|
Тақырыбы: |
«Отбасындағы сыйластық» Қауіпсіздік сабағы: № 2 сабақ. «Көшедегі қауіпті нысандардан (фонтан) қалай аулақ болуға болады?» |
||
|
Күні
|
13.09.2024 |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Сынып |
6 «Б» |
||
|
Құндылық: |
Тәуелсіздік және Отаншылдық. Бірлік және ынтымақ. |
||
|
Мақсаты: |
Отбасының дәстүрлері мен құндылықтарын білу; Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу. Қауіпсіздік сабағы: оқушыларды көшеде (фонтан жанында) өзін дұрыс ұстауға үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Отбасы құндылығы туралы, бақытты отбасы туралы ұғымы нығаяды; Отбасы мүшелерінің пікірлері мен сезімдерін құрметтей біледі. Қауіпсіздік сабағы бойынша: оқушылар фонтанда шомылу кезінде кездесетін қауіп түрлерімен танысады. Фонтан жайлы толық ақпарат алады. Фонтан жанында болатын мінез-құлық ережелерін үйренеді. |
||
|
Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру.
Гимн. Бірінші тақырып отбасы туралы талқылау сұрақтардан бастасақ: 1.Отбасы дегенді қалац түсінесің? 2.Отбасының ұйытқысы кім? 3.Отбасы қандай болу керек? 4.Сіздің отбасыдағы ең басты құндылық? |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. |
Презентация Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
1.Отбасы, отбасы мүшелері туралы мақал-мәтелдер айтыңыз. Шығармашылық жұмыс. «Отбасы – бақыт мекені» тақырыбында шағын эссе жазыңыз (50 сөз) «Жүректен жүрекке» ата-анаңызға, отбасы мүшелеріне өзіңіздің жүректен шыққан ыстық тілектеріңізді жүрекшеге жазып жолдайсыз |
Мақал-мәтелдер, нақыл сөздер айтады Эссе талаптарын сақтай отырып, өз отбасы туралы шағын эссе жазады. Ата-аналарына, отбасы мүшелеріне ыстық тілектерін, алғыстарын жеткізіп жазады. |
Презентация Жазба дәптері Стикерлер |
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы: 2 - сабақ: 1. Кіріспе. Көшеде қандай қауіпті нысандарды күтуге болатындығын түсіндіріңіз. (2 минутқа дейін) Осындай нысандардың бірі – фонтан. Өте ыстық ауа райында мен ағаштардың көлең кесінде жатқым келеді. Мүмкін фонтан жақсы болар? Жазғы ыстықта адамдар фонтан жанына барады. Біреу қолын жуады, біреу бетін жуады, ал біреу фонтанда шомылады. Есте сақтау маңызды, фонтан – бұл қаланы абаттан- дыру элементі. Олар ауаны ылғалдандырады, аймақ -қа эстетикалық көрініс береді, бірақ шомылуға арналмаған. 2.Негізгі бөлім «Фонтанда шомылу неге қауіпті?» Адамдардан басқа, жануарлар мен құстар фонтанда шомылуды жақсы көреді.Сондай-ақ фонтанда шомылу апатпен аяқталуы мүмкін. Су астында кейде құбырлар, электр шамдары болғандықтан, балалар сүрініп, құлап кетуі де мүмкін. Фонтан аумағында 14 жасқа дейінгі балаларға жалғыз жүру тыйым салынады; ⛔ фонтан аумағында аяқ киімсіз болуға, сондай-ақ биік өкшелі аяқ киіммен кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан тостағанының аумағына вело, мото, автокөлік құралдарымен, балалар арбаларымен, роликтермен, скейтбордтармен және т.б. кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан ағындарынан су ішуге тыйым салынады; ⛔ фонтан ішіне және оның айналасына қоқыс тастауға тыйым салынады; ⛔ фонтан жабдықтарын бүлдіруге тыйым салынады. 3.Қорытынды |
Оқушылар фонтанда шомылу кезінде кездесетін қауіп түрлерімен танысады. Фонтан жайлы толық ақпарат алады. Фонтан жанында болатын мінез-құлық ережелерін үйренеді. |
Презентация Үлестірмелі материалдар Жазба дәптерлері Пайдалы сілтемелер: https://www.youtube.com/watch?v=NCnr6WmrZ4o&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=14 https://www.youtube.com/watch?v=ylMqQnk_eq4&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=19 |
|
Сабақтың соңы 5мин
|
«Мұғалімге хат» әдісі бойынша кері байланыс |
Тиімді кері байланыс береді |
Стикер, жапсырма қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 cынып сынып сағаты №2 сабақ. «Отбасындағы сыйластық»
6 cынып сынып сағаты №2 сабақ. «Отбасындағы сыйластық»
|
Тақырыбы: |
«Отбасындағы сыйластық» Қауіпсіздік сабағы: № 2 сабақ. «Көшедегі қауіпті нысандардан (фонтан) қалай аулақ болуға болады?» |
||
|
Күні
|
13.09.2024 |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Сынып |
6 «Б» |
||
|
Құндылық: |
Тәуелсіздік және Отаншылдық. Бірлік және ынтымақ. |
||
|
Мақсаты: |
Отбасының дәстүрлері мен құндылықтарын білу; Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу. Қауіпсіздік сабағы: оқушыларды көшеде (фонтан жанында) өзін дұрыс ұстауға үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Отбасы құндылығы туралы, бақытты отбасы туралы ұғымы нығаяды; Отбасы мүшелерінің пікірлері мен сезімдерін құрметтей біледі. Қауіпсіздік сабағы бойынша: оқушылар фонтанда шомылу кезінде кездесетін қауіп түрлерімен танысады. Фонтан жайлы толық ақпарат алады. Фонтан жанында болатын мінез-құлық ережелерін үйренеді. |
||
|
Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру.
Гимн. Бірінші тақырып отбасы туралы талқылау сұрақтардан бастасақ: 1.Отбасы дегенді қалац түсінесің? 2.Отбасының ұйытқысы кім? 3.Отбасы қандай болу керек? 4.Сіздің отбасыдағы ең басты құндылық? |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. |
Презентация Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
1.Отбасы, отбасы мүшелері туралы мақал-мәтелдер айтыңыз. Шығармашылық жұмыс. «Отбасы – бақыт мекені» тақырыбында шағын эссе жазыңыз (50 сөз) «Жүректен жүрекке» ата-анаңызға, отбасы мүшелеріне өзіңіздің жүректен шыққан ыстық тілектеріңізді жүрекшеге жазып жолдайсыз |
Мақал-мәтелдер, нақыл сөздер айтады Эссе талаптарын сақтай отырып, өз отбасы туралы шағын эссе жазады. Ата-аналарына, отбасы мүшелеріне ыстық тілектерін, алғыстарын жеткізіп жазады. |
Презентация Жазба дәптері Стикерлер |
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы: 2 - сабақ: 1. Кіріспе. Көшеде қандай қауіпті нысандарды күтуге болатындығын түсіндіріңіз. (2 минутқа дейін) Осындай нысандардың бірі – фонтан. Өте ыстық ауа райында мен ағаштардың көлең кесінде жатқым келеді. Мүмкін фонтан жақсы болар? Жазғы ыстықта адамдар фонтан жанына барады. Біреу қолын жуады, біреу бетін жуады, ал біреу фонтанда шомылады. Есте сақтау маңызды, фонтан – бұл қаланы абаттан- дыру элементі. Олар ауаны ылғалдандырады, аймақ -қа эстетикалық көрініс береді, бірақ шомылуға арналмаған. 2.Негізгі бөлім «Фонтанда шомылу неге қауіпті?» Адамдардан басқа, жануарлар мен құстар фонтанда шомылуды жақсы көреді.Сондай-ақ фонтанда шомылу апатпен аяқталуы мүмкін. Су астында кейде құбырлар, электр шамдары болғандықтан, балалар сүрініп, құлап кетуі де мүмкін. Фонтан аумағында 14 жасқа дейінгі балаларға жалғыз жүру тыйым салынады; ⛔ фонтан аумағында аяқ киімсіз болуға, сондай-ақ биік өкшелі аяқ киіммен кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан тостағанының аумағына вело, мото, автокөлік құралдарымен, балалар арбаларымен, роликтермен, скейтбордтармен және т.б. кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан ағындарынан су ішуге тыйым салынады; ⛔ фонтан ішіне және оның айналасына қоқыс тастауға тыйым салынады; ⛔ фонтан жабдықтарын бүлдіруге тыйым салынады. 3.Қорытынды |
Оқушылар фонтанда шомылу кезінде кездесетін қауіп түрлерімен танысады. Фонтан жайлы толық ақпарат алады. Фонтан жанында болатын мінез-құлық ережелерін үйренеді. |
Презентация Үлестірмелі материалдар Жазба дәптерлері Пайдалы сілтемелер: https://www.youtube.com/watch?v=NCnr6WmrZ4o&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=14 https://www.youtube.com/watch?v=ylMqQnk_eq4&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=19 |
|
Сабақтың соңы 5мин
|
«Мұғалімге хат» әдісі бойынша кері байланыс |
Тиімді кері байланыс береді |
Стикер, жапсырма қағаз |
шағым қалдыра аласыз













