|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
||||||
|
Бөлім: |
3.2 Геоэкологиялық зерттеулер негіздері |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламдық экологиялық проблемалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.3.2.8 геоэкологиялық үдерістерде географиялық қабық заңдылықтарының рөлін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Геоэкологиялық үдерістерде географиялық қабық заңдылықтарының рөлін анықтайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар ғаламдық проблемаларды анықтайды |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Ғаламдық проблемаларды атайды |
|||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 10 мин 7 мин |
Жаңа сабақ «Термин» әдісі
Бейнеролик: Географиялық қабық заңдылықтары
(ЖТ) Жеке тапсырма Соңғы 200 жылдағы жойқын жер сілкіністерін анықтаңыздар
(ЖТ) Жеке тапсырма Маусымдық миграцияны сипаттаңыз
(ЖТ) Жеке тапсырма «Тестпен жұмыс»
1_________________________________ 2________________________________
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік |
Оқушыларға термин әдісі арқылы тақырыпты анықтау үшін терминдер беріледі Бейнероликті оқушылар талдап себеп салдарын талдайды Оқушылар адамзат тарихындағы соңғы болған жер сілкіністерін сипаттайды. Оқушылар маусымдық миграцияны сипаттап талдайды. Жануарлар негізінде Оқушылар өткен тақырып бойынша тест тапсырмаларын орындайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жер сілкіністерін сипаттайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Маусымдық миграцияны сипаттайды (жануарлар негізінде) Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Географиялық қабықтағы заңдылықтарды сипаттайды |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма Тақырыпты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып.Гоеграфия БЖБ №2 . 1,2 нұсқа. Жауаптарымен.5.3 Заттар және материалдар
5-сынып.Гоеграфия БЖБ №2 . 1,2 нұсқа. Жауаптарымен.5.3 Заттар және материалдар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
||||||
|
Бөлім: |
3.2 Геоэкологиялық зерттеулер негіздері |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламдық экологиялық проблемалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.3.2.8 геоэкологиялық үдерістерде географиялық қабық заңдылықтарының рөлін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Геоэкологиялық үдерістерде географиялық қабық заңдылықтарының рөлін анықтайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар ғаламдық проблемаларды анықтайды |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Ғаламдық проблемаларды атайды |
|||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 10 мин 7 мин |
Жаңа сабақ «Термин» әдісі
Бейнеролик: Географиялық қабық заңдылықтары
(ЖТ) Жеке тапсырма Соңғы 200 жылдағы жойқын жер сілкіністерін анықтаңыздар
(ЖТ) Жеке тапсырма Маусымдық миграцияны сипаттаңыз
(ЖТ) Жеке тапсырма «Тестпен жұмыс»
1_________________________________ 2________________________________
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік
А) Тәуліктік циклдер В)Маусымдық циклдер С)Ғасырішілік циклдер Д)Ғасырлық тербелістер Е) Циклдік |
Оқушыларға термин әдісі арқылы тақырыпты анықтау үшін терминдер беріледі Бейнероликті оқушылар талдап себеп салдарын талдайды Оқушылар адамзат тарихындағы соңғы болған жер сілкіністерін сипаттайды. Оқушылар маусымдық миграцияны сипаттап талдайды. Жануарлар негізінде Оқушылар өткен тақырып бойынша тест тапсырмаларын орындайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жер сілкіністерін сипаттайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Маусымдық миграцияны сипаттайды (жануарлар негізінде) Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Географиялық қабықтағы заңдылықтарды сипаттайды |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма Тақырыпты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз















