тап. 1.Саяхат- 2.Демалыс – 3.Турист- |
-Оқушылар бейнебаянды мұқият тындап, керек жерлерін естерінде сақтайды -Берілген ойтолғау сұрағына жауап береді -Оқушылар ортаға келіп берілген парақтардың біреуін тандап алады да берілген топтарға бөлінеді -Әр топ берілген бағыттары бойынша 3-4 сөйлемдік диалог құрайды -Оқушылар берілген қағаз қималары арқылы бөлінеді. -Өз ара сұхпаттасады,пікір алмасады. Дескриптор: -Сұхпаттасады. -Өз ара пікір алмасады. -Салаларға бөлінеді. Жалпы: 3 балл -Оқушылар берілген сөздерге 3-4 сөйлем құрастырады. Дескриптор: -Сөздерденден сөйлем құрайды. -Сыныпта талқылайды. Жалпы:3 балл -Оқушылар берілген сөздерге синонимдерін табады: Дескриптор: -Синонимді табады. -Тез ойлау. Жалпы:3 балл |
“Үш шапалақ” әдісі “Комплимент”әдісі “Мадақтау” әдісі “Бас бармақ” әдісі «Отшашу әдісі» «Мадақтау әдісі» |
Сілтеме https://youtu.be/V2iU97YfRM4?si=VsFhaI6W0_kUekk4 |
|
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
ІІІ. Ой толғаны Рефлексия «Құпия хат» (Командалық бағалау) -Әр оқушы немесе топ бір-біріне құпия хат жазады. Хатта “Сен бүгінгі сабақта…” деп бастап, досының жетістігін атап өтеді. Сабақ соңында мұғалім бұл хаттарды оқып, ең көп мақтауға ие болған оқушыны марапаттайды! |
-Оқушылар қасындағы жұбына хат жазады -Хатта жұбының сабақ үстіндегі белсенділігін жазады |
|
Дәптер |
|
||
«Амандасып алайық»


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып Қазақ тілі. Бөлім: Саяхат және демалыс. Нәтиже сабақ
5 сынып Қазақ тілі. Бөлім: Саяхат және демалыс. Нәтиже сабақ
Бекітемін________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер |
|
|||||
|
Күні 02.04.25 |
12 - сабақ |
|
|||||
|
Пән: Қазақ тілі |
Сынып: 5 |
Оқушы саны: |
|
||||
|
Бөлім: |
Саяхат және демалыс |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделу мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушылардың саяхат және демалыс туралы сөздік қорын кеңейтеді -Диалог және монолог құру арқылы сөйлеу дағдыларын дамытады -Оқушылардың шығармашылық ойлауын дамытады |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Орта және жоғары деңгей |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
-Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді -Көтерілген мәселе бойынша өз ойын анық жеткізеді -Жазба жұмысының құрылымы мен жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Отансүйгіштік және елге деген құрмет |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
-Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру -Тыңдалым, айтылым, жазылым дағдыларын дамыту |
|
|||||
|
Алдағы тақырып |
11-сабақ. Ғарышқа саяхат |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І.Қызығушылықты ояту Психологиялық ахуал «Амандасып алайық» әдісі Үйге берілген тапсырманы тексеру. Бүгінгі сабаққа деген қызығушылығын ашу. Ой шақыру -Мұғалім оқушыларға чемоданның суретін көрсетіп, сұрақ қояды: «Егер сен қазір саяхатқа шығатың болсан, чемоданыңды қалай жинайсын? Нені алар едін? |
-Оқушылар мұғаліммен «Амандасып алайық» әдісі арқылы амандасады - Үй тапсырмаларын тексертеді -Оқушылар бір минут ойланып, жауап береді -Ойларын толық жеткізеді |
«Отшашу» әдісі “Мадақтау” әдісі |
Сілтеме https://wordwall.net/ru/resource/87093769/%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%83 |
|
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
ІІ. Мағынаны ашу Бейнебаян көрсету «Әлемдегі ең қызықты саяхат орындары» туралы қысқа бейнебаян көрсетіледі Бейнебаян көргеннен кейін оқушыларға сұрақ қойылады -Қай жерге барғын келеді? Неліктен? Тапсырма-1 Топтық жұмыс «Турфирма агенттері» ойыны: -Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1-топ: Жолсеріктер 2-топ: Әлем кезбелері 3-топ: Туристтік агенттер Әр топқа бір саяхат бағыты беріледі: 1-топ: Баянауыл бағытына 2-топ: Ыстықкөл бағытына 3-топ: Бурабай бағытына Топтар өз бағытың жарнамалайтын 3-4 сөйлемдік диалог құрайды. Тапсырма-2 Оқулықтағы тапсырма-3, 188 бет Баспасөз конференциясы. - «Саяхат және демалыс» тақырыбы бойынша игерген білімдерінді сынау мақсатында сұхпаттасындар. Оқушыларға «журналисттер» және «мамандар» деп жазылған қағаздар таратылады. Сол қағаздар арқылы бөлінеді. Саяхат және туризм саласын 4 маманы, қалғандарын журналисттер болып, пікір алмасындар. Сұхпаттарында мектеп оқушыларының жазғы демалысын өткізу мәселесі қамтылсың. Тапсырма-3. “Сөздер тізбегі” Берілген сөздерден сөйлем құрастырады.
Тапсырма-4 Синонимді тап Берілген сөздердің синонимін тап. 1.Саяхат- 2.Демалыс – 3.Турист- |
-Оқушылар бейнебаянды мұқият тындап, керек жерлерін естерінде сақтайды -Берілген ойтолғау сұрағына жауап береді -Оқушылар ортаға келіп берілген парақтардың біреуін тандап алады да берілген топтарға бөлінеді -Әр топ берілген бағыттары бойынша 3-4 сөйлемдік диалог құрайды -Оқушылар берілген қағаз қималары арқылы бөлінеді. -Өз ара сұхпаттасады,пікір алмасады. Дескриптор: -Сұхпаттасады. -Өз ара пікір алмасады. -Салаларға бөлінеді. Жалпы: 3 балл -Оқушылар берілген сөздерге 3-4 сөйлем құрастырады. Дескриптор: -Сөздерденден сөйлем құрайды. -Сыныпта талқылайды. Жалпы:3 балл -Оқушылар берілген сөздерге синонимдерін табады: Дескриптор: -Синонимді табады. -Тез ойлау. Жалпы:3 балл |
“Үш шапалақ” әдісі “Комплимент”әдісі “Мадақтау” әдісі “Бас бармақ” әдісі «Отшашу әдісі» «Мадақтау әдісі» |
Сілтеме https://youtu.be/V2iU97YfRM4?si=VsFhaI6W0_kUekk4 |
|
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
ІІІ. Ой толғаны Рефлексия «Құпия хат» (Командалық бағалау) -Әр оқушы немесе топ бір-біріне құпия хат жазады. Хатта “Сен бүгінгі сабақта…” деп бастап, досының жетістігін атап өтеді. Сабақ соңында мұғалім бұл хаттарды оқып, ең көп мақтауға ие болған оқушыны марапаттайды! |
-Оқушылар қасындағы жұбына хат жазады -Хатта жұбының сабақ үстіндегі белсенділігін жазады |
|
Дәптер |
|
||
«Амандасып алайық»


шағым қалдыра аласыз













