|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күн: |
|
|||||||||||||
|
Cынып: |
Қатыcушылар cаны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жергілікті жердің планы. Шартты белгілер |
|||||||||||||
|
Oқу бағдарламасына cәйкес оқу мақсаттары |
5.2.5.1. «жоспар» және «шартты белгілер» ұғымдарын түсіндіру 5.2.5.1. шартты белгілерді қолданып, жергілікті жердің планын оқу |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Шартты белгілер ұғымдарын сипаттайды. Жергілікті жердің планын |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин 10 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал /Әр оқушы «Мен қандаймын?» өзінің есімінің алғашқы әріпіне байланысты жақсы тілек айтады. Үй тапсырмасы. «Quizizz» платформасы. Тест. |
Оқушылар амандасып, жағымды ахуал тудырады. Оқушылар тест тапсырмасын орындай. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі
|
ДК экран https://quizizz.com/admin/quiz/6522753eef0b845fb0068ce7?source=quiz_share |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
1 – тапсырма. «Word wall» платформасында аннограмма. |
Оқушылар аннограмманы орындау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтайды. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі |
Дк экран https://wordwall.net/ru/resource/61677790 |
||||||||||
|
5 мин |
2-тапсырма. «Кинометафра» әдісі.
|
Оқушылар бейнежазбаны көре отырып, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі Дескриптор: Оқушылар сұрақтарға жауап береді – 1 б |
|||||||||||
|
5 мин |
3- тапсырма. «Сәйкестігін тап» әдісі. Жұптық жұмыс.Анықтамаларды дұрыс орналастырыңыз.
|
Оқушылар шартты белгілерді сәйкестендіреді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі Дескриптор: - Шартты белгілерді талдайды. - Шартты белгілерді ажырата алады. |
Оқулық, кесте
|
||||||||||
|
5 мин |
4-тапсырма. «Суретпен жұмыс» әдісі. Жеке жұмыс. Жергілікті жердің планын түсіндіріндер.
|
Оқушылар суретпен жұмыс істейді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
ҚБ. “Мадақтау” әдісі
|
|
||||||||||
|
Масштабты немесе аудандық шартты белгілер |
Картада масштабын көрсету міндетті емес нысандарға қолданылады. |
|
Сызықтық шартты белгілер |
Ауданы немесе өлшемі үлкен топографиялық нысандар |
|
Түсіндірме шартты белгілер |
Картада масштабын көрсету міндетті емес нысандарға қолданылады. |
|
Масштабсыз немесе нүктелік шартты белгілер |
Көпірдің ені, ұзындығы және жүк көтеру шамасы, жолдың ені, ормандағы ағаштардың орташа қалыңдығы және биіктігі, өзен табанының тереңдігі мен сипаты. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып ҚМЖ Жергілікті жердің планы. Шартты белгілер
5 сынып ҚМЖ Жергілікті жердің планы. Шартты белгілер
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күн: |
|
|||||||||||||
|
Cынып: |
Қатыcушылар cаны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жергілікті жердің планы. Шартты белгілер |
|||||||||||||
|
Oқу бағдарламасына cәйкес оқу мақсаттары |
5.2.5.1. «жоспар» және «шартты белгілер» ұғымдарын түсіндіру 5.2.5.1. шартты белгілерді қолданып, жергілікті жердің планын оқу |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Шартты белгілер ұғымдарын сипаттайды. Жергілікті жердің планын |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин 10 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал /Әр оқушы «Мен қандаймын?» өзінің есімінің алғашқы әріпіне байланысты жақсы тілек айтады. Үй тапсырмасы. «Quizizz» платформасы. Тест. |
Оқушылар амандасып, жағымды ахуал тудырады. Оқушылар тест тапсырмасын орындай. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі
|
ДК экран https://quizizz.com/admin/quiz/6522753eef0b845fb0068ce7?source=quiz_share |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
1 – тапсырма. «Word wall» платформасында аннограмма. |
Оқушылар аннограмманы орындау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтайды. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі |
Дк экран https://wordwall.net/ru/resource/61677790 |
||||||||||
|
5 мин |
2-тапсырма. «Кинометафра» әдісі.
|
Оқушылар бейнежазбаны көре отырып, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі Дескриптор: Оқушылар сұрақтарға жауап береді – 1 б |
|||||||||||
|
5 мин |
3- тапсырма. «Сәйкестігін тап» әдісі. Жұптық жұмыс.Анықтамаларды дұрыс орналастырыңыз.
|
Оқушылар шартты белгілерді сәйкестендіреді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі Дескриптор: - Шартты белгілерді талдайды. - Шартты белгілерді ажырата алады. |
Оқулық, кесте
|
||||||||||
|
5 мин |
4-тапсырма. «Суретпен жұмыс» әдісі. Жеке жұмыс. Жергілікті жердің планын түсіндіріндер.
|
Оқушылар суретпен жұмыс істейді. |
ҚБ. “Мадақтау” әдісі |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
ҚБ. “Мадақтау” әдісі
|
|
||||||||||
|
Масштабты немесе аудандық шартты белгілер |
Картада масштабын көрсету міндетті емес нысандарға қолданылады. |
|
Сызықтық шартты белгілер |
Ауданы немесе өлшемі үлкен топографиялық нысандар |
|
Түсіндірме шартты белгілер |
Картада масштабын көрсету міндетті емес нысандарға қолданылады. |
|
Масштабсыз немесе нүктелік шартты белгілер |
Көпірдің ені, ұзындығы және жүк көтеру шамасы, жолдың ені, ормандағы ағаштардың орташа қалыңдығы және биіктігі, өзен табанының тереңдігі мен сипаты. |
шағым қалдыра аласыз















