|
Бөлім атауы: Ғылым мен технология негіздері. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылым мен білім |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 6.4.5.1. қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің стильдік ерекшелігін тану, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну; Көптеген оқушылар: ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін ажырату, қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну; Кейбір оқушылар: ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру, қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ғылым мен технология негіздері туралы білімдерін тереңдетеді. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. - Мен мақсатыма жетемін. - Мен қиялдай аламын. - Менің қиялым ұшқыр.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Оқушылар суреттерге байланысты өз ойларын білдіріп, тақырыпты анықтайды. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
ҚБ |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-тапсырма.
ҚБ 2-тапсырма. ВЕНН диаграммасы. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің ерекшелігіне назар аудар.
- мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; - мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; - мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; - ортақ қасиеттерін табады. ҚБ
Тапсырма. 2-тапсырма. Мәтіндердегі тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер. Әр түріне үш мысалдан жазыңдар.
ҚБ 4-тапсырма. Ғылым мен білімнің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасы арқылы көрсетіңдер.
ҚБ
Бекіту. |
Оқушылар ой тұжырымдайды.
Мәтінді оқиды. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктеріне сараптама жасайды.
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; ортақ қасиеттерін табады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Мәтіндердегі тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер. Әр түріне үш мысалдан жазыңдар.
Ғылым мен білімнің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасы арқылы көрсетіңдер.
Мақал-мәтелдерді толықтырып, тыныс белгісін қойып жазыңдар, мағынасын түсіндіріңдер. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
(«Қазақстан» энциклопедия сынан)
(Мырзабек Дүйсенов)
(Хамза Хакимзада)
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып 4 тоқсан
6 сынып 4 тоқсан
|
Бөлім атауы: Ғылым мен технология негіздері. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылым мен білім |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 6.4.5.1. қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің стильдік ерекшелігін тану, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну; Көптеген оқушылар: ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін ажырату, қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну; Кейбір оқушылар: ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру, қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ғылым мен технология негіздері туралы білімдерін тереңдетеді. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. - Мен мақсатыма жетемін. - Мен қиялдай аламын. - Менің қиялым ұшқыр.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Оқушылар суреттерге байланысты өз ойларын білдіріп, тақырыпты анықтайды. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
ҚБ |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-тапсырма.
ҚБ 2-тапсырма. ВЕНН диаграммасы. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің ерекшелігіне назар аудар.
- мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; - мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; - мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; - ортақ қасиеттерін табады. ҚБ
Тапсырма. 2-тапсырма. Мәтіндердегі тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер. Әр түріне үш мысалдан жазыңдар.
ҚБ 4-тапсырма. Ғылым мен білімнің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасы арқылы көрсетіңдер.
ҚБ
Бекіту. |
Оқушылар ой тұжырымдайды.
Мәтінді оқиды. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктеріне сараптама жасайды.
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; ортақ қасиеттерін табады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Мәтіндердегі тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер. Әр түріне үш мысалдан жазыңдар.
Ғылым мен білімнің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасы арқылы көрсетіңдер.
Мақал-мәтелдерді толықтырып, тыныс белгісін қойып жазыңдар, мағынасын түсіндіріңдер. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
(«Қазақстан» энциклопедия сынан)
(Мырзабек Дүйсенов)
(Хамза Хакимзада)
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















