|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
02.10 |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жердегі тіршіліктің пайда болуы |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.4.1 жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау |
||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердегі тіршіліктің пайда болуын анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Күлкі сыйлау»әдісі арқылы жағымды атмосфера қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру: Бір бірімен дәптер алмасу арқылы |
Оқушылар амандасып, жағымды ахуал тудырады. |
Қол шапалақ |
Оқулық, дәптер |
|
|
Ортасы 10 мин 10 мин |
1-тапсырма. «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі. Жұптық жұмыс. Кім қайда тіршілік етеді?
2-тапсырма. «Суреттер сөйлейді». Жеке жұмыс 28-сурет Жердегі тіршіліктің пайда болуын суретін пайдаланып әңгіме құрастыру. Сурет бойынша әңгіме . |
Оқушылар берілген жануарлар мен өсімдіктердің қайда тіршілік ететінін жазады. Оқушылар суреттерді көру арқылы сипаттама береді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі -Тірі ағзалардың тіршілік ететін орталарын көрсетеді-2 балл ҚБ. “Мадақтау” әдісі Дескриптор 1.Сурет бойынша тіршіліктің пайда болуын анықтайды. 2.Сурет бойынша тіршіліктің пайда болуы туралы әнгме құрастырады. |
Үлестірмелі материал Оқулық, жұмыс дәптер |
|
|
10 мин |
3-тапсырма. «Кластер» әдісі Т
Тірі ағзалар
|
Оқушылар тірі ағзаларға тін қасиеттерді жазады. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі Тірі ағзаларға тән қасиеттерін анықтайды-2 балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» көмегімен сабақты қорытындылаңыз. Оқушылар өткен сабақ бойынша рефлексия жасайды. Үй тапсырмасы: Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы кеңінен тараған теорияларды оқып, жазу. Жердің пайда болуы туралы әртүрлі гипотезаларға хабарлама дайындау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі |
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып ҚМЖ Жердегі тіршіліктің пайда болуы
5 сынып ҚМЖ Жердегі тіршіліктің пайда болуы
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
02.10 |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жердегі тіршіліктің пайда болуы |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.4.1 жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау |
||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердегі тіршіліктің пайда болуын анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Күлкі сыйлау»әдісі арқылы жағымды атмосфера қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру: Бір бірімен дәптер алмасу арқылы |
Оқушылар амандасып, жағымды ахуал тудырады. |
Қол шапалақ |
Оқулық, дәптер |
|
|
Ортасы 10 мин 10 мин |
1-тапсырма. «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі. Жұптық жұмыс. Кім қайда тіршілік етеді?
2-тапсырма. «Суреттер сөйлейді». Жеке жұмыс 28-сурет Жердегі тіршіліктің пайда болуын суретін пайдаланып әңгіме құрастыру. Сурет бойынша әңгіме . |
Оқушылар берілген жануарлар мен өсімдіктердің қайда тіршілік ететінін жазады. Оқушылар суреттерді көру арқылы сипаттама береді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі -Тірі ағзалардың тіршілік ететін орталарын көрсетеді-2 балл ҚБ. “Мадақтау” әдісі Дескриптор 1.Сурет бойынша тіршіліктің пайда болуын анықтайды. 2.Сурет бойынша тіршіліктің пайда болуы туралы әнгме құрастырады. |
Үлестірмелі материал Оқулық, жұмыс дәптер |
|
|
10 мин |
3-тапсырма. «Кластер» әдісі Т
Тірі ағзалар
|
Оқушылар тірі ағзаларға тін қасиеттерді жазады. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі Тірі ағзаларға тән қасиеттерін анықтайды-2 балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» көмегімен сабақты қорытындылаңыз. Оқушылар өткен сабақ бойынша рефлексия жасайды. Үй тапсырмасы: Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы кеңінен тараған теорияларды оқып, жазу. Жердің пайда болуы туралы әртүрлі гипотезаларға хабарлама дайындау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі |
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз














