|
_Бөлім: |
3D – баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Объектілердің 3D модельдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру; |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік құндылығы |
Апта дәйек сөзі. Бірлігі күшті ел озады - білім мен дамуға ұмтылу; - іскерлік, өзін-өзі ынталандыру; - ұқыптылық табандылық; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. https://wordwall.net/ru/resource/64275379/информатика/конус-цилиндр-және-сфера-6-сынып
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Жаңа сабақ. Моделдеу –үшөлшемді графика программаларының көмегімен обьектілерді жасау процесі. Sketch Up Make программасының обьектілердің 3Д модельдерін жасауға көмектесетін негізгі құралдармен таныстыңдар. Енді осы құралдарды пайдаланып, обьектілердің 3Д модельдерін өздерің жасап үйренесіңдер. Практикалық тапсырма. Жеке жұмыс Шеңбер құру үшін Шеңбер құралын алып, суреттегідей шеңбер сызыңдар. Сызу/созу батырмасының көмегімен шеңберді ыдыстың бойындай етіп жоғары көтеріңдер. Енді Шеңбер құралының көмегімен ішкі шеңбер сызыңдар. Шеңбердің қабырғалары тым қалың болмауы керек. Сызу/созу құралының көмегімен ішкі шеңберді төмен түсіріңдер. Ыдыстың түбін қалдыруды ұмытпаңдар. Сызық құралын пайдаланып, ыдыстың тұтқасын жасау үшін тік сызық сызыңдар. Доға құралын пайдаланып, сызықтың екі нүктесінде сыртқы және ішкі доғаны салыңдар. Өшіргішті пайдаланып, ішкі доғаны өшіріңдер. Сығу/созу құралының көмегімен тұтқаға көлем беріңдер, ол үшін тұтқаның шетін шертіп, қажетті көлемге дейін үлкейтіңдер Таңдау құралын пайдаланып, тұтқасы бар аймақты таңдаңдар. Тұтқа көк түске боялған кезде, ол ерекшеленеді, тұтқаның ерекшеленуін қадағалаңдар. Орын ауыстыру құралын пайдаланып, тұтқаныыдыс қабырғасына өтпейтіндей етіп орналастырыңдар. Білімді бекіту
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Негізгі құралдармен танысады Дескрипторлар: - шеңбер сызады; - сызу/созу құралын пайдаланады; - ішкі шеңбер сызады; - сызық сызады; -өшіргішті пайдаланады; -таңдау құралын пайдаланады
- тәжірибелік жұмысты орындайды
|
«Шапалақтау» әдісі 10 балл |
Презентация, оқулық Оқулық, жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Дәптерге өз үйлеріңнің моделін салып келіңдер. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып 13 сабақ Объектілердің 3D модельдері ҚМЖ
6 сынып 13 сабақ Объектілердің 3D модельдері ҚМЖ
|
_Бөлім: |
3D – баспа |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Объектілердің 3D модельдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру; |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік құндылығы |
Апта дәйек сөзі. Бірлігі күшті ел озады - білім мен дамуға ұмтылу; - іскерлік, өзін-өзі ынталандыру; - ұқыптылық табандылық; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. https://wordwall.net/ru/resource/64275379/информатика/конус-цилиндр-және-сфера-6-сынып
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Жаңа сабақ. Моделдеу –үшөлшемді графика программаларының көмегімен обьектілерді жасау процесі. Sketch Up Make программасының обьектілердің 3Д модельдерін жасауға көмектесетін негізгі құралдармен таныстыңдар. Енді осы құралдарды пайдаланып, обьектілердің 3Д модельдерін өздерің жасап үйренесіңдер. Практикалық тапсырма. Жеке жұмыс Шеңбер құру үшін Шеңбер құралын алып, суреттегідей шеңбер сызыңдар. Сызу/созу батырмасының көмегімен шеңберді ыдыстың бойындай етіп жоғары көтеріңдер. Енді Шеңбер құралының көмегімен ішкі шеңбер сызыңдар. Шеңбердің қабырғалары тым қалың болмауы керек. Сызу/созу құралының көмегімен ішкі шеңберді төмен түсіріңдер. Ыдыстың түбін қалдыруды ұмытпаңдар. Сызық құралын пайдаланып, ыдыстың тұтқасын жасау үшін тік сызық сызыңдар. Доға құралын пайдаланып, сызықтың екі нүктесінде сыртқы және ішкі доғаны салыңдар. Өшіргішті пайдаланып, ішкі доғаны өшіріңдер. Сығу/созу құралының көмегімен тұтқаға көлем беріңдер, ол үшін тұтқаның шетін шертіп, қажетті көлемге дейін үлкейтіңдер Таңдау құралын пайдаланып, тұтқасы бар аймақты таңдаңдар. Тұтқа көк түске боялған кезде, ол ерекшеленеді, тұтқаның ерекшеленуін қадағалаңдар. Орын ауыстыру құралын пайдаланып, тұтқаныыдыс қабырғасына өтпейтіндей етіп орналастырыңдар. Білімді бекіту
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Негізгі құралдармен танысады Дескрипторлар: - шеңбер сызады; - сызу/созу құралын пайдаланады; - ішкі шеңбер сызады; - сызық сызады; -өшіргішті пайдаланады; -таңдау құралын пайдаланады
- тәжірибелік жұмысты орындайды
|
«Шапалақтау» әдісі 10 балл |
Презентация, оқулық Оқулық, жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Дәптерге өз үйлеріңнің моделін салып келіңдер. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз















