|
Мектеп |
«М.Маметова атындағы орта мектеп-МДШО» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исаева Г. |
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ы. Алтынсарин. Әңгіме |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.2.1 - эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|
Сабақтың мақсаттары |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Ынтымақтастық атмосфераны туғызу «Жылы жүрек лебізі» 2. «Болжау» әдісі арқылы тақырыпты болжа. 1.Бұл кім? 2.Ақынның қандай өлеңін білесіңдер? |
Сабаққа дайындық жүргізеді. Бір-біріне жылы сөз айтады Жаңа сабақтың тақырыбын суреттер арқылы болжайды. |
ҚБ: «Жарайсың, бас бармақ!» |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин.
|
Тілдік бағдар түсінік беру.
|
Тілдік бағдарды тыңдайды. |
|
|
|
1-тапсырма. Т.Ж. Бейнероликті тыңда. Кластер құра.
|
Бейнероликті тыңдап, Ыбырай Алтынсаринге кластер құрастырады. Автор бейнесін ашады. |
Дескриптор: Жалпы -4 балл. -автор бейнсін ашады, кластер құрастырады |
Бейнеролик Ыбырай Алтынсаринөмірбаяны |
|
|
2-тапсырма.А. «ДОДОКАЭДР» әдісі Сұрақтарға жауап бер 1.Ы.Алтынсариннің қандай шығармаларын білесіңдер? 2.Не себепті ХІХ ғасырдың басында ағартушылық бағыт дамыған? 3.Ы.Алтынсарин кім? 4. Қай жерде мектеп ашқан? 5. «Қазақ хрестоматия» мұғалімдерге арналған оқулығын қай жылы жазды? 6. Ақынның қандай өлеңін жатқа білесің? |
Сұрақтарға өз пікірлерін білдіре отырып жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. - Сұрақтарға өз ойын білдіре отырып жауап береді |
|
|
|
3-тапсырма. А.Т. Топтық жұмыс. «Бес жолды» өлең құрастыр. 1-топ Ыбырай 2-топ Ақын |
Оқушылар фигуралар арқылы топқа бөлініп, бес жолды өлең құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл. -өлең құрылымын сақтай отырып құрастырады |
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин.
|
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау. Үйге тапсырма: Ақынның өлеңін жаттау. Бағалау: «Әуе шары»әдісі арқылы бағалау 1-10 баллдық жүйемен бағалау |
«ПОПС формуласы» бойынша сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар сабаққа деген көзқарасын, рефлексия жасайды
Үй тапсырмасын күнделікке жазады
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып қазақ тілі пәні
5 сынып қазақ тілі пәні
|
Мектеп |
«М.Маметова атындағы орта мектеп-МДШО» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исаева Г. |
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ы. Алтынсарин. Әңгіме |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.2.1 - эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|
Сабақтың мақсаттары |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Ынтымақтастық атмосфераны туғызу «Жылы жүрек лебізі» 2. «Болжау» әдісі арқылы тақырыпты болжа. 1.Бұл кім? 2.Ақынның қандай өлеңін білесіңдер? |
Сабаққа дайындық жүргізеді. Бір-біріне жылы сөз айтады Жаңа сабақтың тақырыбын суреттер арқылы болжайды. |
ҚБ: «Жарайсың, бас бармақ!» |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин.
|
Тілдік бағдар түсінік беру.
|
Тілдік бағдарды тыңдайды. |
|
|
|
1-тапсырма. Т.Ж. Бейнероликті тыңда. Кластер құра.
|
Бейнероликті тыңдап, Ыбырай Алтынсаринге кластер құрастырады. Автор бейнесін ашады. |
Дескриптор: Жалпы -4 балл. -автор бейнсін ашады, кластер құрастырады |
Бейнеролик Ыбырай Алтынсаринөмірбаяны |
|
|
2-тапсырма.А. «ДОДОКАЭДР» әдісі Сұрақтарға жауап бер 1.Ы.Алтынсариннің қандай шығармаларын білесіңдер? 2.Не себепті ХІХ ғасырдың басында ағартушылық бағыт дамыған? 3.Ы.Алтынсарин кім? 4. Қай жерде мектеп ашқан? 5. «Қазақ хрестоматия» мұғалімдерге арналған оқулығын қай жылы жазды? 6. Ақынның қандай өлеңін жатқа білесің? |
Сұрақтарға өз пікірлерін білдіре отырып жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. - Сұрақтарға өз ойын білдіре отырып жауап береді |
|
|
|
3-тапсырма. А.Т. Топтық жұмыс. «Бес жолды» өлең құрастыр. 1-топ Ыбырай 2-топ Ақын |
Оқушылар фигуралар арқылы топқа бөлініп, бес жолды өлең құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл. -өлең құрылымын сақтай отырып құрастырады |
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин.
|
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау. Үйге тапсырма: Ақынның өлеңін жаттау. Бағалау: «Әуе шары»әдісі арқылы бағалау 1-10 баллдық жүйемен бағалау |
«ПОПС формуласы» бойынша сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар сабаққа деген көзқарасын, рефлексия жасайды
Үй тапсырмасын күнделікке жазады
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
шағым қалдыра аласыз


















