Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдіктер әлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.1.1-мәтіндегі негізгі және қосымша ақпарартты түсіну,анықтау; 5.4.3.1 -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпарартты анықтайды; Омонимді көркемдік ерекшелігіне сай қолданады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
І.Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақты пысықтау “Тапқыр болсаң, тауып көр”тапсырмасы |
Амандасады Тапсырманы орындайды. Берілген сөйлемдердің ішінен омоним сөздерді табады. 1. Ақты жерге, суға төкпе. Құбырдан су сарылдап ақты. 2. Жас өміріңді босқа өткізбе. Жасыңды тый, көрсетпе оны ұлыңа! Бос ыдысты орнынан жылжыту оңай. 3.Қайшының жүзі күнге шағылысып жарқ –жұрқ етеді. Ағам маған суда жүзуді үйретті.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ. Жаңа білімді игерту Тілдік бағдар |
Берілген мәтінді мұқият тыңдай отырып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Омоним-дыбысталуы бірдей,мағыналары басқа -басқа сөздер.
|
|
Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды-3ұпай 3 ұпай |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
“Кім тапқыр?”тапсырмасы Берілген антоним сөздердің қай сөз табынан жасалғанын табыңыздар. |
Ілгері- Ертелі кеш- Қызылды- Ақылды- |
4ұпай |
Кеспе парақша |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Олқылыққа тапсырма. Фонологиялық талдау жасаңыз. |
2-қатар: “жауқазын”сөзіне 3-қатар: “қызғалдақ”сөзіне
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
“ҚҚҚ”әдісі |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Тақырыпқа байланысты мақал жазыңыз.Буынға бөліңіз |
Мақал -мәтел жазып,буын түрлеріне ажыратады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша тапсырма: Берілген сөздерден мақал-мәтел құрастырыңызантоним сөздердің астын сызыңыз.
|
Оң |
болсын |
сол |
|
көзіңе |
көзің |
қарауыл |
|
Алыстағы |
қасыңдағы |
нан |
|
қас |
дұшпан- |
жаман |
|
Заттың |
ескісі |
жақсы |
|
жаңасы |
жақсы |
достың |
2
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып,"Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі"бөлімі
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдіктер әлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.1.1-мәтіндегі негізгі және қосымша ақпарартты түсіну,анықтау; 5.4.3.1 -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпарартты анықтайды; Омонимді көркемдік ерекшелігіне сай қолданады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
І.Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақты пысықтау “Тапқыр болсаң, тауып көр”тапсырмасы |
Амандасады Тапсырманы орындайды. Берілген сөйлемдердің ішінен омоним сөздерді табады. 1. Ақты жерге, суға төкпе. Құбырдан су сарылдап ақты. 2. Жас өміріңді босқа өткізбе. Жасыңды тый, көрсетпе оны ұлыңа! Бос ыдысты орнынан жылжыту оңай. 3.Қайшының жүзі күнге шағылысып жарқ –жұрқ етеді. Ағам маған суда жүзуді үйретті.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ. Жаңа білімді игерту Тілдік бағдар |
Берілген мәтінді мұқият тыңдай отырып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Омоним-дыбысталуы бірдей,мағыналары басқа -басқа сөздер.
|
|
Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды-3ұпай 3 ұпай |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
“Кім тапқыр?”тапсырмасы Берілген антоним сөздердің қай сөз табынан жасалғанын табыңыздар. |
Ілгері- Ертелі кеш- Қызылды- Ақылды- |
4ұпай |
Кеспе парақша |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Олқылыққа тапсырма. Фонологиялық талдау жасаңыз. |
2-қатар: “жауқазын”сөзіне 3-қатар: “қызғалдақ”сөзіне
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
“ҚҚҚ”әдісі |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Тақырыпқа байланысты мақал жазыңыз.Буынға бөліңіз |
Мақал -мәтел жазып,буын түрлеріне ажыратады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша тапсырма: Берілген сөздерден мақал-мәтел құрастырыңызантоним сөздердің астын сызыңыз.
|
Оң |
болсын |
сол |
|
көзіңе |
көзің |
қарауыл |
|
Алыстағы |
қасыңдағы |
нан |
|
қас |
дұшпан- |
жаман |
|
Заттың |
ескісі |
жақсы |
|
жаңасы |
жақсы |
достың |
2
шағым қалдыра аласыз


