Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.8. 1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлу, салыстыру, есептеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, сыни және креативті ойлай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық ахуал - Оқушылармен амандасу Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Үй тапсырмасын тексеру. Балалар, бүгін біз сендермен Алматы қаласында орналасқан саябақпен танысамыз. Бұл саябақтың атауын білу үшін үй тапсырмасын тексеріп алайық. 30х3 100:2 20х3 140:2 20х2 40х2 Шыққан амалдарды өсу ретімен қолымыздағы қағазға жазып, ортаға шығып өсу ретімен қояйық. - Жарайсыңдар балалар! FAMILY паркіне қош келдіңдер. FAMILY сөзінің аудармасы отбасы дегенді білдіреді. Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі 10,100 сандарына көбейту және бөлу дегеніміз не? Санды 10,100-ге көбейткенде............. Санды 10,100 –ге бөлгенде ...... Оқушылар бүгін сендер нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейтуді және бөлуді үйренесіңдер. 1.Екі бағандағы өрнектерді салыстыр. 4 · 7 = 28 40 · 7 = 4 онд. · 7 = 28 онд. = 280 7 · 4 = 28 7 · 40 = 280 28 : 7 = 4 280 : 7 = 28онд:7=4онд.=40 28 : 4 = 7 280 : 40 = 7 6 · 70 =420 70 · 6 =420 420 : 6 =70 420 : 70 =6 Орындау қадамдарын түсіндіріңіз. Көбейту кестесін қолданып, біртаңбалы санға көбейту және бөлуді орындатыңыз. Жауапты жазғызыңыз. Дәптермен жұмыс |
Өткен білімді зерделейді. F-20х2 A-100:2 M-20х3 I-140:2 L-40х2 Y-30х3 Санды 10,100 сандарына көбейту және бөлу дегеніміз берілген санға нольді тіркеу арқылы көбейту. - Екі бағандағы сандарды салыстыра отырып түсіндіреді. - Көбейту кестесін қолданып, біртаңбалы санға көбейту және бөлуді орындайды. Жауапты жазады. |
ҚБ: Жарайсыңдар! Әр оқушыға 1 баллдан беріледі.
Керемет! Жақсы!
Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Балалар, тақтадағы суретке зер салып қарайық. Бұл ландшафт деп аталады. Ландшафт-белгілі бір аймақтың жалпы көрінісі,жер бедері. Топтық жұмыс. Family саябағының ландшафт картасын қара. Сурет бойынша: -гүлзардың ауданын; - хауздың қабырғаларын, - ойын алаңының ауданын есепте. 1. S= 2m*60m=120m 2. S=100m2 10m2*10m2 3. S= 20m*30m=600m2 Гүлзардың ауданың табады. - Хауыздың қабырғаларын табады - Ойын алаңының ауданын есептейді |
Таңдап алған аумағының ауданын табады. 20х20=40 20х30=60 12х10=120 40х20=80 60х2=120 - Гүлзардың ауданың табады. - Хауыздың қабырғаларын табады - Ойын алаңының ауданын есептейді |
Дескриптор: Таңдап алған аумағының ауданын табады.
|
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Әдемі көңіл күймен, сергіп, жаттығу жасап алайық. |
Орындарынан тұрып, қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
Есепте. Жұптық жұмыс. TRIMINO әдісі Балалар, тоғызбұрыштың ландшафтын жасайды. - Оқушылар жұпқа бөлініп, көбейтінді мен бөліндіні орындайды. 5*100=500 10*60=600 9*10=90 10*7=70 90*10=900 100*8=800 100*8=800 7*100=70 600:100=6 670:10=67 1000:10=100 800:10=80 340:10=34 530:10=53 700:100=7 450:10=45 «Математикалық пирамида»әдісі. Балалар, әркім өзінің математикалық пирамидасын құрастырсын. Есепті шығар А) 180 теңгеге бірдей 6 қалам сатып алынды. 270 теңгеге осындай қанша қалам сатып алуға болады. Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 180тг -- 6қ 270тг – ?( қ) Шешуі: 180:6=30(тг) 270:30=9(қ) Жауабы: 270 теңгеге 9 қалам сатып алуға болады. Ә) Пойыздың 3 плацкарт вогонында 180 орын бар. Осындай 7 вогонда қанша орын бар? Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 3 пл – 180 (ор) 7 пл – ? (ор) Шешуі: 180:3=60 (ор) 60*7= 420 (ор) Жауабы: 7 вагонда 420 орын бар Б) 6 кг алмадан 3 л шырын алуға болады. 