|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62. Өнімділік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2 есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік/ егіннің түсімділігі, ауданы мен массасы/ жылдамдық, арақашықтық, уақыт/ биіктік, ені, ұзындық, көлемі шамаларырының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өнімділікке берілген есептерді шығаруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық Өткен тақырыпты пысықтау. «Сандарды көбейту мен бөлу» бөлімін қайталау. «Кір жаятын жіп» әдісі. Жайылған киімдердің артындағы көбейту мен бөлуге арналған тапсырмаларды орындау. Жаңа тақырып 1 тапсырма 20002*3=60006 Әлия-дәрігер 20202*3=60606 Айна-мұғалім 18009/9=2001 Бауыржан- суретші 18009/3=6003 Арман-аспазшы 30303*3=90909 Болат-полиция қызметкері 2 тапсырма
3 тапсырма
4 тапсырма 2 1 16кг560г/(20кг560г-19кг640г)=18кг 1 2 3 (6ц5кг-78кг)*300+4т3кг=920г
4са5 5мин*2+6са515мин*2=20са5 40мин 2км308м*20-6км90м/3=44км130м
5 тапсырма
6 тапсырма
3*300=900 5*400=2000 2*600=1200 4*250=1000
7 тапсырма 1325/5 <333*2 42525+23045>10650+11587 10000-2783<296*45 5268*32>1208*45
8 тапсырма Ерланның архитектор екені жалған, себебі үш пікірдің біреуі ғана дұрыс
Арман-архитектор---жалған Бауыржан- архитектор емес—жалған Ерлан-жүргізуші есмес---рас Арман-жүргізуші Бауыржан-архитектор Ерлан-электрик
9 тапсырма. Үй тапсырмасы
|
Шаттық шеңберін жасайды
Киімдердің артына жазылған тапсырмаларды орындайды.
Қай баланың кім болғсыс келетінін табады
Кестемен жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Өлшем бірліктерін есептейді
Есепті шығарады
Өрнектердің мәнін табады
Тура теңсіздіктер құрады
Дұрыс пікірді тауып, жазып алады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет!
«От
шашу» Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді Балалардың болашақ мамандығын табады
ҚБ:
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасай алады Өнімділікке арналған есепті түсінеді
Дескриптор:
Есептерді шығара алады Есеп мазмұнын түсінеді ҚБ:
Дескриптор. Өлшем бірліктерін біледі Оларды есептей алады
ҚБ:
Дескриптор: Есептің мағынасын түсінеді Шешуін тауып, жауабын жазады
Дескриптор: Әр баған бойынша бірінші өрнектің жауабын табады Есептеуді біледі
Дескриптор: Тура теңсіздіктер құра алады Есептеуді біледі
Дескриптор: Дұрыс және жалған пікірді таба алады Дұрыс пікірді жазады
Дескриптор: Есептің жауабын табады Шешуін өрнек түрінде жаза алады ҚБ:
Сабақтан алған білімі туралы жазады |
Жіп, қыстырғыш, тапсырма жазылған парақтар
Мамандықтардың суреттері
Суреттер
Кесте
Кіржуғыш мәшиненің суреттері
Баспахананың суреті
Өлшем бірліктері жазылған плакат
Егістік алқабы мен егіншілер туралы суреттер
Дәптер
Суреттер
Суреттер
Мамандықтар туралы суреттер
Шеберлер туралы суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№62. Өнімділік матем ҚМЖ 4 сын
№62. Өнімділік матем ҚМЖ 4 сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62. Өнімділік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2 есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік/ егіннің түсімділігі, ауданы мен массасы/ жылдамдық, арақашықтық, уақыт/ биіктік, ені, ұзындық, көлемі шамаларырының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өнімділікке берілген есептерді шығаруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық Өткен тақырыпты пысықтау. «Сандарды көбейту мен бөлу» бөлімін қайталау. «Кір жаятын жіп» әдісі. Жайылған киімдердің артындағы көбейту мен бөлуге арналған тапсырмаларды орындау. Жаңа тақырып 1 тапсырма 20002*3=60006 Әлия-дәрігер 20202*3=60606 Айна-мұғалім 18009/9=2001 Бауыржан- суретші 18009/3=6003 Арман-аспазшы 30303*3=90909 Болат-полиция қызметкері 2 тапсырма
3 тапсырма
4 тапсырма 2 1 16кг560г/(20кг560г-19кг640г)=18кг 1 2 3 (6ц5кг-78кг)*300+4т3кг=920г
4са5 5мин*2+6са515мин*2=20са5 40мин 2км308м*20-6км90м/3=44км130м
5 тапсырма
6 тапсырма
3*300=900 5*400=2000 2*600=1200 4*250=1000
7 тапсырма 1325/5 <333*2 42525+23045>10650+11587 10000-2783<296*45 5268*32>1208*45
8 тапсырма Ерланның архитектор екені жалған, себебі үш пікірдің біреуі ғана дұрыс
Арман-архитектор---жалған Бауыржан- архитектор емес—жалған Ерлан-жүргізуші есмес---рас Арман-жүргізуші Бауыржан-архитектор Ерлан-электрик
9 тапсырма. Үй тапсырмасы
|
Шаттық шеңберін жасайды
Киімдердің артына жазылған тапсырмаларды орындайды.
Қай баланың кім болғсыс келетінін табады
Кестемен жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Өлшем бірліктерін есептейді
Есепті шығарады
Өрнектердің мәнін табады
Тура теңсіздіктер құрады
Дұрыс пікірді тауып, жазып алады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет!
«От
шашу» Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді Балалардың болашақ мамандығын табады
ҚБ:
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасай алады Өнімділікке арналған есепті түсінеді
Дескриптор:
Есептерді шығара алады Есеп мазмұнын түсінеді ҚБ:
Дескриптор. Өлшем бірліктерін біледі Оларды есептей алады
ҚБ:
Дескриптор: Есептің мағынасын түсінеді Шешуін тауып, жауабын жазады
Дескриптор: Әр баған бойынша бірінші өрнектің жауабын табады Есептеуді біледі
Дескриптор: Тура теңсіздіктер құра алады Есептеуді біледі
Дескриптор: Дұрыс және жалған пікірді таба алады Дұрыс пікірді жазады
Дескриптор: Есептің жауабын табады Шешуін өрнек түрінде жаза алады ҚБ:
Сабақтан алған білімі туралы жазады |
Жіп, қыстырғыш, тапсырма жазылған парақтар
Мамандықтардың суреттері
Суреттер
Кесте
Кіржуғыш мәшиненің суреттері
Баспахананың суреті
Өлшем бірліктері жазылған плакат
Егістік алқабы мен егіншілер туралы суреттер
Дәптер
Суреттер
Суреттер
Мамандықтар туралы суреттер
Шеберлер туралы суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















