5 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Тақырып бойынша 31 материал табылды

5 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары ____________

«24» желтоқсан 2025ж.


Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Акжигитова Г.Т.

Пән/Сынып:

5 Б сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

24.12.2025ж.

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Ұйымдастыру

Кіріспе бөлім

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;


Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз.

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады.

Үй тапсырмасын тексеру. №633.

Сабақ мақсатымен танысады.

Үй жұмысын айтады.

Сұрақтарға жауап береді









Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.



Негізгі бөлім

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;


І нұсқа

  1. Бөлшекті салыстырыңыз:

а) ә) 1 б) в) 1

2. 1 ; 2 ; 2 ; сандарына кері сандарды жазыңыз.

3. Өрнекті ықшамдаңыз: : :

4Shape1 . Амалды орындаңыз: -

5. Егер сызбадағы тіктөртбұрыштың ені ұзындығынан 5 см

см кем болса, онда тіктөртбұрыштың периметрін табыңыз.


6. Есептеңіз: :


ІІ нұсқа


1.Бөлшекті салыстырыңыз:

а) ә) 1 б) в) 1

2. 1 ; 2 ; 2 ; сандарына кері сандарды жазыңыз.

3. Өрнекті ықшамдаңыз: : :

4Shape2 . Амалды орындаңыз: -


5. Егер сызбадағы тіктөртбұрыштың ені ұзындығынан 4 см

см кем болса, онда тіктөртбұрыштың периметрін табыңыз.


6. Есептеңіз: :


Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады

Дескриптор:


-Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі.











Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.








Қорытынды бөлім

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.


Білемін

Білдім

Білгім келеді




Бағалау.

Үйге тапсырма. Анықтамаларды қайталау

Тақырыпты меңгергенін анықтау.

Кері байланыс




Презентация


































































Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Акжигитова Гулдана Турабаевна

Пән/Сынып:

5 А сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

12.12.2025ж.

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.23

жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау;

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Ұйымдастыру

Кіріспе бөлім

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;


Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз.

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды;

-Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады.

Үй тапсырмасын тексеру. №599. «Миға шабуыл» стратегиясы. Үй тапсырмаларын оқушылар өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау





Сабақ мақсатымен танысады.




Үй жұмысын айтады.









Сұрақтарға жауап береді

















Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл


8 мин

Жаңа сабақ

Негізгі бөлім

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;





















15 мин

Тапсырмалар.


1-тапсырма.

=


1 2


5. Жеке жұмыс (тапсырмаларды орындап болған оқушыларға беріледі)


1



+





+


+







+


Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді.







Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі.




Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді.






















Презента ция









2 минут







Қорытынды бөлім

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.

Рефлексия.

Бағалау.

Үйге тапсырма. №607/2,4,6/, №608 /1,3,5/

Тақырыпты меңгергенін анықтау

Кері байланыс




Жұмыс дәптері

















































































Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Акжигитова Г.Т.

Пән/Сынып:

5 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

08.12.2025ж.

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаттары:

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.

- Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады.

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 минут


Ұйымдастыру

Кіріспе бөлім

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;


Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар тақырыбын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау

«Сұрақты қағып ал» әдісі

1) Аралас сан дегеніміз не?

2) Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай қосылады?

3) Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай азайтылады?

4) Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай қосылады?

5) Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай азайтылады?

Сәлемдесу;

Үй тапсырмасын көрсету;

Сабақ мақсатын тыңдау, танысу

Сұрақтарға жауап береді


Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім

ауызша мақтау сөздермен бағалауы







Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық


8 мин

Жаңа сабақ

Негізгі бөлім

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;



Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.



Мысал: ;

Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.

, n- мұндағы натурал сан.



Аралас сандарды көбейту үшін:

1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек;

2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек.







Мысалдар келтіреді.








Ереже айтады.






















Слайд




Интернет ресурс тары

17 мин

Тапсырмалар.

Тапсырма . №1. Есептерді шешіңдер:

; (Б)

2) = ; (Й)

(А)

4) (А)



17









Есептерді шешіңдер:





4. Егер тік төртбұрыштың ені см, ал ұзындығы енінен см үлкен болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз.

.

Оқулықпен жұмыс. №575 /1,3,5/

576 /2,4,6/


Оқушылар есептердің шешуін кестедегі мәндерге сәйкес әріптерді сәйкестендіреді











Жай бөлшектерді натурал санға, жай бөлшектерді жай бөлшекке көбейту ережесін қолданып есептейді.



Ж: см2



Ж:10 км.

Оқулықтан берілген есептерді шығарады.

. Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім

ауызша мақтау сөздермен бағалауы






Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл












3 минут







Қорытынды бөлім

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.