180 кг алмадан қанша литр шырын алуға болады? Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 6кг — 3 л 180кг — ?(л) Шешуі: 6 кг: 3 л=2 (л) 180кг : 2 л=90 (л) Жауабы: 180 кг алмадан 90 литр шырын алуға болады В) 100 кг алмадан 50 кг тосап қайнатты. 200 кг алмадан қанша кг тосап дайындауға болады? Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 100 кг — 50 л 200кг — ?(кг) Шешуі: 100кг :50л= 2 (кг) 200 кг : 2 кг =100 (кг) Жауабы: 200 кг алмадан 100 кг тосап дайындауға болады? |
Есепті шығарады Көбейтінді мен бөліндіні жұппен орындайды. Бір бірін бағалайды 180тг -- 6қ 270тг – ?( қ) Шешуі: 180:6=30(тг) 270:30=9(қ) Жауабы: 270 теңгеге 9 қалам сатып алуға болады. 3 пл – 180 (ор) 7 пл – ? (ор) Шешуі: 180:3=60 (ор) 60*7= 420 (ор) Жауабы: 7 вагонда 420 орын бар 6кг — 3 л 180кг — ?(л) Шешуі: 6 кг: 3 л=2 (л) 180кг : 2 л=90 (л) Жауабы: 180 кг алмадан 90 литр шырын алуға болады Шешуі: 100кг :50л= 2 (кг) 200 кг : 2 кг =100 (кг) Жауабы: 200 кг алмадан 100 кг тосап дайындауға болады? |
Көбейтінді мен бөліндіні жұппен орындайды. Бір бірін бағаалйды
|
тримино |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
https://wordwall.net/resource/53017409 Балалар,сабақтан алған білімдерін платформа арқылы тексереді. Оқушылар өз бағалауларын санап, мұғалімге тапсырады.
Жарайсыңдар, балалар! Осымен саябақтағы математикамызды аяқтайық. Бүгінгі сабақ ұнаса жасыл түсті стикер, сұрақтарың болса сарытүспен, сабақмүлдем түсінікті болмаса қызыл түсті стикерді апарып жабыстырыңдар. |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады
|
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
68 сабақ математика
68 сабақ математика
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.8. 1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлу, салыстыру, есептеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, сыни және креативті ойлай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық ахуал - Оқушылармен амандасу Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Үй тапсырмасын тексеру. Балалар, бүгін біз сендермен Алматы қаласында орналасқан саябақпен танысамыз. Бұл саябақтың атауын білу үшін үй тапсырмасын тексеріп алайық. 30х3 100:2 20х3 140:2 20х2 40х2 Шыққан амалдарды өсу ретімен қолымыздағы қағазға жазып, ортаға шығып өсу ретімен қояйық. - Жарайсыңдар балалар! FAMILY паркіне қош келдіңдер. FAMILY сөзінің аудармасы отбасы дегенді білдіреді. Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі 10,100 сандарына көбейту және бөлу дегеніміз не? Санды 10,100-ге көбейткенде............. Санды 10,100 –ге бөлгенде ...... Оқушылар бүгін сендер нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейтуді және бөлуді үйренесіңдер. 1.Екі бағандағы өрнектерді салыстыр. 4 · 7 = 28 40 · 7 = 4 онд. · 7 = 28 онд. = 280 7 · 4 = 28 7 · 40 = 280 28 : 7 = 4 280 : 7 = 28онд:7=4онд.=40 28 : 4 = 7 280 : 40 = 7 6 · 70 =420 70 · 6 =420 420 : 6 =70 420 : 70 =6 Орындау қадамдарын түсіндіріңіз. Көбейту кестесін қолданып, біртаңбалы санға көбейту және бөлуді орындатыңыз. Жауапты жазғызыңыз. Дәптермен жұмыс |
Өткен білімді зерделейді. F-20х2 A-100:2 M-20х3 I-140:2 L-40х2 Y-30х3 Санды 10,100 сандарына көбейту және бөлу дегеніміз берілген санға нольді тіркеу арқылы көбейту. - Екі бағандағы сандарды салыстыра отырып түсіндіреді. - Көбейту кестесін қолданып, біртаңбалы санға көбейту және бөлуді орындайды. Жауапты жазады. |
ҚБ: Жарайсыңдар! Әр оқушыға 1 баллдан беріледі.
Керемет! Жақсы!
Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Балалар, тақтадағы суретке зер салып қарайық. Бұл ландшафт деп аталады. Ландшафт-белгілі бір аймақтың жалпы көрінісі,жер бедері. Топтық жұмыс. Family саябағының ландшафт картасын қара. Сурет бойынша: -гүлзардың ауданын; - хауздың қабырғаларын, - ойын алаңының ауданын есепте. 1. S= 2m*60m=120m 2. S=100m2 10m2*10m2 3. S= 20m*30m=600m2 Гүлзардың ауданың табады. - Хауыздың қабырғаларын табады - Ойын алаңының ауданын есептейді |
Таңдап алған аумағының ауданын табады. 20х20=40 20х30=60 12х10=120 40х20=80 60х2=120 - Гүлзардың ауданың табады. - Хауыздың қабырғаларын табады - Ойын алаңының ауданын есептейді |
Дескриптор: Таңдап алған аумағының ауданын табады.
|
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Әдемі көңіл күймен, сергіп, жаттығу жасап алайық. |
Орындарынан тұрып, қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
Есепте. Жұптық жұмыс. TRIMINO әдісі Балалар, тоғызбұрыштың ландшафтын жасайды. - Оқушылар жұпқа бөлініп, көбейтінді мен бөліндіні орындайды. 5*100=500 10*60=600 9*10=90 10*7=70 90*10=900 100*8=800 100*8=800 7*100=70 600:100=6 670:10=67 1000:10=100 800:10=80 340:10=34 530:10=53 700:100=7 450:10=45 «Математикалық пирамида»әдісі. Балалар, әркім өзінің математикалық пирамидасын құрастырсын. Есепті шығар А) 180 теңгеге бірдей 6 қалам сатып алынды. 270 теңгеге осындай қанша қалам сатып алуға болады. Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 180тг -- 6қ 270тг – ?( қ) Шешуі: 180:6=30(тг) 270:30=9(қ) Жауабы: 270 теңгеге 9 қалам сатып алуға болады. Ә) Пойыздың 3 плацкарт вогонында 180 орын бар. Осындай 7 вогонда қанша орын бар? Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 3 пл – 180 (ор) 7 пл – ? (ор) Шешуі: 180:3=60 (ор) 60*7= 420 (ор) Жауабы: 7 вагонда 420 орын бар Б) 6 кг алмадан 3 л шырын алуға болады. 180 кг алмадан қанша литр шырын алуға болады? Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 6кг — 3 л 180кг — ?(л) Шешуі: 6 кг: 3 л=2 (л) 180кг : 2 л=90 (л) Жауабы: 180 кг алмадан 90 литр шырын алуға болады В) 100 кг алмадан 50 кг тосап қайнатты. 200 кг алмадан қанша кг тосап дайындауға болады? Талдау: -Есеп не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есептің сұрағы қандай? 100 кг — 50 л 200кг — ?(кг) Шешуі: 100кг :50л= 2 (кг) 200 кг : 2 кг =100 (кг) Жауабы: 200 кг алмадан 100 кг тосап дайындауға болады? |
Есепті шығарады Көбейтінді мен бөліндіні жұппен орындайды. Бір бірін бағалайды 180тг -- 6қ 270тг – ?( қ) Шешуі: 180:6=30(тг) 270:30=9(қ) Жауабы: 270 теңгеге 9 қалам сатып алуға болады. 3 пл – 180 (ор) 7 пл – ? (ор) Шешуі: 180:3=60 (ор) 60*7= 420 (ор) Жауабы: 7 вагонда 420 орын бар 6кг — 3 л 180кг — ?(л) Шешуі: 6 кг: 3 л=2 (л) 180кг : 2 л=90 (л) Жауабы: 180 кг алмадан 90 литр шырын алуға болады Шешуі: 100кг :50л= 2 (кг) 200 кг : 2 кг =100 (кг) Жауабы: 200 кг алмадан 100 кг тосап дайындауға болады? |
Көбейтінді мен бөліндіні жұппен орындайды. Бір бірін бағаалйды
|
тримино |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
https://wordwall.net/resource/53017409 Балалар,сабақтан алған білімдерін платформа арқылы тексереді. Оқушылар өз бағалауларын санап, мұғалімге тапсырады.
Жарайсыңдар, балалар! Осымен саябақтағы математикамызды аяқтайық. Бүгінгі сабақ ұнаса жасыл түсті стикер, сұрақтарың болса сарытүспен, сабақмүлдем түсінікті болмаса қызыл түсті стикерді апарып жабыстырыңдар. |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады
|
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















