ЖШС «KEMENGER» жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 40-сабақ
|
Бөлім |
1А. Сандар мен цифрлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Джаримбетова К.У |
|||||
|
Күні: |
13.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№40 6 санын қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал орнату. Кел, балалар, ойнайық, Ойнайық та, ойлайық. Қандай сұрақ болса да, Таппай оны қоймайық. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз:«Тура биде туған жоқ!» «Доп лақтыру» әдісі. 5 санын қосу кестесін сұрайды.
|
Сұраққа жауап береді. Допты қағып алып жауап береді
|
Бағалау «Күшікті тамақтандыру» Әр алған балға бір белгі қояды
|
слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мысық тышқан» ойыны 6 санын қалай қосу мен азайтуды естеріне түсіреді. Кестенің қалай құрылғанына назар аударады.
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 6 саны мен 6 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 6 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды. Сурет бойынша қосуға және азатуға мысалдар құрастыруды ұсынады. Есіңде сақта!
|
6 санын қалай қосу мен азайтуды есіне түсіреді. 6 саны мен 6 санына қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды. |
«Бағалау «Күшікті тамақтандыру» Әр алған балға бір белгі қояды
|
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2,4-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Өз орыныңды тап» әдісі Сандардың құрамын айт. –8 санының құрамы 6мен қандай сан?(2) –7 санының құрамы 6мен қандай сан? (1) –9 санының құрамы 6мен қандай сан? (3) –Өзің азайтуға мысалдар құрастыр.
ЕБҚ Азайту амалдарын орындайды
|
Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады. 8 – 6 = 2 7 – 6 = 1 8 – 2 = 6 7 – 1 = 6 9 – 6 = 3 9 – 3 = 69 |
Жетістік критерйиі Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Дескриптор: - Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады |
Оқулық, дәптер. |
||
|
10 мин |
3,4–тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мысық тышқан » ойыны Нұсқау:Есепте Берілген әрбір санды 6-ға арттырады. Ол үшін кестені пайдаланады. Берілген әрбір санды 6-ға кемітеді. Ол үшін кестені пайдаланады.Бос орындарға тиісті сандарды қалай таңдауға болатынын түсіндіру
|
Берілген әрбір санды 6-ға арттырады және 6-ға кемітеді. 2 + 6 = 8 6 – 6=0 1 + 6 = 7 9 – 6=3 0 + 6 = 6 8 – 6=2 4 + 6 = 10 10 – 6=7 3 + 6 = 9 7 – 6=1 |
Дескриптор: - Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар жазады және есептейді. |
Оқулық, дәптер. |
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия: «Сағат тілі» әдісі бойынша өтеді.
|
Кері байланыс жасайды. Сағат тілімен өз көңіл күйлерін таңдайды. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 санын қосу және азайту
6 санын қосу және азайту
ЖШС «KEMENGER» жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 40-сабақ
|
Бөлім |
1А. Сандар мен цифрлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Джаримбетова К.У |
|||||
|
Күні: |
13.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№40 6 санын қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал орнату. Кел, балалар, ойнайық, Ойнайық та, ойлайық. Қандай сұрақ болса да, Таппай оны қоймайық. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз:«Тура биде туған жоқ!» «Доп лақтыру» әдісі. 5 санын қосу кестесін сұрайды.
|
Сұраққа жауап береді. Допты қағып алып жауап береді
|
Бағалау «Күшікті тамақтандыру» Әр алған балға бір белгі қояды
|
слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мысық тышқан» ойыны 6 санын қалай қосу мен азайтуды естеріне түсіреді. Кестенің қалай құрылғанына назар аударады.
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 6 саны мен 6 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 6 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды. Сурет бойынша қосуға және азатуға мысалдар құрастыруды ұсынады. Есіңде сақта!
|
6 санын қалай қосу мен азайтуды есіне түсіреді. 6 саны мен 6 санына қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды. |
«Бағалау «Күшікті тамақтандыру» Әр алған балға бір белгі қояды
|
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2,4-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Өз орыныңды тап» әдісі Сандардың құрамын айт. –8 санының құрамы 6мен қандай сан?(2) –7 санының құрамы 6мен қандай сан? (1) –9 санының құрамы 6мен қандай сан? (3) –Өзің азайтуға мысалдар құрастыр.
ЕБҚ Азайту амалдарын орындайды
|
Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады. 8 – 6 = 2 7 – 6 = 1 8 – 2 = 6 7 – 1 = 6 9 – 6 = 3 9 – 3 = 69 |
Жетістік критерйиі Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Дескриптор: - Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады |
Оқулық, дәптер. |
||
|
10 мин |
3,4–тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мысық тышқан » ойыны Нұсқау:Есепте Берілген әрбір санды 6-ға арттырады. Ол үшін кестені пайдаланады. Берілген әрбір санды 6-ға кемітеді. Ол үшін кестені пайдаланады.Бос орындарға тиісті сандарды қалай таңдауға болатынын түсіндіру
|
Берілген әрбір санды 6-ға арттырады және 6-ға кемітеді. 2 + 6 = 8 6 – 6=0 1 + 6 = 7 9 – 6=3 0 + 6 = 6 8 – 6=2 4 + 6 = 10 10 – 6=7 3 + 6 = 9 7 – 6=1 |
Дескриптор: - Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар жазады және есептейді. |
Оқулық, дәптер. |
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия: «Сағат тілі» әдісі бойынша өтеді.
|
Кері байланыс жасайды. Сағат тілімен өз көңіл күйлерін таңдайды. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















