6 сынып математика 40 сабақ Мәтінді есептерді шығару

Тақырып бойынша 31 материал табылды

6 сынып математика 40 сабақ Мәтінді есептерді шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
6.5.2.4мәтінді есептер шығаруда айнымалысы бар өрнектер мен формулалар құрастыру; 6.2.1.10теңдіктерден бір айнымалыны екінші айнымалы арқылы өрнектеу;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:

Бөлім:

Алгебралық өрнектер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 6

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мәтінді есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.5.2.4мәтінді есептер шығаруда айнымалысы бар өрнектер мен формулалар құрастыру;

6.2.1.10теңдіктерден бір айнымалыны екінші айнымалы арқылы өрнектеу;

Сабақтың мақсаты:

мәтінді есептер шығаруда айнымалысы бар өрнектер мен формулалар құрастырады;

мәтін есептерді шығаруда екі айнымалысы бар өрнектер мен формулаларды құрастырады

мәтін есептерді шығаруда екі айнымалысы бар өрнектерді құрастырып, мәнін табады.

Құндылықтар:

Бірлік және ынтымақ

- Командада жұмыс істей білу ;

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Әділдік және жауапкершілік

- Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну.

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу

Сабақ барысы:

Уақыты/

кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-

тыру кезеңі

5мин

Сәлемдесу;

Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату;

Оқушыларды түгелдеу;

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Мұғаліммен сәлемдесу;

Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру;

Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну

Ауызша бағалауды қоданамын

«Өте жақсы»

«Жарайсың»

Тақта;

Оқулық;


Сабақтың

басы


10 минут

Жаңа тақырыпты түсіндіру

Оқушылардың зейінін шоғырландыру мақсатында қайталауға ауызша жаттығулар ұсыну, «Ой қозғау» 1) -10:(- 5) («К» әрпі) 2) 0,8:4 («Е» әрпі) 3) 72:(-3) («Б» әрпі) 4) 32:(-4)+5 («Ң» әрпі) 5) -2*(-5)-12 («Е» әрпі) «Еңбек» сөзіне мақал- мәтел құрастырады. Қ.Б. «Өзін-өзі бағалау» Проблемалық жағдай туғыз

Сабаққа белсенді қатысып отырған оқушыларды мактау, мадақтау арқылы бағалау:

Жарайсың!

Өте жақсы!

Керемет!

Интерактивті тақта

6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018

Сабақтың

ортасы


25минут

Бекіту тапсырмаларын орындау

Берілген тапсырмаларды орындайды

Оқушының аты-жөні:

Мына өрнектерді алгебралық өрнектер деп ойлайсыңба?

Иә /жоқ

+ -

Сабақтың соңында тексеру (иә/жоқ)

-3(а+в)



0,5 + 8





Өрнектің мәні дұрыс табылған ба? 2*а+11, мұндағы а=-5 2*(-5) +11=-10+11=




Светофор адісімен бағалайды

Немесе фигуралар адісімен.

Жасыл-өте жаксы

Сары-жаксы

Кызыл-орташа

Интерактивті тақта

6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018


«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі

Слайд

Тақта

Бор



1-тапсырма:

Алгебралық өрнек түрінде жазыңдар

а санынан 3 есе артық санды .


Дескриптор: Білім алушы

- Қажетті амалды анықтайды;

- Алгебралық өрнекті жазады.

2-тапсырма:

Алгебралық өрнек құрастырыңдар: Раушан гүлінің бағасы бағасы а тг, қызғалдақ гүлінің бағасы в тг. Үш раушан гүлі және төрт қызғалдақ гүлінің құны неше теңге?

Дескриптор: Білім алушы

-Үш раушан гүлінің құнын табады;

-төрт қызғалдақ гүлінің құнын табады;

-үш раушан гүлі және төрт қызғалдақ гүлінің құнын табу өрнегін жазады

Жұптық жұмыста екі жұлдыз бір тілек әдісімен бағалайды



3-тапсырма:

Өрнек құрастырып, мәнін табыңдар: Тіктөртбұрыштың периметрі 22 см, оның ені в см. Тіктөртбұрыштың ауданын табыңдар. Мұндағы в=4.


Дескриптор: Білім алушы

-тіктөртбұрыштың периметрін табу формуласын жазады;

-Әріпті өрнек құрастырады;

-өрнекті ықшамдайды;

-тіктөртбұрыштың ауданын табады.

Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды.

Интерактивті тақта

6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018

Сабақтың

соңы

5

минут

Қорытындылау.

Тақырыпқа байланысты 3-4 сұрақ қою;

ББҮ кестесін толтырту;

Үй тапсырмасын беру

ББҮ кестесін толтыру

Білемін

Не білгім келеді?

Үйрендім




Үйге тапсырма. Оқулықтан №

Анықтамаларды жаттау

Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағалану

ББҮ кестесі;

оқулық





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.12.2024
239
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі