Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
15-сабақ
|
Бөлім: |
|
Бос уақыт және хобби |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
Калдыбаева Ж.М. |
|||||
|
Күні: |
|
03.12.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 5 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Шынықсаң шымыр боларсың. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. (Күрделі сөздер) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
-тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, -көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; - жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. (Күрделі сөздер) |
|||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі
«
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбына сай ой жинақтайды, өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. |
Оқушы пікірін тыңдау, қолдау, мадақтау |
1-слайд
2-слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
|
Тыңдалым 1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңда. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Көтерілген мәселе бойынша өз ойыңды айт.
Жазылым 4-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен туынды сөздерді теріп жаз. Тыныс белгілерді дұрыс қойып, жазып шық.
Тілдік бағдар
Жазылым «Кім жылдам» әдісі Берілген сөйлемдерді оқып, күрделі сөздерді анықтап, көшіріп жаз. Ол бүгін қолшатыр алып шықты, себебі жаңбыр жауып тұрды. Жазда біз балмұздақ жегенді ұнатамыз. Ата-ана балаларының тәрбиесіне көп көңіл бөледі. Дүкенде жеміс-жидектің бірнеше түрі бар. ЖИ адамдардың жұмысын жеңілдетуге көмектеседі. БАҚ қоғамдағы маңызды оқиғаларды тез арада таратады. Күн сәулесі терезеден түсіп, бөлмеге жылы жарық сыйлады. Ғарыш әлемі туралы зерттеулер жаңа ашылуларға жол ашады. |
Мәтінді мұқият тыңдайды; Сұрақтарға жауап береді; Көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. Дескриптор Мәтінді орынды қолданады; Мәтіннен туынды сөздерді теріп жазады. Тыныс белгілерді дұрыс қолданады. «Суреттер галереясы» әдісі арқылы күрделі сөздерді анықтайды, мысалдар келтіреді. Тілдік бағдарға шығады.
Дескриптор Сөйлем мазмұнын түсінеді; Күрделі сөздерді анықтайды; Орфографиялық нормаға сай жазады. |
ҚБ 4 балл
ҚБ 3 балл
ҚБ
ҚБ
ҚБ 3 балл
|
4 слайд
5-слайд 6-слайд 7-слайд
8-слайд 9-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: 2-тапсырма. 80-бет. Рефлексия Шығу парағы Бүгін не үйрендің? Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек? |
|
|
11-слайд
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып Шынықсаң шымыр боласың
5-сынып Шынықсаң шымыр боласың
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
15-сабақ
|
Бөлім: |
|
Бос уақыт және хобби |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
Калдыбаева Ж.М. |
|||||
|
Күні: |
|
03.12.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 5 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Шынықсаң шымыр боларсың. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. (Күрделі сөздер) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
-тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, -көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; - жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. (Күрделі сөздер) |
|||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі
«
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбына сай ой жинақтайды, өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. |
Оқушы пікірін тыңдау, қолдау, мадақтау |
1-слайд
2-слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
|
Тыңдалым 1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңда. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Көтерілген мәселе бойынша өз ойыңды айт.
Жазылым 4-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен туынды сөздерді теріп жаз. Тыныс белгілерді дұрыс қойып, жазып шық.
Тілдік бағдар
Жазылым «Кім жылдам» әдісі Берілген сөйлемдерді оқып, күрделі сөздерді анықтап, көшіріп жаз. Ол бүгін қолшатыр алып шықты, себебі жаңбыр жауып тұрды. Жазда біз балмұздақ жегенді ұнатамыз. Ата-ана балаларының тәрбиесіне көп көңіл бөледі. Дүкенде жеміс-жидектің бірнеше түрі бар. ЖИ адамдардың жұмысын жеңілдетуге көмектеседі. БАҚ қоғамдағы маңызды оқиғаларды тез арада таратады. Күн сәулесі терезеден түсіп, бөлмеге жылы жарық сыйлады. Ғарыш әлемі туралы зерттеулер жаңа ашылуларға жол ашады. |
Мәтінді мұқият тыңдайды; Сұрақтарға жауап береді; Көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. Дескриптор Мәтінді орынды қолданады; Мәтіннен туынды сөздерді теріп жазады. Тыныс белгілерді дұрыс қолданады. «Суреттер галереясы» әдісі арқылы күрделі сөздерді анықтайды, мысалдар келтіреді. Тілдік бағдарға шығады.
Дескриптор Сөйлем мазмұнын түсінеді; Күрделі сөздерді анықтайды; Орфографиялық нормаға сай жазады. |
ҚБ 4 балл
ҚБ 3 балл
ҚБ
ҚБ
ҚБ 3 балл
|
4 слайд
5-слайд 6-слайд 7-слайд
8-слайд 9-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: 2-тапсырма. 80-бет. Рефлексия Шығу парағы Бүгін не үйрендің? Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек? |
|
|
11-слайд
|
|||
шағым қалдыра аласыз

Шеңбердегі
доп» әдісі



















