|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.11.2022 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байсеитова Ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
6 санын қосу және азайту / Менің үй жануарларым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу мен азайтуға мысалдар құрастырады. Сандарды 6-ға арттырып, кемітеді Бос орындарға тиісті сандарды жазып, мәнін есептейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш шапалақ» әдісі Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ) Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ? (3 шапалақ) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (10 мин) 5 мин 2 мин |
«Табан ізі» әдісі арқылы 6 санымен мысалдардың қалай құрастырылғанына қара. «Суретпен жұмыс» Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 6 санын қосуды және азайтуды орындап үйренесің Есіңде сақта!
2-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Сандардың құрамын айт. Азайтуға мысалдар құрастыр. Мысалдардың мәнін тап.
Дескриптор: -сандардың құрамын айтады -мысалдар құрастырады -мысалдардың мәнін есептейді Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ Қосып едім екеуін , Болып шықты он саусақ |
Мысалдардың құрылу жолын түсіндіреді Сурет бойынша мысалдар құрастырады. Мысалдың мәнін есептейді. 1. сандардың құрамын айтады 2. мысалдар құрастырады 3.мысалдардың мәнін есептейді Оқушылар сергіту сәтін жасайды.
|
Мадақтау
(жауабына қарай) |
Оқулық 86-87 беті Табан ізі суреттер Таратпа Дәптер қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Дәптермен жұмыс Пәнге берілген дәптердегі есептерді шығару 3- тапсырма Кестемен жұмыс Кестедегі әр санды 6 –ға арттыр. Кестедегі әр санды 6 –ға кеміт.
Дескриптор: - әр санды 6 –ға арттырады - әр санды 6 –ға кемітеді
|
Оқушылар дәптер мен тақтаға жазады.
1. әр санды 6 –ға арттырады 2.әр санды 6 –ға кемітеді
жаттығуды қайталап жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау |
Таратпа қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
4 –тапсырма «Пазл» әдісі бойынша Бос орындарға тиісті сандарды жазып, Себебін түсіндіреді. Сурет құрап шығады.
Дескриптор: - тиісті сандарды жазады - себебін түсіндіреді |
1. тиісті сандарды жазады 2.себебін түсіндіреді
|
ҚБ бағалаулар |
Пазл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 10 мин |
«Білім жәрмеңкесі» (Бағалау) Оқушылардың жеке жинаған +1 ақыл Ақылыңа ақыл қос бағалауларына Білім жәрмеңкесінен қалаған заттарын алу |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған +1 ақыл Ақылыңа
қос санынарқыл Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
Математика
Күні:
16.11.2022 жыл
Бөлім:
«Менің отбасым
және достарым», «Бізді қоршаған
әлем»
Педагогтің
аты-жөні:
Байсеитова Ж
Сынып:
1
«Б»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы
6 санын қосу және
азайту / Менің үй
жануарларым
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды
ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және
қолдану;
1.1.2.3 қосудың
ауыстырымдылық қасиетін
қолдану.
Сабақтың
мақсаты
Қосу мен азайтуға мысалдар құрастырады. Сандарды 6-ға
арттырып, кемітеді
Бос орындарға тиісті сандарды жазып, мәнін
есептейді
Құндылықтар денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
Сабақ барысы Сабақтың кезеңі/
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш шапалақ»
әдісі
Көңіл күйіміз қандай? (1
шапалақ)
Сабаққа дайынбыз ба? (2
шапалақ)
Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ? (3
шапалақ) Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Балалар шапалақ
соғады Сабақтың ортасы (10
мин) 5
мин
2 мин
«Табан ізі» әдісі
арқылы
6 санымен мысалдардың қалай құрастырылғанына
қара.
«Суретпен жұмыс»
Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар
құрастыр.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
6 санын қосуды және
азайтуды орындап үйренесің
Есіңде
сақта!
2-тапсырма «Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі Сандардың құрамын
айт. Азайтуға мысалдар
құрастыр. Мысалдардың мәнін
тап. Дескриптор: -сандардың құрамын
айтады -мысалдар
құрастырады -мысалдардың мәнін
есептейді Сергіту
сәті Оң қолымда бес
саусақ, Сол қолымда бес
саусақ Қосып едім екеуін
,
Болып шықты он
саусақ Мысалдардың құрылу
жолын түсіндіреді Сурет бойынша мысалдар
құрастырады. Мысалдың мәнін
есептейді. 1. сандардың құрамын
айтады 2. мысалдар
құрастырады 3.мысалдардың мәнін
есептейді Оқушылар сергіту сәтін
жасайды.
Мадақтау
(жауабына қарай) Оқулық 86-87
беті Табан
ізі суреттер Таратпа Дәптер
қаламсап 10
мин Дәптермен
жұмыс Пәнге берілген
дәптердегі есептерді шығару 3-
тапсырма
Кестемен жұмыс
Кестедегі әр санды 6 –ға
арттыр.
Кестедегі әр санды 6 –ға
кеміт.
Дескриптор:
- әр санды 6 –ға
арттырады
- әр санды 6 –ға кемітеді
Оқушылар дәптер мен тақтаға
жазады.
1. әр санды 6 –ға арттырады
2.әр санды 6 –ға кемітеді
жаттығуды қайталап жасайды
«Басбармақ» арқылы бір-бірін
бағалау Таратпа қаламсап Сабақтың
соңы 5
мин
4 –тапсырма «Пазл»
әдісі бойынша
Бос орындарға тиісті сандарды
жазып,
Себебін түсіндіреді. Сурет құрап
шығады.
Дескриптор:
- тиісті сандарды жазады
- себебін түсіндіреді
1.
тиісті
сандарды жазады
2.себебін түсіндіреді
ҚБ бағалаулар Пазл Рефлексия
10 мин
«Білім жәрмеңкесі»
(Бағалау) Оқушылардың жеке
жинаған +1 ақыл Ақылыңа ақыл қос бағалауларына Білім жәрмеңкесінен
қалаған заттарын алу
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған +1 ақыл Ақылыңа
қос санынарқыл | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















