|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Таурбекова Г.С. |
|
|
|
Күні: |
15.01.2026 |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны:5 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Робототехника тарихы және перспективалары |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді; |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Сабақта заң мен тәртіп құндылығын қалыптастыру үшін оқушыларды ортақ ережелерді сақтауға, өзгелердің құқықтарын құрметтеуге және өз іс-әрекеттеріне жауапкершілікпен қарауға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал
3. Топқа бөлу.
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. ЖИ арқылы видео ұсыну, сабақтың тақырыбын анықтауға жетелеу
Топтық жұмыс.Әр топ өзіне берілген робот суретіне оны техникалық паспортын жасайды
Білімді бекіту.Жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындау
Сергіту сәті «Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады (немесе жүректің кішкене сұлбасын сағат тілі бойынша Мәселе жылжытып отырады). Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөз айтады
Сабақты қорытындылау https://wordwall.net/resource/105415719
|
Оқулықпен жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасау, тапсырмаларды орындайды - робототехника жетістіктерін жазады Сергіту жаттығуларын орындайды -кестені толтырады |
ФБ Дескриптор: -Роботтың атын, мақсатын, ерекше қабілетін және пайдасын суретке сәйкес логикалық тұрғыдан жүйелі сипаттайды-1балл -Тапсырманы орындауда өзіндік жаңа идеяларын қосады және ойын түсінікті жеткізеді-1балл Дескриптор: -ребусты шешеді-1балл Дескриптор: -әр салаға мысал келтіре алады-2балл Дескриптор: -ашық сұраққа жауап жазады-1балл Дескриптор: -кестені дұрыс толтырады-2балл Дескриптор: -ЖИ құралын қолданып, болашақ роботтың суретін жасайды және түсіндіреді-2 балл |
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы https://wordwall.net/resource/84899676 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Адам мен роботтың басты айырмашылығы неде деп ойлайсыз? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып Робототехника тарихы және перспективалары
5-сынып Робототехника тарихы және перспективалары
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Таурбекова Г.С. |
|
|
|
Күні: |
15.01.2026 |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны:5 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Робототехника тарихы және перспективалары |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді; |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Сабақта заң мен тәртіп құндылығын қалыптастыру үшін оқушыларды ортақ ережелерді сақтауға, өзгелердің құқықтарын құрметтеуге және өз іс-әрекеттеріне жауапкершілікпен қарауға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал
3. Топқа бөлу.
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. ЖИ арқылы видео ұсыну, сабақтың тақырыбын анықтауға жетелеу
Топтық жұмыс.Әр топ өзіне берілген робот суретіне оны техникалық паспортын жасайды
Білімді бекіту.Жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындау
Сергіту сәті «Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады (немесе жүректің кішкене сұлбасын сағат тілі бойынша Мәселе жылжытып отырады). Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөз айтады
Сабақты қорытындылау https://wordwall.net/resource/105415719
|
Оқулықпен жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасау, тапсырмаларды орындайды - робототехника жетістіктерін жазады Сергіту жаттығуларын орындайды -кестені толтырады |
ФБ Дескриптор: -Роботтың атын, мақсатын, ерекше қабілетін және пайдасын суретке сәйкес логикалық тұрғыдан жүйелі сипаттайды-1балл -Тапсырманы орындауда өзіндік жаңа идеяларын қосады және ойын түсінікті жеткізеді-1балл Дескриптор: -ребусты шешеді-1балл Дескриптор: -әр салаға мысал келтіре алады-2балл Дескриптор: -ашық сұраққа жауап жазады-1балл Дескриптор: -кестені дұрыс толтырады-2балл Дескриптор: -ЖИ құралын қолданып, болашақ роботтың суретін жасайды және түсіндіреді-2 балл |
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы https://wordwall.net/resource/84899676 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Адам мен роботтың басты айырмашылығы неде деп ойлайсыз? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз






















