|
Қысқамерзімді жоспар |
|||
|
Бөлім: |
1. Мәдениет: тіл және қарым-қатынас. Фонетика |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||
|
Күні: |
17.09.2025 ж. |
||
|
Сыныбы: 5 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тілдік қарым-қатынас талаптары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіре алады. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
||
|
Еңбек және кәсіби біліктілік |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақ-тың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 2. Психологиялық ахуал жақсарту. Мақсаты: Бір-біріне тілек айту арқылы жағымды орта қалыптастыру. 3. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Тілектер білдіру арқылы көң іл-күйлері көтеріледі. Ауызша жауап береді. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Жұмыс дәптер-лері |
|
Сабақ-тың ортасы |
Ой шақыру 1. Тіл неліктен құралға жатады? 2. «Тіл-қарым-қатынас құралы дегенді қалай түсінесің? Тыңдалым 1-тапсырма Мәтінді үнтаспадан тыңдап, ақпараттарды есіңе сақта. -Тыңдалған мәтіндегі ой не жайында? -Негізгі ойды жеткізіп тұрған қандай сөздер? Айтылым 2-тапсырма Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Адамдардың қарым-қатынасы не арқылы жүзеге асады? 2.Тілдік қатынас деген не? Ол қандай жағдайда орын алады? Жазылым
|
Дескриптор: Мәтінді үнтаспадан тыңдап, ақпараттарды есіне сақтайды. Дескриптор: Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Дауысты дыбыстарды оқылым мәтінен теріп жазады Дескриптор: Дауыссыз дыбыстарды оқылым мәтінен теріп жазады |
2 балл
2 балл
3 балл
3 балл |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
Сабақ-тың соңы |
Үйге тапсырма: 20-бет, 6-тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып қазақ тілі "Тілдік қарым-қатынас талаптары"
5-сынып қазақ тілі "Тілдік қарым-қатынас талаптары"
|
Қысқамерзімді жоспар |
|||
|
Бөлім: |
1. Мәдениет: тіл және қарым-қатынас. Фонетика |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||
|
Күні: |
17.09.2025 ж. |
||
|
Сыныбы: 5 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тілдік қарым-қатынас талаптары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіре алады. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
||
|
Еңбек және кәсіби біліктілік |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақ-тың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 2. Психологиялық ахуал жақсарту. Мақсаты: Бір-біріне тілек айту арқылы жағымды орта қалыптастыру. 3. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Тілектер білдіру арқылы көң іл-күйлері көтеріледі. Ауызша жауап береді. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Жұмыс дәптер-лері |
|
Сабақ-тың ортасы |
Ой шақыру 1. Тіл неліктен құралға жатады? 2. «Тіл-қарым-қатынас құралы дегенді қалай түсінесің? Тыңдалым 1-тапсырма Мәтінді үнтаспадан тыңдап, ақпараттарды есіңе сақта. -Тыңдалған мәтіндегі ой не жайында? -Негізгі ойды жеткізіп тұрған қандай сөздер? Айтылым 2-тапсырма Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Адамдардың қарым-қатынасы не арқылы жүзеге асады? 2.Тілдік қатынас деген не? Ол қандай жағдайда орын алады? Жазылым
|
Дескриптор: Мәтінді үнтаспадан тыңдап, ақпараттарды есіне сақтайды. Дескриптор: Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Дауысты дыбыстарды оқылым мәтінен теріп жазады Дескриптор: Дауыссыз дыбыстарды оқылым мәтінен теріп жазады |
2 балл
2 балл
3 балл
3 балл |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
Сабақ-тың соңы |
Үйге тапсырма: 20-бет, 6-тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















