|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Есеп шығару |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ Бірлескен жұмыс |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2 есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік/ егіннің түсімділігі, ауданы мен массасы/ жылдамдық, арақашықтық, уақыт/ биіктік, ені, ұзындық, көлемі шамаларырының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бірлесіп жұмыс істеуге берілген есептерге талдау жасауды, оларды шығаруды үйренеді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Өткенді пысықтау Жаңа тақырып 1 тапсырма V1=5бұй/сағ V2=8 бұй/сағ V3=12бұй/сағ t=3сағ A=?бұйым Ш: A=V*t V=V1+V2+V3 V= 5+8+12=25бұйым(үшеуінің өнімділігі) A=25*3=75бұйым Ж: Үш тігінші бірлесіп 75 бұйым жасайды 2 тапсырма A=360м2 T1=1сағ T2=2сағ V1=V2 A1=?м2 A2=?м2 Ш: t=t1+t2=1+2=3 V=A/t=360/3=120м2/сағ(әрқайсысының V) A2=V*t1=120*1=120м2( 1 шалғышыныңA) A2=V*t=120*2=240м2(2 шалғышыныңA) Ж: 1шалғышы-120 м2, 2 шалғышы-240м2 шөп шапты 3 тапсырма V=11нысан күніне A=77нысан T=? Күн Ш: t=A/V=77/11=7күн Ж: 7күн қызмет көрсетеді 4 тапсырма
5 тапсырма 52416/52+11*451=5969 80012+(28054-987)=107079 73650+850/50=73667
6 тапсырма
7тапсырма 32 150 340 700 800 87603650 8 тапсырма А.ауызша 1800/18=100 1800/9=200 100+200=300 1800/300=6 Ж: 6 күнде орындайды Ә.
9 тапсырма А) 5күнде-12 кг ? күнде-24кг Ш: 24/12=2 5*2=10 Ж: 24 кг сәбізді 10 күнде жейді
Ә.6 күнде-140кг ?күнде-70кг Ш: 140/70=2 6/2=3 Ж: Сиыр 70кг жемді 3 күнде жейді
Үйге тапсырма 10 тапсырма 1см-400жылда 3см-? жылда Ш: 3*400=1200жылда Ж: 3 см топырақ қабаты 1200 жылда қалыптасады
|
Үй тапсырма сын тексертеді
Есептерді шығарады
Есептің шартын құрып ,шешуін табады
Есепті шығарады
Есепті бірлесіп шығарады
Амалдарды орындайды
Есепті шығарады
Тапсырманы орындайды
Ауызша есеп шығарады
Кестені толтырады
Есепті өз бетінше шығарады
Үй тапсырма сын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Тігіншілердің жұмыс өнімділігін табады-1Б Бірлескен жұмыс өнімділіген түсінеді-1Б
Дескриптор: Шалғышылардың жұмыс өнімділігін табады-1Б Есеп мазмұынын түсінеді-1Б
Дескриптор: Есеп мазмұынын түсінеді-1Б Қанша күн қызмет көрсететінін табады-1Б
Дескриптор: Жол жөндеуге кеткен уақытты табады-1Б Есептің шартын құра алады-1Б
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б Есептеуді орындайды-1Б
Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-1Б Жұмыс өнімділігі туралы біледі-1Б
Дескриптор: Бөлу ережелерін біледі-1Б Тапсырманы орындайды-1Б
Дескриптор: Есепті ауызша шығара алады-1Б Есеп шешуін табады-1Б
Дескриптор: Кестені толтырады-1Б Есеп мазмұнын түсінеді-1Б
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығара алады-1Б Есеп шартын құруды біледі-1Б
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады-1Б Есеп мазмұнын түсінеді-1Б
Сабақ туралы ойларын жазады
|
Суреттер
Дәптерлер
Бұйымдар
Суреттер
Шалғышы лардың суреттері
Байланыс құралдарының суреттері
Жол жөндеушілер туралы суреттер
Суреттер
Ферманың суреттері
Тоқыма фабрикасы жайында суреттер
Кесте
Қояндар мен сиырлардың суреттері
Суреттер
Кері байланыс парақша лары |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№65 сабақ Бірлескен жұмыс матем ҚМЖ 4 сын
