|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ихласова Бану Абдигуловна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан көлдері 65-сабақ Ө.Тұрманжанов «Балқаш көлі», Т.Молдағалиев «Көл» ( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 97-99 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал орнату. «Мен күлгенді ұнатамын» тренингі. Шарты: Әр оқушы айнаға қарап, күліп, өз-өздеріне көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды. |
Оқушылар тренингке белсене араласады. |
ҚБ: Керемет! |
|
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім 35 минут
|
https://www.youtube.com/watch?v=UmilJWkM0_k Талдау сұрағы: Бейнематериал не туралы? Балқаш көлі жайында жаңа ақпарат алдыңдар ма? Тағы қандай көлдерді білесің? -Олай болса сабақтың тақырыбын болжап көрейікші? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Ө.Тұрманжанов «Балқаш көлі», Т.Молдағалиев «Көл» Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Жаңаны ұғындыру. Саралау: Мазмұн арқылы саралау Презентация арқылы авторлармен таныстырамын. Саралау: Тапсырма арқылы саралау 1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
Дескриптор -орындары ауысқан өлең жолдарын ретке келтіріп, өлеңді оқиды; -өлеңнің шартты белгісін қолданады ЕБҚ оқушы өлеңдерді тыңдайды. Тапсырманы мұғалімнің сүйемелдеуімен орындайды.
Дескриптор -көркемдегіш құралды анықтайды; -анықтамасын біледі
1-топ. Жер- қазына, су-алтын 2-топ. Білім-елге,су-жерге. 3-топ.Адам елінде, қоға көлінде көгерер ЕБҚ оқушы кестені мұғалімнің көмегімен толтырады.
https://www.youtube.com/watch?v=Rs_xIWB6N9A
Р – рөл -достар Дескриптор -хат жазады; -ойын жүйелі жеткізеді ЕБҚ оқушы топ мүшелері дайындаған хатты оқиды.
1.Эпитетті қатыстырып, өлеңді толықтыр. (күміс,алтын) көлге барайық (күміс,алтын) балық аулайық 2.Үзіндіні оқы. Қажетті тыныс белгісін қой. Балқаш көлге барайық Балығын ұстап алайық Суына салқын түсейік Күбідей күп-күп пісейік 1-тармақтан соң леп белгісі (!), 2-тармақтан соң үтір (,) 3 тармақтан соң нүкте (.) қою; 1,4-тармақтан соң нүкті (.), 2,3-тармақтан соң үтір (,) қою; әр тармақтан соң үтір қою. 3.Сәйкестендір
Дескриптор -эпитетті қатыстырып, өлеңді толықтырады; -қажетті тыныс белгіні қояды; -сәйкестендіру тапсырмасын орындайды ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды. |
Оқушылар бейнематериалды мұқият тыңдап, талдау сұрақтарына жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. РАФТ әдісін тиімді қолданады Бекіту тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Бағалау парақшасы
ФБ-2 балл ФБ-2 балл ФБ-2 балл ФБ-3 балл |
Ақпарат
Wordwall қосымшасы Презентация Оқулық 97-99 беттер дәптер
Презентация
Youtube каналы
ҚБ тапсырмасы |
||
|
Соңы Үйге тапсырма 1 минут |
Өлеңді оқу,мазмұндау. |
|
|
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Қиындық келтірген 2 мәселе; Сабақта ұнаған 1 аспект |
Оқушылар аталған әдіс бойынша рефлексия жасайды |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
65-сабақ Ө.Тұрманжанов «Балқаш көлі», Т.Молдағалиев «Көл»
65-сабақ Ө.Тұрманжанов «Балқаш көлі», Т.Молдағалиев «Көл»
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ихласова Бану Абдигуловна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан көлдері 65-сабақ Ө.Тұрманжанов «Балқаш көлі», Т.Молдағалиев «Көл» ( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 97-99 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал орнату. «Мен күлгенді ұнатамын» тренингі. Шарты: Әр оқушы айнаға қарап, күліп, өз-өздеріне көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды. |
Оқушылар тренингке белсене араласады. |
ҚБ: Керемет! |
|
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім 35 минут
|
https://www.youtube.com/watch?v=UmilJWkM0_k Талдау сұрағы: Бейнематериал не туралы? Балқаш көлі жайында жаңа ақпарат алдыңдар ма? Тағы қандай көлдерді білесің? -Олай болса сабақтың тақырыбын болжап көрейікші? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Ө.Тұрманжанов «Балқаш көлі», Т.Молдағалиев «Көл» Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Жаңаны ұғындыру. Саралау: Мазмұн арқылы саралау Презентация арқылы авторлармен таныстырамын. Саралау: Тапсырма арқылы саралау 1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
Дескриптор -орындары ауысқан өлең жолдарын ретке келтіріп, өлеңді оқиды; -өлеңнің шартты белгісін қолданады ЕБҚ оқушы өлеңдерді тыңдайды. Тапсырманы мұғалімнің сүйемелдеуімен орындайды.
Дескриптор -көркемдегіш құралды анықтайды; -анықтамасын біледі
1-топ. Жер- қазына, су-алтын 2-топ. Білім-елге,су-жерге. 3-топ.Адам елінде, қоға көлінде көгерер ЕБҚ оқушы кестені мұғалімнің көмегімен толтырады.
https://www.youtube.com/watch?v=Rs_xIWB6N9A
Р – рөл -достар Дескриптор -хат жазады; -ойын жүйелі жеткізеді ЕБҚ оқушы топ мүшелері дайындаған хатты оқиды.
1.Эпитетті қатыстырып, өлеңді толықтыр. (күміс,алтын) көлге барайық (күміс,алтын) балық аулайық 2.Үзіндіні оқы. Қажетті тыныс белгісін қой. Балқаш көлге барайық Балығын ұстап алайық Суына салқын түсейік Күбідей күп-күп пісейік 1-тармақтан соң леп белгісі (!), 2-тармақтан соң үтір (,) 3 тармақтан соң нүкте (.) қою; 1,4-тармақтан соң нүкті (.), 2,3-тармақтан соң үтір (,) қою; әр тармақтан соң үтір қою. 3.Сәйкестендір
Дескриптор -эпитетті қатыстырып, өлеңді толықтырады; -қажетті тыныс белгіні қояды; -сәйкестендіру тапсырмасын орындайды ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды. |
Оқушылар бейнематериалды мұқият тыңдап, талдау сұрақтарына жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. РАФТ әдісін тиімді қолданады Бекіту тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Бағалау парақшасы
ФБ-2 балл ФБ-2 балл ФБ-2 балл ФБ-3 балл |
Ақпарат
Wordwall қосымшасы Презентация Оқулық 97-99 беттер дәптер
Презентация
Youtube каналы
ҚБ тапсырмасы |
||
|
Соңы Үйге тапсырма 1 минут |
Өлеңді оқу,мазмұндау. |
|
|
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Қиындық келтірген 2 мәселе; Сабақта ұнаған 1 аспект |
Оқушылар аталған әдіс бойынша рефлексия жасайды |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















