|
«Алматы облысының денсаулық сақтау басқармасы» ММ-ң ШЖҚ «Талғар жоғары медициналық колледжі» КМК |
|
КГП на ПХВ «Талгарский высший медицинский колледж» ГУ «Управление здравоохранения Алматинской области» |
|
Оқу сабағының жоспары |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Оқытушының әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 - минут |
Ой салу Алдыңғы білімін жаңғырту 1. Дүние жүзінің картасын қандай аймақтарға бөліп қарастыруға болады? 2. Қазақстанның географиялық орналасуына байланысты аймақты атаңыз. 3. Дүние жүзінің саяси картасынан немесе кескін картада Орталық Азия аймағын көрсетіңіз. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Білім алушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Қ.Б. «Мадақтау сэндвичі»
Мақсаты: білім алушыны ынталандыру, өзіне деген сенімділігін арттыру |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 20 - минут Сабақтың соңы 35-40 мин |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу сұрақтары: - Орталық Азия аймағының географиялық ерекшеліктері қандай? - Орталық Азияның этносаяси және әлеуметтік құрылымының, шаруашылық-мәдени дамуының ерекшелігі неде? ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау 1 тапсырма: Орталық Азия аумағы туралы ғалымдар арасындағы түрлі пікірлерді HІPP әдісі арқылы анықтайды.
ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды 2 тапсырма: Орталық Азия аймағының географиялық ерекшеліктерін анықтау. Бұл географиялық ерекшелік аймақтың саяси, әлеуметтік-экономикалық, тарихи-мәдени дамуына қалай ықпал етеді? М «Географиялық детерминизм» ұғымына тоқталу. Бұл тұжырым бойынша географиялық орта онда өмір сүретін адамдар қоғамының саяси өзгерістерін, мәдениетін, экономикасын Борт журналы" тәсілі арқылы анықтайды.
3 тапсырма: Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтайды. ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды |
Дескриптор: 1. Мәтінді оқу. 2. 3 аргумент фактімен дәлелденген келтіру. 3. Өз ойын білдіру.
Дескриптор: 1. Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтау. 2. саяси, әлеуметтік, экономикалық, этникалық-мәдени салалар бойынша қарастыру. 3. диаграммаға салу.
Дескриптор: Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтайды.
|
ҚБ Оқытушы білім алушылардың жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Қ.Б. Дұрыс жауаппен салыстыру. топтық бағалау
Бағалау критерийі: Орталық Азия аймағының географиялық ерекшеліктерін анықтау..
Бағалау Бағалау критерийі: Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтайды. «Географиялық детерминизм» ұғымына тоқталу. Бұл тұжырым бойынша географиялық орта онда өмір сүретін адамдар қоғамының саяси өзгерістерін, мәдениетін, экономикасын Борт журналы" тәсілі арқылы анықтайды.
ҚБ Оқытушы студенттердің жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Қ.Б. топтық бағалау |
||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 - минут |
Үйге тапсырма. Тақырып сұрағына жауап береді, ойларын екі-үш сөйлеммен жазбаша түрде қорытындылайды. Кері байланыс нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Студенттер жаңа сабаққа корытынды жасайды.
Кері байланыс жасалады. Оқу жетістігінің қорытындысын жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5.«Үлы Дала» ұғымының тарихи-географиялық
5.«Үлы Дала» ұғымының тарихи-географиялық
|
«Алматы облысының денсаулық сақтау басқармасы» ММ-ң ШЖҚ «Талғар жоғары медициналық колледжі» КМК |
|
КГП на ПХВ «Талгарский высший медицинский колледж» ГУ «Управление здравоохранения Алматинской области» |
|
Оқу сабағының жоспары |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Оқытушының әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 - минут |
Ой салу Алдыңғы білімін жаңғырту 1. Дүние жүзінің картасын қандай аймақтарға бөліп қарастыруға болады? 2. Қазақстанның географиялық орналасуына байланысты аймақты атаңыз. 3. Дүние жүзінің саяси картасынан немесе кескін картада Орталық Азия аймағын көрсетіңіз. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Білім алушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Қ.Б. «Мадақтау сэндвичі»
Мақсаты: білім алушыны ынталандыру, өзіне деген сенімділігін арттыру |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 20 - минут Сабақтың соңы 35-40 мин |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу сұрақтары: - Орталық Азия аймағының географиялық ерекшеліктері қандай? - Орталық Азияның этносаяси және әлеуметтік құрылымының, шаруашылық-мәдени дамуының ерекшелігі неде? ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау 1 тапсырма: Орталық Азия аумағы туралы ғалымдар арасындағы түрлі пікірлерді HІPP әдісі арқылы анықтайды.
ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды 2 тапсырма: Орталық Азия аймағының географиялық ерекшеліктерін анықтау. Бұл географиялық ерекшелік аймақтың саяси, әлеуметтік-экономикалық, тарихи-мәдени дамуына қалай ықпал етеді? М «Географиялық детерминизм» ұғымына тоқталу. Бұл тұжырым бойынша географиялық орта онда өмір сүретін адамдар қоғамының саяси өзгерістерін, мәдениетін, экономикасын Борт журналы" тәсілі арқылы анықтайды.
3 тапсырма: Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтайды. ЕБҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды |
Дескриптор: 1. Мәтінді оқу. 2. 3 аргумент фактімен дәлелденген келтіру. 3. Өз ойын білдіру.
Дескриптор: 1. Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтау. 2. саяси, әлеуметтік, экономикалық, этникалық-мәдени салалар бойынша қарастыру. 3. диаграммаға салу.
Дескриптор: Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтайды.
|
ҚБ Оқытушы білім алушылардың жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Қ.Б. Дұрыс жауаппен салыстыру. топтық бағалау
Бағалау критерийі: Орталық Азия аймағының географиялық ерекшеліктерін анықтау..
Бағалау Бағалау критерийі: Орталық Азия аймағының тарихи ерекшеліктерін анықтайды. «Географиялық детерминизм» ұғымына тоқталу. Бұл тұжырым бойынша географиялық орта онда өмір сүретін адамдар қоғамының саяси өзгерістерін, мәдениетін, экономикасын Борт журналы" тәсілі арқылы анықтайды.
ҚБ Оқытушы студенттердің жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Қ.Б. топтық бағалау |
||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 - минут |
Үйге тапсырма. Тақырып сұрағына жауап береді, ойларын екі-үш сөйлеммен жазбаша түрде қорытындылайды. Кері байланыс нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Студенттер жаңа сабаққа корытынды жасайды.
Кері байланыс жасалады. Оқу жетістігінің қорытындысын жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
шағым қалдыра аласыз














