|
Бөлім: Тарихи тұлғалар |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дінмұхамед Ахметұлы Қонаев |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу; 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазады; -көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата біледі |
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Дінмұхамед Ахметұлы Қонаев). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
«Тұлғаны таны» әдісі. Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады.
(оқушылардың жауабы тыңдалады).
Мәтінді оқып,
негізгі ойды анықтаңдар.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
3-4-тапсырмалар. Үлгіге қарап, 2–3 минутта өз өмірбаяндарыңды жазыңдар.Өмірбаянда термин сөздерді, неологизмдерді көбірек қолданыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. 2-тапсырма.Д.Қонаевтың даналық сөздерінен өздеріңе ұнағанын жаттап алыңдар.Тақырып бойынша ойларыңды қорытындылаңдар.
|
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар«Сөзді тап» тәсілімен жұмбақ сөздің мағынасын ашады . Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Оқылым мәтінімен танысыңдар. Мәтінді оқып, ондағы негізгі ойды анықтаңдар. ЕБҚ:Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Үлгіге қарап, 2–3 минутта өз өмірбаяндарыңды жазыңдар. Өмірбаянда термин сөздерді, неологизмдерді көбірек қолданыңдар. ЕБҚ: конспект жазады. Д.Қонаевтың даналық сөздерінен өздеріңе ұнағанын жаттап алыңдар.Тақырып бойынша ой қорытындылайды. |
ҚБ 3 балл ҚБ 3 балл ҚБ 4 балл |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (asyl-bilim.kz) 6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып. 2-тоқсан. Д.Қонаев
6-сынып. 2-тоқсан. Д.Қонаев
|
Бөлім: Тарихи тұлғалар |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дінмұхамед Ахметұлы Қонаев |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу; 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазады; -көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата біледі |
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Дінмұхамед Ахметұлы Қонаев). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
«Тұлғаны таны» әдісі. Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады.
(оқушылардың жауабы тыңдалады).
Мәтінді оқып,
негізгі ойды анықтаңдар.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
3-4-тапсырмалар. Үлгіге қарап, 2–3 минутта өз өмірбаяндарыңды жазыңдар.Өмірбаянда термин сөздерді, неологизмдерді көбірек қолданыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. 2-тапсырма.Д.Қонаевтың даналық сөздерінен өздеріңе ұнағанын жаттап алыңдар.Тақырып бойынша ойларыңды қорытындылаңдар.
|
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар«Сөзді тап» тәсілімен жұмбақ сөздің мағынасын ашады . Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Оқылым мәтінімен танысыңдар. Мәтінді оқып, ондағы негізгі ойды анықтаңдар. ЕБҚ:Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Үлгіге қарап, 2–3 минутта өз өмірбаяндарыңды жазыңдар. Өмірбаянда термин сөздерді, неологизмдерді көбірек қолданыңдар. ЕБҚ: конспект жазады. Д.Қонаевтың даналық сөздерінен өздеріңе ұнағанын жаттап алыңдар.Тақырып бойынша ой қорытындылайды. |
ҚБ 3 балл ҚБ 3 балл ҚБ 4 балл |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (asyl-bilim.kz) 6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















