|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61 сабақ. Өзіңді тексер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.12 Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану 4.1.2.13 Бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды екітаңбалы/үштаңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмінқолдану 4.2.1.8 Қалдықпен бөлу формуласын (a=b•c+r) шығарып алу және қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту және бөлу бөлімінен нені үйренгенін біледі |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлігі күшті ел озады» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын тексеру Құндылық мақсаты:Командада жұмыс істей білу Жаңа тақырып 1 тапсырма Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін білемін. 720/(9*10)=720/90=8 4*28*25=4*25*28=100*28=2800 25*29*4*3=(25*4)*(29*3)=100*87= =8700 2 тапсырма Санды қалдықпен бөлу ережелерін қолданамын. a=b*c+r r<b 48094:123=391(1қалд)
3-есеп Есептеу тәсілдеріне талдау жасай аламын. 123*200=24600 693000:300=2310 123*26=3198 4 тапсырма Есептеу алгоритмін құрастыра аламын.
5-тапсырма Есептеу мен жазылуының дұрыстығын тексере аламын. Қатесін тап. Дұрыс есепте. Үлгі: 835 809
6680
675515
|
Амандасады Үй тапсырмасын оқиды Амалдарды орындайды Қалдықпен орындауды орындайды Есептеуге талдау жасайды Есептеу алгоритмін жасайды Баған түрінде орындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Қб: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Амалдарды орындау тәсілдерін біледі-1б Тапсырманы орындайды-1б Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1б
Дескриптор: Есептеуді біледі-1б Есептеу тәсілдеріне талдау жасай алады-1 Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1б Есептеу алгоритмін құрайды-1б ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Баған түрінде орындай алады-1б Қатесін тауып,түзетеді-1б
Сабақ жайлы ойларын айтады |
Суреттер Дәптерлер Тақта Дәптер Жұмыс үлгісі Тақта Дәптер Тақта Жұмыс дәптері Кері байланыс парақтары |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№61 сабақ. Өзіңді тексер
№61 сабақ. Өзіңді тексер
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61 сабақ. Өзіңді тексер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.12 Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану 4.1.2.13 Бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды екітаңбалы/үштаңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмінқолдану 4.2.1.8 Қалдықпен бөлу формуласын (a=b•c+r) шығарып алу және қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту және бөлу бөлімінен нені үйренгенін біледі |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлігі күшті ел озады» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын тексеру Құндылық мақсаты:Командада жұмыс істей білу Жаңа тақырып 1 тапсырма Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін білемін. 720/(9*10)=720/90=8 4*28*25=4*25*28=100*28=2800 25*29*4*3=(25*4)*(29*3)=100*87= =8700 2 тапсырма Санды қалдықпен бөлу ережелерін қолданамын. a=b*c+r r<b 48094:123=391(1қалд)
3-есеп Есептеу тәсілдеріне талдау жасай аламын. 123*200=24600 693000:300=2310 123*26=3198 4 тапсырма Есептеу алгоритмін құрастыра аламын.
5-тапсырма Есептеу мен жазылуының дұрыстығын тексере аламын. Қатесін тап. Дұрыс есепте. Үлгі: 835 809
6680
675515
|
Амандасады Үй тапсырмасын оқиды Амалдарды орындайды Қалдықпен орындауды орындайды Есептеуге талдау жасайды Есептеу алгоритмін жасайды Баған түрінде орындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Қб: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Амалдарды орындау тәсілдерін біледі-1б Тапсырманы орындайды-1б Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1б
Дескриптор: Есептеуді біледі-1б Есептеу тәсілдеріне талдау жасай алады-1 Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1б Есептеу алгоритмін құрайды-1б ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Баған түрінде орындай алады-1б Қатесін тауып,түзетеді-1б
Сабақ жайлы ойларын айтады |
Суреттер Дәптерлер Тақта Дәптер Жұмыс үлгісі Тақта Дәптер Тақта Жұмыс дәптері Кері байланыс парақтары |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз


















