|
Бөлім: Тарихи тұлғалар |
|
|
Сынып: 6 |
Мектеп: № Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Күні: |
Қатысқандар саны Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ киносының саңлағы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1. Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру. 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|
Сабақ мақсаты |
-Әр түрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады. -Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі. |
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Мәтінді оқып, ой түйіндеңдер.
1.Шәкен сомдаған кейіпкерлердің қайсысын білесіңдер? 2. Ш.Айманов қоржынындағы фильмдердің кайсысын көрдіңдер? Ол фильмдер туралы не айта аласыңдар?(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар берілген суреттер бойынша мәліметтер қарастырыңдар. Сілтемесін көрсетіңдер, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
Тамаша жауап! Жақсы жауап! Төмен жауап |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы («Тарихи тұлғалар» кітабынан) |
|
Сабақтың ортасы |
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Актер болу үшін адамда қандай қасиеттер болу керек?» тақырыбында хабарламалық эссе жазыңдар. Мәтіннің құрылымын ескере отырып, алдымен қарапайым жоспар құрыңдар. Дескриптор:
ҚБ
А деңгей Берілген сөздердің табу баламасын жазыңыз. Найзағай- Қасқыр- Жылан – Ат тергеуге байланысты табулар- В деңгей көркем шығармадан алынған үзінділерден ТАБУсөздердің асытын сызып белгіле. Жан- жағына қарайлап, асығып келе жатқанда анадай жерден ұзын шешей көрінеді. Ұзын шешей-табу. Балам, сақ бол, ит- құс бар дегендей ,-деді әкесі баласына жолға шығып бара жатып. Ит- құс-табу(қасқыр) Тентекжан – ау, мені тастап бара жатқаның ба? – деп Зәйкүл де тұра жөнелді. С деңгей «Шәкен – қазақ киносының атасы» деген тақырыпта өз ойларыңызды «ПОПС формуласы» арқылы жеткізіңіз. Менің ойымша...... Менің дәлелім....... Менің мысалым....... Қорытынды....... Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен тақырыпты қорытындылайды. |
«Актер болу үшін адамда қандай қасиеттер болу керек?» тақырыбында хабарламалық эссе жазыңдар. Мәтіннің құрылымын ескере отырып, алдымен қарапайым жоспар құрыңдар. ЕБҚ: кқнспект жазады. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар. ЕБҚ: жұппен жұмыс жасайды. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ
Тамаша жауап! Жақсы жауап! Төмен жауап 4 балл ҚБ
Тамаша жауап! Жақсы жауап! Төмен жауап 6 балл |
Түртіп алу
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Плюс-Минус-Қызығамын» Үйге тапсырма. 5-тапсырма. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып 2- тоқсан Қазақ киносының саңлағы
6-сынып 2- тоқсан Қазақ киносының саңлағы
|
Бөлім: Тарихи тұлғалар |
|
|
Сынып: 6 |
Мектеп: № Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Күні: |
Қатысқандар саны Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ киносының саңлағы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1. Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру. 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|
Сабақ мақсаты |
-Әр түрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады. -Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі. |
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Мәтінді оқып, ой түйіндеңдер.
1.Шәкен сомдаған кейіпкерлердің қайсысын білесіңдер? 2. Ш.Айманов қоржынындағы фильмдердің кайсысын көрдіңдер? Ол фильмдер туралы не айта аласыңдар?(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар берілген суреттер бойынша мәліметтер қарастырыңдар. Сілтемесін көрсетіңдер, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
Тамаша жауап! Жақсы жауап! Төмен жауап |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы («Тарихи тұлғалар» кітабынан) |
|
Сабақтың ортасы |
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Актер болу үшін адамда қандай қасиеттер болу керек?» тақырыбында хабарламалық эссе жазыңдар. Мәтіннің құрылымын ескере отырып, алдымен қарапайым жоспар құрыңдар. Дескриптор:
ҚБ
А деңгей Берілген сөздердің табу баламасын жазыңыз. Найзағай- Қасқыр- Жылан – Ат тергеуге байланысты табулар- В деңгей көркем шығармадан алынған үзінділерден ТАБУсөздердің асытын сызып белгіле. Жан- жағына қарайлап, асығып келе жатқанда анадай жерден ұзын шешей көрінеді. Ұзын шешей-табу. Балам, сақ бол, ит- құс бар дегендей ,-деді әкесі баласына жолға шығып бара жатып. Ит- құс-табу(қасқыр) Тентекжан – ау, мені тастап бара жатқаның ба? – деп Зәйкүл де тұра жөнелді. С деңгей «Шәкен – қазақ киносының атасы» деген тақырыпта өз ойларыңызды «ПОПС формуласы» арқылы жеткізіңіз. Менің ойымша...... Менің дәлелім....... Менің мысалым....... Қорытынды....... Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен тақырыпты қорытындылайды. |
«Актер болу үшін адамда қандай қасиеттер болу керек?» тақырыбында хабарламалық эссе жазыңдар. Мәтіннің құрылымын ескере отырып, алдымен қарапайым жоспар құрыңдар. ЕБҚ: кқнспект жазады. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар. ЕБҚ: жұппен жұмыс жасайды. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ
Тамаша жауап! Жақсы жауап! Төмен жауап 4 балл ҚБ
Тамаша жауап! Жақсы жауап! Төмен жауап 6 балл |
Түртіп алу
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Плюс-Минус-Қызығамын» Үйге тапсырма. 5-тапсырма. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















