|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
06.10.2025ж |
|
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Маған мектепте оқыған ұнайды |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 4. 4 жолда жүру тәртібін, жаяу жүргіншілердің қозғалысын реттейтін жол белгілерінің мәнін түсіндіру; 1. 1. 4. 5 үй мен мектеп арасындағы қауіпсіз маршрут жоспарын құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
жолда жүру тәртібін, жаяу жүргіншілердің қозғалысын реттейтін жол белгілерінің мәнін түсіндіреді; үй мен мектеп арасындағы қауіпсіз маршрут жоспарын құрастырады |
|
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 2-апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті 81-90 |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. Туған жер көрікті, Алтындай түске енді. Сарғайып жапырақ, Ауылыма күз келді! Келіңдер балалар, Оқиық біз енді! Өткен сабаққа шолу, жаңа оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі: - 1-сыныпқа алғаш келген күнді атаңдар. - Бірінші сабақ күнінен естеріңде не қалды? - Аптаның қай күндері мектепке барасыңдар? -Мектепте немен шұғылданасыңдар? -«Сынып» деген сөз нені білдіреді? -«Ұжым» дегенді қалай түсінесіңдер? -Сендерге сабақ оқыған ұнай ма? -Сабақты жалғыз оқыған ұнай ма, әлде топта оқыған ұнай ма? Неліктен? -Оқу қызықты болу үшін сынып қандай болуы керек? -Ендеше балалар, бүгін сабақ тақырыбы «Маған мектепте оқыған ұнады». |
Өлеңді бірге қайталап оқиды Жаттығу қимылдарын жасайды Сұрақтарға жауап береді. |
«Жапырақтар» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Слайд 1-2 Қима қағаз доп
|
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Ұжым, тәртіп. Ә) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып таныстырады. Б) Суретпен жұмыс:
-Сыныпта қандай мектеп ережелері бар? -Қандай ережелерді сақтау керек? Сергіту сәтінде «Мектебім» әнін айтып билету. (Ұ) 2-тапсырма «Бақылау» әдісі жүзеге асады. а) Сұрақ-жауап. -Сенің сыныбың үзілісте не істейді? -Мұғалім саған қоршаған ортаны танып білуге көмектеседі. Білім алуға тағы кімдер көмектеседі?
-Тағы қандай ережелерді өздерің қосар едіңдер? -Сыйластық пен тәртіп - жақсы білім алудың кепілі екенін естен шығармаңдар. ЕБҚ оқушыға: - Сыныптастарыңа мектеп ережелерін сақтауға байланысты қандай ұсыныс айта едің? ЕҚБ оқушы: Қандай ережені өзгертер едің?
Дәптермен жұмыс: ҚБ тапсырма: |
Мәтінді тыңдайды. Суретпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға толық жауап береді -«Жарайсың!» Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беруде қиналады-«Жақсы!» Дескриптор: Үзілісті сыныппен қалай өткізетініндерін, сынып ережелерін әңгімелейді -«Жарайсың!» Үзілісті сыныппен қалай өткізетініндерін, сынып ережелерін әңгімелеуде көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 20-бет 21-22-бет |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс:
«Жапырақтар» әдісі бойынша
өтеді. Жасыл –түсіндім Сары -жартылай түсіндім Қызыл –түсіне алмадым |
Өз ойын айтады.
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 саб дүниет 1 сынып
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
06.10.2025ж |
|
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Маған мектепте оқыған ұнайды |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 4. 4 жолда жүру тәртібін, жаяу жүргіншілердің қозғалысын реттейтін жол белгілерінің мәнін түсіндіру; 1. 1. 4. 5 үй мен мектеп арасындағы қауіпсіз маршрут жоспарын құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
жолда жүру тәртібін, жаяу жүргіншілердің қозғалысын реттейтін жол белгілерінің мәнін түсіндіреді; үй мен мектеп арасындағы қауіпсіз маршрут жоспарын құрастырады |
|
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 2-апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті 81-90 |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. Туған жер көрікті, Алтындай түске енді. Сарғайып жапырақ, Ауылыма күз келді! Келіңдер балалар, Оқиық біз енді! Өткен сабаққа шолу, жаңа оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі: - 1-сыныпқа алғаш келген күнді атаңдар. - Бірінші сабақ күнінен естеріңде не қалды? - Аптаның қай күндері мектепке барасыңдар? -Мектепте немен шұғылданасыңдар? -«Сынып» деген сөз нені білдіреді? -«Ұжым» дегенді қалай түсінесіңдер? -Сендерге сабақ оқыған ұнай ма? -Сабақты жалғыз оқыған ұнай ма, әлде топта оқыған ұнай ма? Неліктен? -Оқу қызықты болу үшін сынып қандай болуы керек? -Ендеше балалар, бүгін сабақ тақырыбы «Маған мектепте оқыған ұнады». |
Өлеңді бірге қайталап оқиды Жаттығу қимылдарын жасайды Сұрақтарға жауап береді. |
«Жапырақтар» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Слайд 1-2 Қима қағаз доп
|
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Ұжым, тәртіп. Ә) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып таныстырады. Б) Суретпен жұмыс:
-Сыныпта қандай мектеп ережелері бар? -Қандай ережелерді сақтау керек? Сергіту сәтінде «Мектебім» әнін айтып билету. (Ұ) 2-тапсырма «Бақылау» әдісі жүзеге асады. а) Сұрақ-жауап. -Сенің сыныбың үзілісте не істейді? -Мұғалім саған қоршаған ортаны танып білуге көмектеседі. Білім алуға тағы кімдер көмектеседі?
-Тағы қандай ережелерді өздерің қосар едіңдер? -Сыйластық пен тәртіп - жақсы білім алудың кепілі екенін естен шығармаңдар. ЕБҚ оқушыға: - Сыныптастарыңа мектеп ережелерін сақтауға байланысты қандай ұсыныс айта едің? ЕҚБ оқушы: Қандай ережені өзгертер едің?
Дәптермен жұмыс: ҚБ тапсырма: |
Мәтінді тыңдайды. Суретпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға толық жауап береді -«Жарайсың!» Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беруде қиналады-«Жақсы!» Дескриптор: Үзілісті сыныппен қалай өткізетініндерін, сынып ережелерін әңгімелейді -«Жарайсың!» Үзілісті сыныппен қалай өткізетініндерін, сынып ережелерін әңгімелеуде көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 20-бет 21-22-бет |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс:
«Жапырақтар» әдісі бойынша
өтеді. Жасыл –түсіндім Сары -жартылай түсіндім Қызыл –түсіне алмадым |
Өз ойын айтады.
|
|
|


шағым қалдыра аласыз





