|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D-редактор құралдар. Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар 3D редактордағы құралдарды пайдаланып, негізгі геометриялық фигуралар мен объектілердің модельдерін құрастырады және оларды жобалық жұмыста қолданады. |
|||
|
Құндылықты дәріптеу |
Оқушылар тапсырманы орындау барысында 3D модельдеуде дәлдік пен ұқыптылықты сақтауға үйренеді. Жоба барысында өзіне жүктелген міндетті орындауға жауапкершілікпен қарайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Пән мұғалімімен амандасады; Сынып белсендісі сынып туралы ақпарат береді;
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасау |
Бір біріне жылы тілектерін айтады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Топқа бөлу «Мақалды жалғастыр» әдісі арқылы топқа топқа бөлу Бірлік және
ынтымақ" |
Апта дәйексөзіне байланысты мақал жартысын табу арқылы топқа бөлінеді |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Umaigra платформасында үй тапсырмасына шолу
|
Оқушылар терминдердің дұрыс анықтамасын табады
|
Дескриптор: Терминдердің анықтамасын табады 1 б |
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=134207 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Жаңа тақырыпты ашу Суреттер мен 3D модельдердің мысалдарын көрсету: Суретте қандай объектілерді көріп тұрмыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау |
Сұраққа жауап бере отырып сабақ тақырыбын ашады
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Теориялық жұмыс Мұғалім SketchUp Make бағдарламасын іске қосу, қажетті шаблонды таңдау, қажетті редактор құралдарын пайдалану, тапсырма бойынша объектіні құрастыру жолдарын таныстырады. |
Оқушылар керек ақпаратты дәптерге жазып алады
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалды сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Редактор құралдарын пайдаланып, үйдің жобасын жасаңдар.
|
Топтық жұмыс жасайды |
Дескриптор: SketchUp Make бағдарламасын іске қосады 1 б Үйдің қабырғаларын, терезелерін, есіктерін және шатырын дұрыс құрастырады 1 б Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
Компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
2-тапсырма Жұптық тапсырма Цилиндр, конус, параллелепипедтің моделін жасаңыздар.
|
Жұптық жұмыс жасайды |
Дескриптор: Цилиндр моделін құрастырады 1 б Конус моделін құрастырады 1 б Параллелепипед моделін құрастырады 1 б
Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
Компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
Тапсырма 3 Жеке жұмыс Кестені толтырыңыздар:
|
Жеке жұмысты дәптерде орындайды |
Дескриптор Жобада пайдаланылған құралдарды дұрыс атайды 1 б Әр құралдың қолдану тәсілін нақты және толық сипаттайды 1 б Құралдарды пайдаланудағы мақсаттылықты түсіндіреді 1 б Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Бекіту кезеңі: Тізімдегі құрал атауларын және олардың қолдану тәсілдерін дұрыс сәйкестендіріңіз:
|
Lumio платформасында жұмыс жасайды |
Дескриптор: Құрал атаулары мен олардың қолдану тәсілдерін дұрыс сәйкестендіреді 1 б Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
https://lum.io/student/share/4ec15757-b3b0-47ad-a2e8-067b5f00df9f
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Кері байланыс: Classroomscreen платформасында сабаққа кері байланыс жасайды Қандай нәтиже алдыңыздар? Жасаған жұмыстарыңыз ұнады ма? Тапсырмаларды орындау қиындық тудырды ма? |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: 72 беттегі 3 тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып Объектілердің 3 д модельдері. Жобалық жұмыс.docx
6-сынып Объектілердің 3 д модельдері. Жобалық жұмыс.docx
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D-редактор құралдар. Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар 3D редактордағы құралдарды пайдаланып, негізгі геометриялық фигуралар мен объектілердің модельдерін құрастырады және оларды жобалық жұмыста қолданады. |
|||
|
Құндылықты дәріптеу |
Оқушылар тапсырманы орындау барысында 3D модельдеуде дәлдік пен ұқыптылықты сақтауға үйренеді. Жоба барысында өзіне жүктелген міндетті орындауға жауапкершілікпен қарайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Пән мұғалімімен амандасады; Сынып белсендісі сынып туралы ақпарат береді;
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасау |
Бір біріне жылы тілектерін айтады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Топқа бөлу «Мақалды жалғастыр» әдісі арқылы топқа топқа бөлу Бірлік және
ынтымақ" |
Апта дәйексөзіне байланысты мақал жартысын табу арқылы топқа бөлінеді |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Umaigra платформасында үй тапсырмасына шолу
|
Оқушылар терминдердің дұрыс анықтамасын табады
|
Дескриптор: Терминдердің анықтамасын табады 1 б |
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=134207 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Жаңа тақырыпты ашу Суреттер мен 3D модельдердің мысалдарын көрсету: Суретте қандай объектілерді көріп тұрмыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау |
Сұраққа жауап бере отырып сабақ тақырыбын ашады
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Теориялық жұмыс Мұғалім SketchUp Make бағдарламасын іске қосу, қажетті шаблонды таңдау, қажетті редактор құралдарын пайдалану, тапсырма бойынша объектіні құрастыру жолдарын таныстырады. |
Оқушылар керек ақпаратты дәптерге жазып алады
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Өте жақсы! Керемет жұмыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалды сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Редактор құралдарын пайдаланып, үйдің жобасын жасаңдар.
|
Топтық жұмыс жасайды |
Дескриптор: SketchUp Make бағдарламасын іске қосады 1 б Үйдің қабырғаларын, терезелерін, есіктерін және шатырын дұрыс құрастырады 1 б Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
Компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
2-тапсырма Жұптық тапсырма Цилиндр, конус, параллелепипедтің моделін жасаңыздар.
|
Жұптық жұмыс жасайды |
Дескриптор: Цилиндр моделін құрастырады 1 б Конус моделін құрастырады 1 б Параллелепипед моделін құрастырады 1 б
Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
Компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
Тапсырма 3 Жеке жұмыс Кестені толтырыңыздар:
|
Жеке жұмысты дәптерде орындайды |
Дескриптор Жобада пайдаланылған құралдарды дұрыс атайды 1 б Әр құралдың қолдану тәсілін нақты және толық сипаттайды 1 б Құралдарды пайдаланудағы мақсаттылықты түсіндіреді 1 б Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Бекіту кезеңі: Тізімдегі құрал атауларын және олардың қолдану тәсілдерін дұрыс сәйкестендіріңіз:
|
Lumio платформасында жұмыс жасайды |
Дескриптор: Құрал атаулары мен олардың қолдану тәсілдерін дұрыс сәйкестендіреді 1 б Қ.Б. Әр дескрипторға сәйкес өздерін бағалайды |
https://lum.io/student/share/4ec15757-b3b0-47ad-a2e8-067b5f00df9f
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Кері байланыс: Classroomscreen платформасында сабаққа кері байланыс жасайды Қандай нәтиже алдыңыздар? Жасаған жұмыстарыңыз ұнады ма? Тапсырмаларды орындау қиындық тудырды ма? |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: 72 беттегі 3 тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















