Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Қазақ тілі
Тақырыбы: Қиял мен шындық бірлігі
Іс-тәжірибе базасы: «Ш.Бәкіров атындағы №228 орта мектеп»
Әдіскер:__________ Сербурина Н.А.
Оқу ісі жөніндегі орынбасары:__________Баимбетова Ш
Пән мұғалімі:_______Елшібаева. М.
Машықкер: Әптікер Айжан
Сыныбы: 5
Күні: 25.01.2021 ж
Баға____________
2020 жыл
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қиыл әлемі. Мектеп: Ш.Бәкіров атындағы №228 орта мектеп Күні: 25.01.2021ж Машықкердің аты-жөні: Әптікер Айжан Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақ тақырыбы: Қиял мен шындық бірлігі. |
|||
|
Оқу мақсаты |
5Т/А2. Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру. 5.ӘТН4.2.Зат есімдердің мағналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қиял туралы әлеуметтік-мәдени тақырыптырға байланысты диалог, монологтердегі ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру көтерілген мәселені түсіндіре алады.. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Зат есімдердің мағналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдана алады.. Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыпқа байланысты диалог, монологтердегі көтерілген мәселені түсіндіре алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Оқушы армандауды, армандай отырып сол арманға қол жеткізудегі талапшылдықты қалыптастыру. Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік Ел» құндылықтары бойынша білім алушыларды шығармашылық ізденуге, бірін-бірі түсіну ынтымақтастығына, өмір бойы білім алуға баулу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, өзін өзі тану. |
||
|
Алдыңғы білім |
Қиял-адам бойындағы ерекше қасиет екендігі туралы біледі. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы 5мин 10мин
5мин
Сабақтың ортасы 5мин
5мин
6мин
Сабақтың соңы 4мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Үй жұмысын тексеру. Үй жұмысын «Сиқырлы қобдиша» әдісі арқылы тексеремін.Яғни қобдишаның ішінде оқушылар аты-жөні жазулы болады.Қобдишаны шайқап ішінен қағаз таңдау арқылы үй жұмысын сұраймын. Психологиялық ахуал Оқушылар смайликті беру арқылы бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілеу арқылы «Сүйкімді сиайликті» береді. «Сөздер сөйлейді» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпты анықтаймыз.Сөздердің артынды сұрақтар жасырылған.Сол сұрақтарға жауап беру керек. 1.Қиял дегеніміз не? 2.Қиял неден пайда болады? 3. Қиял адамға тән қасиет пе? 4. Қиял сөзінің мағынасын қалай түсінесің? 1-тапсырма.Сұраққа жауап бер.
Дескриптор :
2-тапсырма. Суретке қарап, мәтін құрастырып жаз. Онда мынадай сөз тіркестерін қолдан жылқы бейнеленген, жаңа тәсіл, қиял мен шындықтың бірлігі, әсер етеді, жүйрік қиял. Дескриптор:
3-тапсырма.Мәтінді тыңда. Тұмар саған Бен Хейннің аты таныс па? -Шетелдік жазушы болар. -Жоқ жазушы емес, брақ ол өнер адамы -Жоқ оның есімін естімеппін. -Ол қазіргі заманғы жаңа бағытта сурет салатын адам. Айару жаңа бағыт дегенді түсіндірші? -Фотошоп дегенді білесің бе? -Әрине екі не одан да көп фотоны қиюластырып бір суретке жинақтау ғой. -Ендеше соны енді екі түрлі жанрдың қосындысы деп қара. -Сонда қалай. -Фото суретпен қолдан салынған суреттің қосындысынан да таңғажайып дүниелер жасалады екен.Мен айтып отырған Бен Хейн осы жанрда жұмыс жасайтын суретші. -Қандай керемет суреттерін көрсете аласың ба? -Әрине, интернетке кіріп Бен Хейннің шығармашылығы деп түймені бассаң шыға келеді. -Жақсы, міндетті түрде көріп танысамын. -Жарайды, одан алған әсерің туралы айтасың ғой. -Әрине, міндетті түрде ой бөлісеміз. Сұрақтар
Дескриптор
4-тапсырма.Оқушылар осы диалог секілді өзіміз құрастырып жазамыз.Диалог (ән мәтіні,хабарлама,жарнама, хабарландыру) қатыстырып жазу. Дескриптор:
Кері байланыс.
Үй жұмысы: 6-тапсырма.Мәтін мазмұнына сүйене отырып, Бен Хейнмен сұхбат құрап жаз.Әңгімені 10-12 сөйлеммен жаз.Сұхбатта қарамен берілген зат есім міндетті түрде қолдан.Олардың қайссысы деректі, қайсысы дерексіз екенін дәлелдеп айт. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5сынып Қиял мен шындық бірлігі
5сынып Қиял мен шындық бірлігі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Қазақ тілі
Тақырыбы: Қиял мен шындық бірлігі
Іс-тәжірибе базасы: «Ш.Бәкіров атындағы №228 орта мектеп»
Әдіскер:__________ Сербурина Н.А.
