|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
А.А Аширбеков |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық суреттерді өңдеу
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3. векторлық кескіндерді құру және өңдеу.
|
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Векторлық графиканың мәнін түсінеді; Векторлық кескіндердің негізгі элементтерімен (сызық, нүкте, көпбұрыш, түстер) жұмыс жасай алады; Программада (Inkscape/Illustrator/Gravit Designer/тар) қарапайым векторлық сурет құрады және өңдейді. |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту; -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау); -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. - Paint редакторында сурет сала алады. |
|
|
Әділдік және жауапкершілік айы |
Ұлттық құндылық: Қазақтың дәстүрлі ою-өрнектері, символдық элементтері арқылы өнер мен технологияны байланыстыру. Құрмет: Бір-бірінің жұмысын бағалау, пікір айту кезінде сыпайылық таныту. Ынтымақтастық: Топтық жұмыс кезінде идея алмасу, бір-біріне қолдау көрсету. Еңбек және шығармашылық: Сандық өнерді қолдана отырып ұлттық мәдени элементтері бар өнім жасау. Адалдық: Өз жұмысын өзі орындау, плагиат жасамау. |
|
|
ЖИ қолданылуы |
D-ID, chat GPT, Canva, KlingAi, Sora. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
10 минут |
Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу.
Психологиялық ахуал. https://wordwall.net/ru/resource/62475118 Платформада құрылған “шеңбер” әдісі арқылы жүзеге асады.
Топқа бөлу: Презентация арқылы топқа бөлінеді
Тақырып ашу. Тақырып ашу мақсатында ЖИ бейнеролигі арқылы сұрақтар беру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Сыныпта жағымды көңіл - күй орнатады.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Платформада құрылған тест сұрақтарына жауап береді
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыппен танысады. Сабақтың мақсатымен танысады |
Сабақ басында оқушыларға бағалау парағы таратылады
“Мадақтау” әдісі “Шапалақ” әдісі
“Мадақтау” әдісі “Шапалақ” әдісі
Дескриптор: - тест сұрақтарына жауап береді 1 балл
Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді. 1 балл |
Интерактивті тақта
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/62475118
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация Бейнеролик Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы
25 минут
|
Жаңа тақырып: https://youtu.be/Mq7o4u-qIHU?si=S0siH3qp_h3WseC5
|
Мұғалімді тыңдайды Жаңа ақпараттармен танысады Тақырыпқа байланысты бейнематериал қарайды Жаңа мәліметтер алады Қажетті ақпараттарды жұмыс дәптерлеріне жазып алады |
|
Интерактивті тақта https://youtu.be/Mq7o4u-qIHU?si=S0siH3qp_h3WseC5
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Топтық жұмыс. ЖИ бейнеролгиі арқылы тапсырма беріледі
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: -программа-лардың айырмашылықтарын жаза-ды; - ұқсастық-тарын жаза-ды. 1 балл
|
Бейнеролик Презентация Оқулық Плакаттар |
|
|
Сабақтың соңы |
Жұптық жұмыс. оқушылар жұптасып төменде берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс. Компьюьтерде практикалық жұмыстар орындайды
Сергіту сәті. Платформада көрсетілген эмоцияларды қайталайды https://wordwall.net/resource/9951628
Бекіту
тапсырмасы.
https://www.educaplay.com/learning-resources/17222823-learning_resource.html
платформасында құрылған тест тапсырмасы
Кері байланыс. ЖИ бейнероликтері арқылы кері байланыс береді.
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындайды
Компьютерде оқулықтағы практикалық тапсырманы орындайды
Әр түрлі эмоцияларды қайталайды
Платформада құрылған тест сұрақтарынаа жауап береді.
Бүгінгі сабақ бойынша ойларымен бөлісіп, кері байланыс береді.
|
Дескриптор: - қызыл кітапқа енген жануарды салады; -оны jpeg форматында сақтайды 2 балл
Дескриптор: - алгоритм бойынша сурет салады; 4 балл.
“Мадақтау” әдісі “Шапалақ” әдісі
Дескриптор: -тақырыпқа сай қойылған тест сұрақтарына жауап береді 1 балл
“Мадақтау” әдісі
Бағалау парақтарын жинап алып, мұғалім өзі оқушыларды бағалайды. |
Презентация Оқулық Таратпа қағаз Жұмыс дәптерлері
Таратпа қағаздар Презентация Оқулық Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/resource/9951628 Презентация Бейнеролик
https://www.educaplay.com/learning-resources/17222823-learning_resource.html Презентация Оқулық
Презентация Бағалау парақтары
|
|
Үй тапсырмасы |
Векторлық суреттерді құру
|
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Интернет желісі, оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып Құлан тірек мектеп-гимназиясы ашық сабақ
5 сынып Құлан тірек мектеп-гимназиясы ашық сабақ
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
А.А Аширбеков |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық суреттерді өңдеу
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3. векторлық кескіндерді құру және өңдеу.
