Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Python тіліндегі өрнектерді жазудың ережелерін пайдаланып сызықтық программалар жазады |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Шапалақтау» ойыны «Есептеу» әдісін қолданып, екі топқа бөлемін. «БББ» кестесін таратып, бірінші Б ны толтыруға кеңес беремін. Өткен сабақты еске түсіру «Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін жазыңыз print (3*4+20) print (23//3) print (23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) type(748) type(74.8) type(‘748’) type(748<0) Жаңа сабақ. Мұғалімнің түсіндірмесі. Слайд материалдарын қолдану арқылы көрсету. Амалдардың орындалу реті, өрнектерді жазу ережесі. Оқушылармен бірге талқылайды. a∙b=a*b
X3=x*x = x**2 ТЖ. «Ережені қолдан» әдісі 1- топ: a2+b2+c2 -
2-топ:
xy+
ЖЖ. «Қатесін тап» әдісі.
ӨЖ. Кірпіштің a, b, c өлшемдері берілген (2-сурет). Осы кірпіштің көлемінің 1/2 бөлігінің көлемін 1/3 бөлігінің көлеміне қосатын программа құрастыр.
|
Шеңбер болып тұрып мұғалім бір деп бастайды, оқушылар ары қарай жалғастырады. Кім үшке бөлінетін санды айту керек болса қол шапалақтайды, ары қарай жалғастырады
Берілген операторларды дәптерге орындап нәтижесін жазады
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жазады.
Оқушылар дәптерге ережелерді жазады
Арифметикалық өрнектерді пайтон тілінде жазу ережесін пайдаланып программа кодын құрады.
b=float(input()) c=float(input()) print(a**2+b**2+c**2-2/a*b)
y=float(input()) print(x*y+y**2/(x-1))
Математикалық өрнектердің Python тілінде жазылуы берілген. Осы өрнектердің қайсысы программалау тілінде қате жазылған? Қателерін түзетіп жазады
b=float(input()) c=float(input()) print((a*b*c)/2+(a*b*c)/3)
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.
Дескриптор Білім алушы -амалдарды дұрыс қолданады; - деректердің типін дұрыс анықтайды;
* Деректер анықтамасын айтады; * деректер типтерін атайды
Дeскриптор: * дәрежені жазу ережесін қолданады; *бөлшек сандарды жазу ережесін қолданады; *жақшаға алу ережесін қолданады;
Дескриптор: Жалпы -3 балл. - берілген өрнектердің қатесін табады;
Дескриптор: Жалпы -2 балл.
|
|
||||||||||||||
|
Қорытынды |
- Программалау тілінде арифметикалық амалдарды жазудың қандай ережелері бар? - Амалдарды жазу ережелерін не үшін сақтауымыз кажет?
|
Оқушылар өз ойларын айтады. |
Бір біріне кері байланыс береді |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия
|
Кесте толтырады |
Мұғалімнің кері байланысы, бағалау |
|
||||||||||||||
|
«Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін жазыңыз print (3*4+20) print (23//3) print (23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) type(748) type(74.8) type(‘748’) type(748<0) |
«Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін жазыңыз print (3*4+20) print (23//3) print (23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) type(748) type(74.8) type(‘748’) Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар
Педагогтің
аты-жөні:
Толендиева
А
Бөлім:
Python тілінде
программалау
Күні:
Сынып: 6
Қатысушылар
саны
Қатыспағандар
саны
Сабақтың
тақырыбы:
Арифметикалық өрнектердің жазылу
ережелері
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық
алгоритмдерді жазу;
Сабақтың
мақсаты
Python тіліндегі өрнектерді жазудың
ережелерін пайдаланып сызықтық программалар
жазады
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңдері
Педагогтің
әрекеті
Білім алушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал
туғызу. «Шапалақтау»
ойыны «Есептеу» әдісін қолданып, екі топқа бөлемін.
«БББ» кестесін таратып, бірінші Б ны толтыруға кеңес
беремін. Өткен сабақты еске
түсіру «Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін
жазыңыз print
(3*4+20) print
(23//3) print
(23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) type(748) type(74.8) type(‘748’) type(748<0) Жаңа сабақ. Мұғалімнің түсіндірмесі. Слайд
материалдарын қолдану арқылы
көрсету. Амалдардың орындалу реті, өрнектерді жазу
ережесі. Оқушылармен бірге
талқылайды. a∙b=a*b X3=x*x =
x**2 ТЖ.
«Ережені қолдан» әдісі 1- топ: a2+b2+c2 -
2-топ:
xy+
ЖЖ.
«Қатесін тап» әдісі.
Математикалық өрнек Программалау тілінді
жазылуы Түзету у = 4/5
+ x =
a * 3
+ k =(2x
* y * z)
ӨЖ.
Кірпіштің a, b,
c өлшемдері берілген
(2-сурет). Осы кірпіштің көлемінің 1/2 бөлігінің көлемін 1/3
бөлігінің көлеміне қосатын программа
құрастыр.
Шеңбер болып тұрып мұғалім бір деп
бастайды, оқушылар ары қарай жалғастырады. Кім үшке бөлінетін санды
айту керек болса қол шапалақтайды, ары қарай
жалғастырады
Берілген операторларды дәптерге орындап нәтижесін
жазады
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жазады.
Оқушылар дәптерге ережелерді
жазады
Арифметикалық өрнектерді пайтон тілінде жазу
ережесін пайдаланып программа кодын
құрады.
a=float(input())
b=float(input())
c=float(input())
print(a**2+b**2+c**2-2/a*b)
x=float(input())
y=float(input())
print(x*y+y**2/(x-1))
Математикалық
өрнектердің Python тілінде жазылуы берілген. Осы өрнектердің
қайсысы программалау тілінде қате жазылған? Қателерін түзетіп
жазады
a=float(input())
b=float(input())
c=float(input())
print((a*b*c)/2+(a*b*c)/3)
Қалыптастырушы бағалау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі
мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі
арқылы бағалайды.
Дескриптор Білім
алушы
-амалдарды дұрыс
қолданады;
- деректердің типін дұрыс
анықтайды;
*
Деректер анықтамасын айтады;
*
деректер типтерін атайды
Дeскриптор:
*
дәрежені жазу ережесін
қолданады;
*бөлшек сандарды жазу ережесін
қолданады;
*жақшаға алу ережесін
қолданады;
Дескриптор: Жалпы -3
балл.
- берілген өрнектердің қатесін
табады;
Дескриптор: Жалпы -2
балл.
a,
b, c өлшемдерін енгізеді;
сызықтық программа
жазады.
Қорытынды
- Программалау тілінде арифметикалық амалдарды
жазудың қандай ережелері бар?
-
Амалдарды жазу
ережелерін не үшін сақтауымыз
кажет?
Оқушылар өз ойларын
айтады.
Бір біріне кері байланыс
береді
Сабақтың
соңы
Рефлексия Білемін Білдім Білгім келеді
Кесте толтырады
Мұғалімнің кері байланысы,
бағалау
«Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін
жазыңыз print (3*4+20) print
(23//3) print
(23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) type(748) type(74.8) type(‘748’) type(748<0) «Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін
жазыңыз print (3*4+20) print
(23//3) print
(23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) type(748) type(74.8) type(‘748’) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