Оқу ісі жөніндегі орынбасары:__________Баимбетова Ш
Пән мұғалімі:_______Елшібаева. М.
Машықкер: Әптікер Айжан
Сыныбы: 5
Күні: 25.01.2021 ж
Баға____________
2020 жыл
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қиыл әлемі. Мектеп: Ш.Бәкіров атындағы №228 орта мектеп Күні: 25.01.2021ж Машықкердің аты-жөні: Әптікер Айжан Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақ тақырыбы: Қиял мен шындық бірлігі. |
|||
|
Оқу мақсаты |
5Т/А2. Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру. 5.ӘТН4.2.Зат есімдердің мағналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қиял туралы әлеуметтік-мәдени тақырыптырға байланысты диалог, монологтердегі ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру көтерілген мәселені түсіндіре алады.. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Зат есімдердің мағналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдана алады.. Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыпқа байланысты диалог, монологтердегі көтерілген мәселені түсіндіре алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Оқушы армандауды, армандай отырып сол арманға қол жеткізудегі талапшылдықты қалыптастыру. Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік Ел» құндылықтары бойынша білім алушыларды шығармашылық ізденуге, бірін-бірі түсіну ынтымақтастығына, өмір бойы білім алуға баулу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, өзін өзі тану. |
||
|
Алдыңғы білім |
Қиял-адам бойындағы ерекше қасиет екендігі туралы біледі. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы 5мин 10мин
5мин
Сабақтың ортасы 5мин
5мин
6мин
Сабақтың соңы 4мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Үй жұмысын тексеру. Үй жұмысын «Сиқырлы қобдиша» әдісі арқылы тексеремін.Яғни қобдишаның ішінде оқушылар аты-жөні жазулы болады.Қобдишаны шайқап ішінен қағаз таңдау арқылы үй жұмысын сұраймын. Психологиялық ахуал Оқушылар смайликті беру арқылы бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілеу арқылы «Сүйкімді сиайликті» береді. «Сөздер сөйлейді» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпты анықтаймыз.Сөздердің артынды сұрақтар жасырылған.Сол сұрақтарға жауап беру керек. 1.Қиял дегеніміз не? 2.Қиял неден пайда болады? 3. Қиял адамға тән қасиет пе? 4. Қиял сөзінің мағынасын қалай түсінесің? 1-тапсырма.Сұраққа жауап бер.
Дескриптор :
2-тапсырма. Суретке қарап, мәтін құрастырып жаз. Онда мынадай сөз тіркестерін қолдан жылқы бейнеленген, жаңа тәсіл, қиял мен шындықтың бірлігі, әсер етеді, жүйрік қиял. Дескриптор:
3-тапсырма.Мәтінді тыңда. Тұмар саған Бен Хейннің аты таныс па? -Шетелдік жазушы болар. -Жоқ жазушы емес, брақ ол өнер адамы -Жоқ оның есімін естімеппін. -Ол қазіргі заманғы жаңа бағытта сурет салатын адам. Айару жаңа бағыт дегенді түсіндірші? -Фотошоп дегенді білесің бе? -Әрине екі не одан да көп фотоны қиюластырып бір суретке жинақтау ғой. -Ендеше соны енді екі түрлі жанрдың қосындысы деп қара. -Сонда қалай. -Фото суретпен қолдан салынған суреттің қосындысынан да таңғажайып дүниелер жасалады екен.Мен айтып отырған Бен Хейн осы жанрда жұмыс жасайтын суретші. -Қандай керемет суреттерін көрсете аласың ба? -Әрине, интернетке кіріп Бен Хейннің шығармашылығы деп түймені бассаң шыға келеді. -Жақсы, міндетті түрде көріп танысамын. -Жарайды, одан алған әсерің туралы айтасың ғой. -Әрине, міндетті түрде ой бөлісеміз. Сұрақтар
Дескриптор
4-тапсырма.Оқушылар осы диалог секілді өзіміз құрастырып жазамыз.Диалог (ән мәтіні,хабарлама,жарнама, хабарландыру) қатыстырып жазу. Дескриптор:
Кері байланыс.
Үй жұмысы: 6-тапсырма.Мәтін мазмұнына сүйене отырып, Бен Хейнмен сұхбат құрап жаз.Әңгімені 10-12 сөйлеммен жаз.Сұхбатта қарамен берілген зат есім міндетті түрде қолдан.Олардың қайссысы деректі, қайсысы дерексіз екенін дәлелдеп айт. |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