№65 сабақ Бірлескен жұмыс матем ҚМЖ 4 сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Есеп шығару |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ Бірлескен жұмыс |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2 есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік/ егіннің түсімділігі, ауданы мен массасы/ жылдамдық, арақашықтық, уақыт/ биіктік, ені, ұзындық, көлемі шамаларырының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бірлесіп жұмыс істеуге берілген есептерге талдау жасауды, оларды шығаруды үйренеді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Өткенді пысықтау Жаңа тақырып 1 тапсырма V1=5бұй/сағ V2=8 бұй/сағ V3=12бұй/сағ t=3сағ A=?бұйым Ш: A=V*t V=V1+V2+V3 V= 5+8+12=25бұйым(үшеуінің өнімділігі) A=25*3=75бұйым Ж: Үш тігінші бірлесіп 75 бұйым жасайды 2 тапсырма A=360м2 T1=1сағ T2=2сағ V1=V2 A1=?м2 A2=?м2 Ш: t=t1+t2=1+2=3 V=A/t=360/3=120м2/сағ(әрқайсысының V) A2=V*t1=120*1=120м2( 1 шалғышыныңA) A2=V*t=120*2=240м2(2 шалғышыныңA) Ж: 1шалғышы-120 м2, 2 шалғышы-240м2 шөп шапты 3 тапсырма V=11нысан күніне A=77нысан T=? Күн Ш: t=A/V=77/11=7күн Ж: 7күн қызмет көрсетеді 4 тапсырма
5 тапсырма 52416/52+11*451=5969 80012+(28054-987)=107079 73650+850/50=73667
6 тапсырма
7тапсырма 32 150 340 700 800 87603650 8 тапсырма А.ауызша 1800/18=100 1800/9=200 100+200=300 1800/300=6 Ж: 6 күнде орындайды Ә.
9 тапсырма А) 5күнде-12 кг ? күнде-24кг Ш: 24/12=2 5*2=10 Ж: 24 кг сәбізді 10 күнде жейді
Ә.6 күнде-140кг ?күнде-70кг Ш: 140/70=2 6/2=3 Ж: Сиыр 70кг жемді 3 күнде жейді
Үйге тапсырма 10 тапсырма 1см-400жылда 3см-? жылда Ш: 3*400=1200жылда Ж: 3 см топырақ қабаты 1200 жылда қалыптасады
|
Үй тапсырма сын тексертеді
Есептерді шығарады
Есептің шартын құрып ,шешуін табады
Есепті шығарады
Есепті бірлесіп шығарады
Амалдарды орындайды
Есепті шығарады
Тапсырманы орындайды
Ауызша есеп шығарады
Кестені толтырады
Есепті өз бетінше шығарады
Үй тапсырма сын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Тігіншілердің жұмыс өнімділігін табады-1Б Бірлескен жұмыс өнімділіген түсінеді-1Б
Дескриптор: Шалғышылардың жұмыс өнімділігін табады-1Б Есеп мазмұынын түсінеді-1Б
Дескриптор: Есеп мазмұынын түсінеді-1Б Қанша күн қызмет көрсететінін табады-1Б
Дескриптор: Жол жөндеуге кеткен уақытты табады-1Б Есептің шартын құра алады-1Б
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б Есептеуді орындайды-1Б
Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-1Б Жұмыс өнімділігі туралы біледі-1Б
Дескриптор: Бөлу ережелерін біледі-1Б Тапсырманы орындайды-1Б
Дескриптор: Есепті ауызша шығара алады-1Б Есеп шешуін табады-1Б
Дескриптор: Кестені толтырады-1Б Есеп мазмұнын түсінеді-1Б
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығара алады-1Б Есеп шартын құруды біледі-1Б
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады-1Б Есеп мазмұнын түсінеді-1Б
Сабақ туралы ойларын жазады
|
Суреттер
Дәптерлер
Бұйымдар
Суреттер
Шалғышы лардың суреттері
Байланыс құралдарының суреттері
Жол жөндеушілер туралы суреттер
Суреттер
Ферманың суреттері
Тоқыма фабрикасы жайында суреттер
Кесте
Қояндар мен сиырлардың суреттері
Суреттер
Кері байланыс парақша лары |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