Қорытынды. Рефлексия.

Білемін

Білгім келеді

Білдім




Бағалау.

Үйге тапсырма. №575 /2,4,6/, №576 /1,3,5/

Тақырыпты меңгергенін анықтау

Кері байланыс




Оқулық









«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары ____________

«08» желтоқсан 2025ж.


Бөлім:

6.2В Алгебрлық өрнектер

Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Акжигитова Г.Т.

Пән/Сынып:

6 А сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

08.12.2025ж.

Сабақтың тақырыбы:

Алгебралық өрнектер. Айнымалы. Алгебралық қосынды.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.1.1 алгебралық өрнек ұғымын меңгеру;

6.2.1.2айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу;

6.2.1.3алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу;

6.2.1.4 айнымалылардың қандай мәндерінде алгебралық өрнектің практикалық есептер мәнмәтінінде мағынасы бар болатынын түсіну;

Сабақтың мақсаттары:

  1. ах=b түріндегітеңдеу – бірайнымалысы бар сызықтық теңдеу екенін білу.

  2. Бір айнымалысы бар ах=b түріндегі сызықтық теңдеуді шешіп, түбірін табу дағдысын меңгеру.

  3. ах=b бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді құрып,оны шешіп үйрену.

Құрамында теріс және оң бөлшектері бар санды өрнектердің мәнін таба білуге үйрету.

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

Әділдік және жауапкершілік

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу.

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйымдастыру

Кіріспе бөлім

Бірлік және ынтымақ

- Айналасындағыларға көмек көрсету;


Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Алгебралық өрнектер. Айнымалы тақырыбын қарастырамыз

  • Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

  • -алгебралық өрнек ұғымын меңгерді; -айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу; -алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу;

  • Үй тапсырмасын тексеру. №635.



Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді.











Оқулық



10 мин

Жаңа сабақты бекіту.

Негізгі бөлім

Бірлік және ынтымақ

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

  • Қайталау сұрақтары: 
    Қандай өрнек алгебралық өрнек деп аталады ?

  • Алгебралық өрнектерге мысал келтіріңдер.

  • Алгебралық өрнектерді жазуда қандай шарттар сақталады?

  • Алгебралық өрнектердің негізгі қасиеті.

  • Қандай сандарды алгебралық өрнектегі әріптің қабылдайтын мәндері деп атайды ?

  • Математикалық диктант.

1. с-ға қарама-қарсы санды жаз.

2. Әріптің қандай мәнінде алгебралық өрнектің мағынасы болмайды? 

3. 0.5x; -6р; 4с; -у алгебралық қосынды құрастырып жазыңдар

  1. 4x- 2у өрнектің мәнін табыңдар, мұндағы х=-5, у=3




Сұрақтарға жауап береді







Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады





Карточкалар

25

минут























Бекіту тапсырмасы

Тапсырма 1.

х=4 болғанда берілген өрнектердің мәндерін табыңыз:

  1. ; 2)  ; 3) 

Тапсырма 2.

а) ; b) ; c) ; d)  өрнектердің ішінен:

y-тің кез келген мәнінде мағынасы болатын өрнектерді таңдап жазыңыз.



Тапсырма 3.

  1.  өрнегінің мағынасы болмайтын барлық

с-ның мәндерін таңдаңыз.

1) с= 3;

2) с= 0, с=3;

3) с= 1;

4) с= 0, с= 1.
Сәйкестендіру.
Берілген әрбір өрнекті анықталу облысымен сәйкестендіріңіз.

Өрнек


Анықталу облысы




кез келген сан



Оқулықтан №638, №639




Оқушылар тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.























Білім алушы: Семантикалық картаны толтырады.



Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.







Дескриптор:

-Айнымалы өрнек ережесін пайдаланып, оқиды.

-Айнымалы

өрнектің мәнін таба алады





Дескриптор:

-Алгебралық өрнектің мағынасы болмайтын с-нің мәндерін табады.

«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі.

Дескриптор:

-Әрбір өрнекті сәйкестен діреді.










Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл

5 минут







Бүгінгі сабақта:

-алгебралық өрнек ұғымын меңгерді; -айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу; -алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу;

Рефлексия. «БББ»кестесі.

Білемін

Білдім

Білгім келеді




Багалау

Үйге тапсырма. №640.



кері байланыс


Бағалау:

8-10 балл – «5»

6-7 балл – «4»

4-5 балл – «3»




Тақта, слайд, оқу құралдары;

6 сыныпқа арналған оқулық

















































































































Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Акжигитова Г.Т.

Пән/Сынып:

5 «Б» сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

17.11.2025ж.

