|
Бөлім: |
1 бөлім. Ауа-райы және климаттық өзгерістер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қайырбек А.С. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Климаттық өзгерістердің зардаптары. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.1. Мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау. 7.4.2.1. Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар оқылым бойынша мәтінді оқиды, мәтіндегі ақпараттарды анықтайды, Сөйлеу барысында интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдана алады, аргументтер арқылы дәлелдер келтіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Түстер сөйлейді» әдісі арқылы топқа бөлу. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша түрлі суреттер көрсету. |
Түстерді таңдайды, таңдаған түсі бойынша топқа бөлінеді. Берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын аныцқтайды. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
«Климаттық өзгерістердің зардаптары» мәтінін оқыту тапсырмасымен жұмыс. (7 класс оқулығы, №4 тапсырма, 15 бет) |
1-топ: «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы мәтін мазмұнына сәйкес негізгі ақпараттарды анықтайды. Дескриптор: 1.Сұрақтар төңірегінде пікір білдіреді. 2. Аргументтер арқылы дәлелдер келтіреді. 2-топ. «Ассосация» тапсырмасын орындау Дескриптор: 1.Мәтіндегі деректер бойынша климаттық өзгерістердің түрлерін анықтайды. 3-топ. «Түртіп алу» әдісі арқылы мәтіннен климаттық өзгерістердің атауын тап және зардабын анықтау. Дескриптор: 1.Климаттық атауларды мәтіннен табады. 2. Олардың зардабын анықтайды. |
Топтық бағалау. Топтық бағалау Топтық бағалау |
Оқулық, |
||
|
|
«Фрайер» әдісі. Топтық тапсырма беру. |
Топтық жұмыс. «Екпін» туралы түсінік қалыптастыру. Дескриптор: 1.Анықтамасын жазады 2.Сипатын жазады. 3. Мысал келтіреді 4. Мысал емес сөздерді табады. |
Жеке бағалау. |
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
Сабақты бекіту. «Ойтаразы» әдісі |
1.Мен бүгінгі сабақта не түсіндім? 2. Мен сабақта кімге қолдау көрсеттім? Қ-Құнды Қ-Қызықты Қ-Қиын |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 Сынып ҚМЖ
5 Сынып ҚМЖ
|
Бөлім: |
1 бөлім. Ауа-райы және климаттық өзгерістер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қайырбек А.С. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Климаттық өзгерістердің зардаптары. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.1. Мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау. 7.4.2.1. Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар оқылым бойынша мәтінді оқиды, мәтіндегі ақпараттарды анықтайды, Сөйлеу барысында интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдана алады, аргументтер арқылы дәлелдер келтіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Түстер сөйлейді» әдісі арқылы топқа бөлу. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша түрлі суреттер көрсету. |
Түстерді таңдайды, таңдаған түсі бойынша топқа бөлінеді. Берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын аныцқтайды. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
«Климаттық өзгерістердің зардаптары» мәтінін оқыту тапсырмасымен жұмыс. (7 класс оқулығы, №4 тапсырма, 15 бет) |
1-топ: «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы мәтін мазмұнына сәйкес негізгі ақпараттарды анықтайды. Дескриптор: 1.Сұрақтар төңірегінде пікір білдіреді. 2. Аргументтер арқылы дәлелдер келтіреді. 2-топ. «Ассосация» тапсырмасын орындау Дескриптор: 1.Мәтіндегі деректер бойынша климаттық өзгерістердің түрлерін анықтайды. 3-топ. «Түртіп алу» әдісі арқылы мәтіннен климаттық өзгерістердің атауын тап және зардабын анықтау. Дескриптор: 1.Климаттық атауларды мәтіннен табады. 2. Олардың зардабын анықтайды. |
Топтық бағалау. Топтық бағалау Топтық бағалау |
Оқулық, |
||
|
|
«Фрайер» әдісі. Топтық тапсырма беру. |
Топтық жұмыс. «Екпін» туралы түсінік қалыптастыру. Дескриптор: 1.Анықтамасын жазады 2.Сипатын жазады. 3. Мысал келтіреді 4. Мысал емес сөздерді табады. |
Жеке бағалау. |
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
Сабақты бекіту. «Ойтаразы» әдісі |
1.Мен бүгінгі сабақта не түсіндім? 2. Мен сабақта кімге қолдау көрсеттім? Қ-Құнды Қ-Қызықты Қ-Қиын |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