|
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Векторлық графиканың мәнін түсінеді; Векторлық кескіндердің негізгі элементтерімен (сызық, нүкте, көпбұрыш, түстер) жұмыс жасай алады; Программада (Inkscape/Illustrator/Gravit Designer/тар) қарапайым векторлық сурет құрады және өңдейді. |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту; -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау); -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. - Paint редакторында сурет сала алады. |
|
|
Әділдік және жауапкершілік айы |
Ұлттық құндылық: Қазақтың дәстүрлі ою-өрнектері, символдық элементтері арқылы өнер мен технологияны байланыстыру. Құрмет: Бір-бірінің жұмысын бағалау, пікір айту кезінде сыпайылық таныту. Ынтымақтастық: Топтық жұмыс кезінде идея алмасу, бір-біріне қолдау көрсету. Еңбек және шығармашылық: Сандық өнерді қолдана отырып ұлттық мәдени элементтері бар өнім жасау. Адалдық: Өз жұмысын өзі орындау, плагиат жасамау. |
|
|
ЖИ қолданылуы |
D-ID, chat GPT, Canva, KlingAi, Sora. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
10 минут |
Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу.
Психологиялық ахуал. https://wordwall.net/ru/resource/62475118 Платформада құрылған “шеңбер” әдісі арқылы жүзеге асады.
Топқа бөлу: Презентация арқылы топқа бөлінеді
Тақырып ашу. Тақырып ашу мақсатында ЖИ бейнеролигі арқылы сұрақтар беру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Сыныпта жағымды көңіл - күй орнатады.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Платформада құрылған тест сұрақтарына жауап береді
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыппен танысады. Сабақтың мақсатымен танысады |
Сабақ басында оқушыларға бағалау парағы таратылады
“Мадақтау” әдісі “Шапалақ” әдісі
“Мадақтау” әдісі “Шапалақ” әдісі
Дескриптор: - тест сұрақтарына жауап береді 1 балл
Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді. 1 балл |
Интерактивті тақта
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/62475118
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация Бейнеролик Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы
25 минут
|
Жаңа тақырып: https://youtu.be/Mq7o4u-qIHU?si=S0siH3qp_h3WseC5
|
Мұғалімді тыңдайды Жаңа ақпараттармен танысады Тақырыпқа байланысты бейнематериал қарайды Жаңа мәліметтер алады Қажетті ақпараттарды жұмыс дәптерлеріне жазып алады |
|
Интерактивті тақта https://youtu.be/Mq7o4u-qIHU?si=S0siH3qp_h3WseC5
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Топтық жұмыс. ЖИ бейнеролгиі арқылы тапсырма беріледі
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: -программа-лардың айырмашылықтарын жаза-ды; - ұқсастық-тарын жаза-ды. 1 балл
|
Бейнеролик Презентация Оқулық Плакаттар |
|
|
Сабақтың соңы |
Жұптық жұмыс. оқушылар жұптасып төменде берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс. Компьюьтерде практикалық жұмыстар орындайды
Сергіту сәті. Платформада көрсетілген эмоцияларды қайталайды https://wordwall.net/resource/9951628
Бекіту
тапсырмасы.
https://www.educaplay.com/learning-resources/17222823-learning_resource.html
платформасында құрылған тест тапсырмасы
Кері байланыс. ЖИ бейнероликтері арқылы кері байланыс береді.
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындайды
Компьютерде оқулықтағы практикалық тапсырманы орындайды
Әр түрлі эмоцияларды қайталайды
Платформада құрылған тест сұрақтарынаа жауап береді.
Бүгінгі сабақ бойынша ойларымен бөлісіп, кері байланыс береді.
|
Дескриптор: - қызыл кітапқа енген жануарды салады; -оны jpeg форматында сақтайды 2 балл
Дескриптор: - алгоритм бойынша сурет салады; 4 балл.
“Мадақтау” әдісі “Шапалақ” әдісі
Дескриптор: -тақырыпқа сай қойылған тест сұрақтарына жауап береді 1 балл
“Мадақтау” әдісі
Бағалау парақтарын жинап алып, мұғалім өзі оқушыларды бағалайды. |
Презентация Оқулық Таратпа қағаз Жұмыс дәптерлері
Таратпа қағаздар Презентация Оқулық Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/resource/9951628 Презентация Бейнеролик
https://www.educaplay.com/learning-resources/17222823-learning_resource.html Презентация Оқулық
Презентация Бағалау парақтары
|
|
Үй тапсырмасы |
Векторлық суреттерді құру
|
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Интернет желісі, оқулық |
шағым қалдыра аласыз