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаттары:

1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтудың ережесін білу;

2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алу;

3. Жай бөлшектерді қосу және азайту амалын мәтін есептер шығаруда қолдана алу;

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Командада жұмыс істей білу ;

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Әділдік және жауапкершілік

- Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну.

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Ұйымдастыру

Кіріспе бөлім

Бірлік және ынтымақ

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді қосу және азайту тақырыбын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтудың ережесін білу;

2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алу;

3. Жай бөлшектерді қосу және азайту амалын мәтін есептер шығаруда қолдана алу;

Миға шабуыл. Сұрақтар:

1.Жай бөлшектер. Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?


Сәлемдесу;

Үй тапсырмасын көрсету;

Сабақ мақсатын тыңдау, танысу

Сұрақтарға жауап береді


Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім

ауызша мақтау сөздермен бағалауы






Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.


Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру




10мин

Негізгі бөлім

Бірлік және ынтымақ

Жаңа материалмен танысу

Жаңа материалмен танысады


Сұрақтар болса мұғалімнен сұрайды

Маңызды ережелерді жазып алады


Мысал:


Дескриптор:

1) Берілген суреттің боялған бөлігін түрінде жазады;

2) Бөлшектерді қосу және азайту ережесін пайдаланып, есептейд

Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор Интербелсенді тақта


Бекіту тапсырмалары


25мин

Оқулықпен жұмыс

459,501,502,503 есептер



Сабақтың

соңы

5

минут

Қорытынды бөлім

Әділдік және жауапкершілік


Қорытындылау.

Рефлексия

Бағалау

Үйге тапсырма. Оқулықтан №505

Анықтамаларды жаттау


ББҮ кестесін толтыру

Білемін

Не білгім келеді?

Үйрендім








Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен бағалану

ББҮ кестесі;

оқулық















«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары ____________

«01» желтоқсан 2025ж.


Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Акжигитова Г.Т.

Пән/Сынып:

5 «Б» сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

01.12.2025ж.

Бөлім:

25.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту. БЖБ №4

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаттары:

оқушыларды аралас сандарды қосуға қатысты ережелерін пайдалана отырып, есептер шығаруда алған білімдерін көрсету.

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Командада жұмыс істей білу ;

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Әділдік және жауапкершілік

- Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну.

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 минут

Ұйымдастыру

Кіріспе бөлім

Бірлік және ынтымақ

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Аралас сандарды қосу және азайту тақырыбын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосудың ережесін білу;

2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосуға есептер шығара алу;

Сәлемдесу;

Үй тапсырмасын көрсету;

Сабақ мақсатын тыңдау, танысу

Сұрақтарға жауап береді


Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім

ауызша мақтау сөздермен бағалауы










8 мин

Жаңа сабақ

Жаңа сабақ.

Бүтін және бөлшек бөлігі бар сан аралас сан деп аталады.

1-мысал: қысқаша:

Натурал сан мен аралас санды қосқанда, натурал сан мен аралас санның бүтін бөлігі қосылып, қосындыға аралас санның бөлшек бөлігі тіркеліп жазылады.


Аралас сандарды қосуда, аралас сандардың бүтін бөліктері мен бөлшек бөліктерін қосу үшін қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері пайдаланылады.

2-мысал: аралас сандарын қосайық.

Қосылғыштардың бөлшек бөліктерін ең кіші ортақ бөлімге келтіреміз: ЕКОЕ (8, 12)=24;



Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
















Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл














17 мин

Тапсырмалар.

1 нұсқа


  1. Келесі бөлшектерді өсу ретімен жазыңдар:

; ; ; ; ;2 . [1]

  1. Қоймада 3 тонна көкөніс болған. Балабақшаға тонна, ал мектептерге тонна апарды. Қоймада қанша тонна көкөністер қалды? [3]


  1. Теңдеуді шешіңдер: [6]



2 нұсқа

1. Келесі бөлшектерді өсу ретімен жазыңдар:

; ; ; ; ; 3 . [1]



  1. Турист үш сағаттың ішінде 2 км тауға көтерілу тиіс. Бірінші сағатта ол км, екінші - км өтті. Туристке қанша километр өтуге қалды? [3]

3.Теңдеуді шешіңдер: [6]

Бөлімдері бірдей, әртүрлі аралас сандарды қосу(азайт) ережелерін қолданып шығарады.




Дескриптор:

-Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосып, азайту ережесін қолданады.






Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Әбілқасымова

3 минут







Қорытынды. Рефлексия.

Бүгінгі сабақта:

1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосудың ережесін білді;

2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосуға есептер шығара алды.

Үйге тапсырма. №536 /2,4,6/.

Бағалау

Тақырыпты меңгергенін анықтау



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.01.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі