|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1. Қазақ отбасының дәстүрлері |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 - тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау; 5.1.3.1 - күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады; күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіне біледі. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дәстүр, кеңес беру, қамқоршы, құрметтеу. |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өзіңе тілегенді өзгелерге тіле» (Оқушылар шеңберге тұрып бір – біріне жылы лебіздерін белдіре тұрып мұғалім алдын ала дайындаған әр түрлі түстегі жүрекшелердің тілектерін бір біріне оқып сыйлау арқылы топқа бөлінеді) Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Бас бармақ» |
Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.
Бірінші диаграммаға отбасымен байланысты туыстық атауларын екінші диаграммаға «Қандай отбасы?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді жазуға оқушыларға бағыт- бағдар береді. 2- тапсырма Жеке жұмыс Диаграмманы пайдаланып өз отбасы туралы мәтін құратып жаздыртады.
Айтылым 4- тапсырма Жұптық жұмыс Оқылым. Тілдік бағдар.
Сергіту сәті Тыңдалым Оқылым Топтық жұмыс 5 – тапсырма. Оқылым 7- тапсырма Жеке жұмыс 3- тапсырма Оқылым Айтылым Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Дәстүр- традиция Кеңес беру-дать совет Қамқоршы-опекун, покровитель Құрметтеу-уважать Жазайық
Отбасы мүшелері
Отбасы Жазылым Үлгі: Менің отбасым үлкен. Отбасымда бес адам тұрамыз: әжем, әкем, анам, қарындасым және мен. Мен 5- сынып оқимын. ... Айтылым Диалог. Жағдаят: Бір- біріңмен пойызда кездестіңдер. Амандасыңдар, танысыңдар. Өз отбасыларың туралы диалог құрыңдар. Оқылым Кестені мұқият оқып, мұғалімнің көмегімен талқылайды. Сергіту сәтін орындайды. Интербелсенді тақтада көрсетілетін «Қара жорға» биі сынып боп билейді. Тыңдалым Мәтінді тыңдайды, оқиды. Топ болып талқылап, «Балық қаңқасы» тәсілін қолданып мәтінді бөліктерге бөледі. Оқылым Айтылым Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді.
Айтылым Өлеңді мәнерлеп оқиды. Мазмұнын өз сөзімен айтып береді. |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Отбасы мүшелерін жазады.
«Бағдаршам»
Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді.
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық 4- бет сөздік слайд
Слайд Оқулық 5- бет
Оқулық 6- бет
слайд
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : 4- б. 6,8 -тапсырма |
|
|||||||||||||
|
Кері байланыс «Менің ұраным»
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
|||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||||||||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 2. Қазақ отбасының дәстүрлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1- ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту; 5.2.2.1 - қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айта алады; қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тату- тәтті, сыйлау, қонаққа шақыру, достық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Мұғалім«шаттық шеңберін»құрғызып, ынтымақтастық ат мосферасын орнату үшін оқушыларға: — Балалар, сендер қарым-қатынас барысында бір-біріне қандай жақсы сөздер айтасыңдар?-деп сұрайды. Қайырлы күн, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).Қайырлы күн, құлақтарым! Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды). Қайырлы күн, қолдарым! Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды). Қайырлы күн, мұғалім! Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады) /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/ Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер отбасы дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. « Отбасы деген не? » туралы білімдерін тексеру және слайд арқылы отбасының орналасу жиынтығы туралы суреттерден көрсету бойынша жұмыс. Отбасы қалай құрылады? Отбасындағы негізгі әрекеттерді ата? Осы аталған сұрақтар төңірегінде 3 топ жұмыс атқарып, өз ойларын, пікірлерін ортаға салып жұмыс атқарады. |
«Смайликтер» |
Слайд Қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жекелей жұмыс Қосымша тапсырма. Жазылым Айтылым 9- тапсырма Жұптық жұмыс 16- тапсырма Топтық жұмыс Сергіту сәті Интербелсенді тақтада көрсетілетін «Қызыл гүлім- ай» биін сынып боп билейді. Айтылым Жеке жұмыс 10 – тапсырма. Жазылым 11- тапсырма Жеке жұмыс 13- тапсырма Жазылым Жеке жұмыс 12- тапсырма Жеке жұмыс 15- тапсырма Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Отбасы-семья Тату-дружный Үлгілі-примерный Жақын-близкий , Бауырмал-сердечный Жазылым Бос орынды керекті
сөздермен толықтырыңдар. Досымның інісі____. Менің
қарындасым________________. Менің отбасым__. Диманың анасы_____.
Катеринаның атасы мен әжесі___________________. Керекті сөздер:
үлгілі, бауырмал, ашық, мейір Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен
мерекелер Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
5 Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар : Сабақтың
тақырыбы: 1.
Қазақ
отбасының дәстүрлері Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары 5.1.1.1 - тақырыпты тірек
сөздер арқылы болжау; 5.1.3.1 - күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа
сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну Сабақтың мақсаты : Барлық
оқушылар: тақырыпты тірек сөздер арқылы
болжай алады; күнделікті тұрмыстық
тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын
түсіне біледі. Тілдік
мақсаттар Дәстүр, кеңес беру, қамқоршы, құрметтеу. Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы «Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға,
қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өзіңе тілегенді өзгелерге тіле» (Оқушылар шеңберге тұрып
бір – біріне жылы лебіздерін белдіре тұрып мұғалім алдын ала
дайындаған әр түрлі түстегі жүрекшелердің тілектерін бір біріне
оқып сыйлау арқылы топқа бөлінеді) Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы
болжайды.
«Бас бармақ» Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер Сабақтың
ортасы 1.Сөздікпен
жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты
сөздіктермен жұмыс. Жазылым.1-
тапсырма Бірінші диаграммаға отбасымен байланысты туыстық атауларын
екінші диаграммаға «Қандай отбасы?» деген сұраққа жауап беретін
сөздерді жазуға оқушыларға бағыт- бағдар
береді. 2- тапсырма Жеке жұмыс Диаграмманы пайдаланып өз отбасы туралы мәтін құратып
жаздыртады. Айтылым 4- тапсырма Жұптық жұмыс Оқылым. Тілдік бағдар. Сергіту сәті Тыңдалым Оқылым Топтық жұмыс 5 – тапсырма. Оқылым 7- тапсырма Жеке жұмыс 3- тапсырма Оқылым
Айтылым Жеке
жұмыс Тыңдалым,айтылым. Дәстүр-
традиция Кеңес беру-дать
совет Қамқоршы-опекун,
покровитель Құрметтеу-уважать Жазайық
Отбасы
мүшелері
Отбасы Жазылым Үлгі: Менің отбасым үлкен. Отбасымда бес адам тұрамыз:
әжем, әкем, анам, қарындасым және мен. Мен 5- сынып оқимын.
... Айтылым Диалог. Жағдаят: Бір- біріңмен пойызда кездестіңдер.
Амандасыңдар, танысыңдар. Өз отбасыларың туралы диалог
құрыңдар. Оқылым Кестені мұқият оқып, мұғалімнің көмегімен
талқылайды. Сергіту сәтін орындайды. Интербелсенді тақтада көрсетілетін «Қара жорға» биі
сынып боп билейді. Тыңдалым Мәтінді тыңдайды, оқиды. Топ болып талқылап, «Балық
қаңқасы» тәсілін қолданып мәтінді бөліктерге
бөледі. Оқылым Айтылым Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын
тексереді. Ақпараат Иә Жоқ Әлібектің отбасы
үлкен.
Айтылым
Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Мазмұнын өз сөзімен айтып береді.
«Смайликтер»
Дескриптор
3
балл
-Отбасы мүшелерін
жазады.
«Бағдаршам»
Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін
әңгімелейді. «Қол
шапалақ»
Өзара бағалау:
«Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Оқулық 4- бет сөздік слайд
Слайд Оқулық 5- бет
Оқулық 6-
бет
слайд
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасын беру : 4-
б. 6,8
-тапсырма
Кері байланыс «Менің ұраным»
Өз деңгейлерін анықтайды.
Бағалау Мұғалім формативті
бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы
формативті бағалау жүргізіледі.
Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен
мерекелер Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
5 Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар : Сабақтың
тақырыбы: 2. Қазақ отбасының
дәстүрлері Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары 5.2.3.1- ауызша мәтіндер
құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын
ескеріп айту; 5.2.2.1 - қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет
формаларын пайдалану Сабақтың мақсаты : Барлық
оқушылар: ауызша мәтіндер құрауда қазақ
тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айта
алады; қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын
пайдалана алады. Тілдік
мақсаттар Тату-
тәтті, сыйлау, қонаққа шақыру, достық. Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы «Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: «Мұғалім«шаттық
шеңберін»құрғызып, ынтымақтастық ат мосферасын орнату үшін
оқушыларға: — Балалар, сендер қарым-қатынас барысында бір-біріне
қандай жақсы сөздер айтасыңдар?-деп сұрайды. Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).Қайырлы күн, құлақтарым!
Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды). Қайырлы күн, қолдарым!
Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды). Қайырлы күн, мұғалім! Мен
ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады) /оқушылар
бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер
айтады/ Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер отбасы дегенді қалай
түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. « Отбасы деген не? »
туралы білімдерін тексеру және слайд арқылы отбасының орналасу
жиынтығы туралы суреттерден көрсету бойынша жұмыс. Отбасы қалай
құрылады? Отбасындағы негізгі әрекеттерді ата? Осы аталған сұрақтар
төңірегінде 3 топ жұмыс атқарып, өз ойларын, пікірлерін ортаға
салып жұмыс атқарады.
«Смайликтер» Слайд Қима қағаздар Сабақтың
ортасы 1.Сөздікпен
жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты
сөздіктермен жұмыс. Жекелей
жұмыс Қосымша
тапсырма. Жазылым
Айтылым 9-
тапсырма Жұптық жұмыс 16- тапсырма Топтық жұмыс Сергіту сәті Интербелсенді тақтада көрсетілетін «Қызыл гүлім- ай»
биін сынып боп билейді. Айтылым Жеке жұмыс 10 – тапсырма. Жазылым 11- тапсырма Жеке жұмыс 13- тапсырма Жазылым Жеке жұмыс 12- тапсырма Жеке жұмыс 15- тапсырма Жеке
жұмыс Тыңдалым,айтылым. Отбасы-семья Тату-дружный Үлгілі-примерный Жақын-близкий , Бауырмал-сердечный Жазылым Бос орынды керекті
сөздермен толықтырыңдар. Досымның інісі____. Менің
қарындасым________________. Менің отбасым__. Диманың анасы_____.
Катеринаның атасы мен әжесі___________________. Керекті сөздер:
үлгілі, бауырмал, ашық, мейір | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















