Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Жер туралы жалпы мағлұматтар»
|
Бөлім: |
Адам. Жер. Ғалам. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер туралы жалпы мағлұматтар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.1 Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды мәтінді оқу арқылы түсіндіреді |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Үй тапысрмасын тексеру үшін «Ыстық доп» әдісін қолданады. Оқушылар бір- біріне сұрақ қою арқылы жіпті лақтырады. |
Бір уақытта бір қол бас бармақты жоғары көтеру, екінші қолмен ок белгісін көрсету, алдымен жаймен бастап, екі ишаратты алмастыруды тездету арқылы мидың екі жарын белсендіру. |
Жарайсың! Өте жақсы! |
|
|||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушы өз оймен бөліседі. |
1.Жер бетінде қандай үдерістер мен құбылыстар бар? 2.Географиялық үдеріс дегеніміз не? 3.Географиялық құбылыс дегеніміз не? 4. Сейсмология дегеніміз не? |
«Жарайсың!» сөзімен ынталандыру. деген мадақтау |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Көршісімен талқылайды |
Дескриптор: -1 балл - жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды мәтінді оқу арқылы түсіндіреді |
6-сынып оқулығы |
|||||||||||||
|
|
1-тапсырма: Оқулықта берілген 6-кестені пайдаланып, табиғи үдеріс пен табиғи құбылыстың арасындағы өзара байланысты анықта.
|
Дескриптор: Жалпы - 6 балл 1.Берілген тапсырманы орындайды |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
2-Тапсырма:Жетіспейтін элементті: географиялық үдеріс не құбылысты сызба түрінде дәптеріңе бейнеле.
3-Тапсырма: Ғаламтордан Қазақстан Республикасындағы Сейсмология институты туралы ақпарат тап.
4-Тапсырма:Қосымша әдебиеттер мен ғаламтор ресурсын пайдалана отырып, өзің тұратын жерде орын алған табиғат құбылыстары мен үдерістері туралы ақпарат тап. Хабарлама дайында. Оны сыныпқа ұсын. Хабарламаң 2 минуттан аспауы тиіс |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Берілген тапсырманы дәптеріне бейнелейді. 2.Тапсырма бойынша ақпарат табады. 3.Тапсырма бойынша хабарлама дайындайды.
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Ресторан» әдісі |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай сабақтың ең тәтті (ұнағаны), ең ащы (қиналған тұсы) және дәмдеуіш (өз ұсыныстарын) айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
«Ең тәтті» «Ең ащы» «Дәмдеуіш» |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып жаратылыстану қмж Жерде тіршіліктің пайда болуы
6 сынып жаратылыстану қмж Жерде тіршіліктің пайда болуы
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Жер туралы жалпы мағлұматтар»
|
Бөлім: |
Адам. Жер. Ғалам. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер туралы жалпы мағлұматтар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.1 Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды мәтінді оқу арқылы түсіндіреді |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Үй тапысрмасын тексеру үшін «Ыстық доп» әдісін қолданады. Оқушылар бір- біріне сұрақ қою арқылы жіпті лақтырады. |
Бір уақытта бір қол бас бармақты жоғары көтеру, екінші қолмен ок белгісін көрсету, алдымен жаймен бастап, екі ишаратты алмастыруды тездету арқылы мидың екі жарын белсендіру. |
Жарайсың! Өте жақсы! |
|
|||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушы өз оймен бөліседі. |
1.Жер бетінде қандай үдерістер мен құбылыстар бар? 2.Географиялық үдеріс дегеніміз не? 3.Географиялық құбылыс дегеніміз не? 4. Сейсмология дегеніміз не? |
«Жарайсың!» сөзімен ынталандыру. деген мадақтау |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Көршісімен талқылайды |
Дескриптор: -1 балл - жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды мәтінді оқу арқылы түсіндіреді |
6-сынып оқулығы |
|||||||||||||
|
|
1-тапсырма: Оқулықта берілген 6-кестені пайдаланып, табиғи үдеріс пен табиғи құбылыстың арасындағы өзара байланысты анықта.
|
Дескриптор: Жалпы - 6 балл 1.Берілген тапсырманы орындайды |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
2-Тапсырма:Жетіспейтін элементті: географиялық үдеріс не құбылысты сызба түрінде дәптеріңе бейнеле.
3-Тапсырма: Ғаламтордан Қазақстан Республикасындағы Сейсмология институты туралы ақпарат тап.
4-Тапсырма:Қосымша әдебиеттер мен ғаламтор ресурсын пайдалана отырып, өзің тұратын жерде орын алған табиғат құбылыстары мен үдерістері туралы ақпарат тап. Хабарлама дайында. Оны сыныпқа ұсын. Хабарламаң 2 минуттан аспауы тиіс |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Берілген тапсырманы дәптеріне бейнелейді. 2.Тапсырма бойынша ақпарат табады. 3.Тапсырма бойынша хабарлама дайындайды.
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Ресторан» әдісі |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай сабақтың ең тәтті (ұнағаны), ең ащы (қиналған тұсы) және дәмдеуіш (өз ұсыныстарын) айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
«Ең тәтті» «Ең ащы» «Дәмдеуіш» |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















