Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Жер өрістері және олардың құрамдас бөліктері»
|
Бөлім: |
Адам. Жер. Ғалам |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер өрістері және олардың құрамдас бөліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.3.1 Жер қабықтарының өзара байланыс тәсілдерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар Жер қабықтарының өзара қалай әрекеттесетінін үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: «Түркістан» қаласына саяхат Логикалық сұрақ |
Сәлеметсіз бе, оқушылар, мен осы сенбі күні Түркістан қаласына саяхатқа барамын, өзіммен бірге би киімім болады, сіз не аласыз? Егер «б» әрпінен басталатын сөз айтпаса саяхатқа бара алмайды |
Жарайсың! Керемет! |
Презентация, Түркістан қаласының суреті |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақ
|
(Ұ) «Миға шабуыл» |
|
Өте жақсы! Тамаша жауап! |
Презентация |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады.
Географиялық қабық дегеніміз – Жердің сыртқы қоршаған қабығы, оның құрамына – литосфера, гидросфера, атмосфера, биосфера кіреді. Бұл біздің планетамыздың қиын және күрделі жүйелерінің бірі. Географиялық қабық құрамына гидросфера және биосфера толығымен, атмосфераның төменгі, литосфераның жоғарғы қабаты кіреді. Географиялық өзінің даму барысында 3 кезеңнен өтті: 1. Неорганикалық-алғашқы мұхит, литосфера және атмосфераның пайда болуы, Жердегі тіршілік пайда болғанға дейінгі уақыт; 2. Органикалық – Жер геосферасының қалыптасып, биосфераның қалыптасу және даму кезеңі; 3. Антропогендік – географиялық қабықтың қазіргі даму кезеңі, яғни адамзаттың пайда болуы. |
Дескриптор: 1 балл |
6-сынып оқулығы . |
||||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1 |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Берілген тапсырманы орындайды 2.Берілген тапсырма бойынша қорытынды жасайды |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||
|
|
2-Тапсырма: Жеке жұмыс. Кестедегі сәйкестікті анықтаңыздар.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл Географиялық нысандарды сәйкевссінше орналастырады |
|
|||||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
3-Тапсырма: Топтық жұмыс. «Жер қабықтары бір-бірімен өте тығыз байланысты» . Осы тұжырымды дәлелде. (терминдер, мысалдар жазу, сурет салу.)
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Тапсырманы орындайды.Сызбаны толтырады
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісінде: сөйлемдерді аяқтайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 балдық жүйе |
Мен бүгін ...білдім Мен бүгін ...сезіндім Мен келесі сабақта ... білгім келеді– |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып Жер өрістері сабақ жоспары
6 сынып Жер өрістері сабақ жоспары
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Жер өрістері және олардың құрамдас бөліктері»
|
Бөлім: |
Адам. Жер. Ғалам |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер өрістері және олардың құрамдас бөліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.3.1 Жер қабықтарының өзара байланыс тәсілдерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар Жер қабықтарының өзара қалай әрекеттесетінін үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: «Түркістан» қаласына саяхат Логикалық сұрақ |
Сәлеметсіз бе, оқушылар, мен осы сенбі күні Түркістан қаласына саяхатқа барамын, өзіммен бірге би киімім болады, сіз не аласыз? Егер «б» әрпінен басталатын сөз айтпаса саяхатқа бара алмайды |
Жарайсың! Керемет! |
Презентация, Түркістан қаласының суреті |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақ
|
(Ұ) «Миға шабуыл» |
|
Өте жақсы! Тамаша жауап! |
Презентация |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады.
Географиялық қабық дегеніміз – Жердің сыртқы қоршаған қабығы, оның құрамына – литосфера, гидросфера, атмосфера, биосфера кіреді. Бұл біздің планетамыздың қиын және күрделі жүйелерінің бірі. Географиялық қабық құрамына гидросфера және биосфера толығымен, атмосфераның төменгі, литосфераның жоғарғы қабаты кіреді. Географиялық өзінің даму барысында 3 кезеңнен өтті: 1. Неорганикалық-алғашқы мұхит, литосфера және атмосфераның пайда болуы, Жердегі тіршілік пайда болғанға дейінгі уақыт; 2. Органикалық – Жер геосферасының қалыптасып, биосфераның қалыптасу және даму кезеңі; 3. Антропогендік – географиялық қабықтың қазіргі даму кезеңі, яғни адамзаттың пайда болуы. |
Дескриптор: 1 балл |
6-сынып оқулығы . |
||||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1 |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Берілген тапсырманы орындайды 2.Берілген тапсырма бойынша қорытынды жасайды |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||
|
|
2-Тапсырма: Жеке жұмыс. Кестедегі сәйкестікті анықтаңыздар.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл Географиялық нысандарды сәйкевссінше орналастырады |
|
|||||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
3-Тапсырма: Топтық жұмыс. «Жер қабықтары бір-бірімен өте тығыз байланысты» . Осы тұжырымды дәлелде. (терминдер, мысалдар жазу, сурет салу.)
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Тапсырманы орындайды.Сызбаны толтырады
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісінде: сөйлемдерді аяқтайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 балдық жүйе |
Мен бүгін ...білдім Мен бүгін ...сезіндім Мен келесі сабақта ... білгім келеді– |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















