Бекітемін________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер Жаскайратулы |
|||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
Сабақ-3-4 |
||||
|
Пән: Қазақ тілі |
Сынып: 6 |
Оқушы саны: 23 |
||||
|
Бөлім: |
Ғылым мен технология жетістіктері |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ ғалымдары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
6.2.5.1 мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру 6.4.5.1 қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсіну, дұрыс қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтап, топпен жұмыс жасайды - қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсінеді, дұрыс қолданады |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Сын тұрғысынан ойлау, оқу дағдылары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; -Тыныс белгілерін біледі; -Тыныс белгілерін сөйлем негізінде қолданып, қолдануылын түсіндіре алады. |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Қазақастан ғылымы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Сыныптың ретін анықтау, оқушыларды тексеру. «Жылы лебіз» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Оқушыларды генератор әдісі ақылы 3-топқа бөлу. |
«Жылы лебіз» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. Генератор әдісі арқылы 3-топқа бөлінеді. |
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Ойлан! |
Дәптер
АКТ |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ІІ. Мағынаны ашу Оқулықтағы сұрақтарды қою. Тапсырма-1 (ТЖ) (Жазылым) Оқулықпен жұмыс оқулықтағы 200 беттегі 5-тапсырмадағы Әлкей Марғұлан туралы мәтінді оқып, әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды. 1-топ. Мәтінге ат қойып, жоспар құрайды. 2-топ. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. 3-топ. Мәтін бойынша сұхбат құрастырыңдар. |
Сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты анықтайды. 200 беттегі мәтінді оқып, әр топ өзіне берілген тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: -Мәтінді түсініп оқиды және өз тобының тапсырмасына сай жұмыс атқарады. -Мәтіннің мазмұнына сәйкес жоспар, құрап негізгі қосымша ақпаратты анықтайды. -Мәтін мазмұнына сай сұхбат құрастырады. |
«смайлик» бағалау әдісі |
Оқулық, дәптер |
||
|
8 мин |
Тапсырма-2 (МК) (Айтылым) Оқушылардың назарын сабаққа аударту мақсатында интербелсенді тақтада тыныс белгілеріне байланысты бейнежазба көрсетіледі. Тақырыпты аша отырып, жаңа тақырыпқа байланысты LeorninqApps платформасында сұрақтар қойылады. |
Бейнежазба арқылы оқушылар жаңа тақырып туралы мәлімет алады. LeorninqApps платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Бейнежазбаны мұқият тыңдап, тыныс белгілерінің маңызын түсінеді. -LeorninqApps платформасындағы сұрақтарға дұрыс жауап береді. -Тақырып бойынша негізгі ережелерді анықтайды. |
«Қошеметтеу» әдісі |
АКТ |
||
|
7 мин |
Тапсырма-3 (ТЖ) (Жазылым) Қазақ ғалымдарының біреуінің өмірі туралы (өзің таңдап) шағын мәтін жаз. Көтерілген мәселе бойынша келісу/келіспеу себептерін айқын көрсет. Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндір. |
Қазақ ғалымдарынның өмірі туралы шағын мәтін құрастырып жазып, тыныс белгісіннің қойылу себебін түсіндіреді. Дескрипторлар: -Қазақ ғалымының өмірі туралы шағын мәтін жазады. -Көтерілген мәселе бойынша келісу/келіспеу себептерін дәлелдейді. -Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. |
«Өзара бағалау» |
Дәптер |
||
|
7 мин |
Тапсырма-4 (Айтылым) Тақырыпты пысықтау мақсатында LeorninqApps платформасында тыныс белгілеріне байланысты сөйлемдерді ажыратып жазады. |
LeorninqApps платформасында сөйлем түрлерін ажыратып, анықтайды. Дескрипторлар: -Сөйлемдерді тыныс белгілерінің қолдану ерекшеліктеріне сай ажыратады. -LeorninqApps платформасында тапсырманы дұрыс орындайды. -Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. |
«Мадақтау» |
АКТ |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
ІІІ. Ой толғаныс Рефлексия «Еркі микрофон» әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп айтады. |
Сабақтан алған әсерлерін баяндап береді. |
«Қошеметтеу» әдісі |
Үлестірмелі материал |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып Қазақ тілі. Бөлім: Ғылым мен технология жетістіктері. Тақырып: Қазақ ғалымдары
6 сынып Қазақ тілі. Бөлім: Ғылым мен технология жетістіктері. Тақырып: Қазақ ғалымдары
Бекітемін________
|
Пән мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Студент аты-жөні: |
Жолов Алишер Жаскайратулы |
|||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
Сабақ-3-4 |
||||
|
Пән: Қазақ тілі |
Сынып: 6 |
Оқушы саны: 23 |
||||
|
Бөлім: |
Ғылым мен технология жетістіктері |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ ғалымдары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
6.2.5.1 мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру 6.4.5.1 қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсіну, дұрыс қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтап, топпен жұмыс жасайды - қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсінеді, дұрыс қолданады |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Сын тұрғысынан ойлау, оқу дағдылары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; -Тыныс белгілерін біледі; -Тыныс белгілерін сөйлем негізінде қолданып, қолдануылын түсіндіре алады. |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Қазақастан ғылымы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Сыныптың ретін анықтау, оқушыларды тексеру. «Жылы лебіз» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Оқушыларды генератор әдісі ақылы 3-топқа бөлу. |
«Жылы лебіз» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. Генератор әдісі арқылы 3-топқа бөлінеді. |
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Ойлан! |
Дәптер
АКТ |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ІІ. Мағынаны ашу Оқулықтағы сұрақтарды қою. Тапсырма-1 (ТЖ) (Жазылым) Оқулықпен жұмыс оқулықтағы 200 беттегі 5-тапсырмадағы Әлкей Марғұлан туралы мәтінді оқып, әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды. 1-топ. Мәтінге ат қойып, жоспар құрайды. 2-топ. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. 3-топ. Мәтін бойынша сұхбат құрастырыңдар. |
Сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты анықтайды. 200 беттегі мәтінді оқып, әр топ өзіне берілген тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: -Мәтінді түсініп оқиды және өз тобының тапсырмасына сай жұмыс атқарады. -Мәтіннің мазмұнына сәйкес жоспар, құрап негізгі қосымша ақпаратты анықтайды. -Мәтін мазмұнына сай сұхбат құрастырады. |
«смайлик» бағалау әдісі |
Оқулық, дәптер |
||
|
8 мин |
Тапсырма-2 (МК) (Айтылым) Оқушылардың назарын сабаққа аударту мақсатында интербелсенді тақтада тыныс белгілеріне байланысты бейнежазба көрсетіледі. Тақырыпты аша отырып, жаңа тақырыпқа байланысты LeorninqApps платформасында сұрақтар қойылады. |
Бейнежазба арқылы оқушылар жаңа тақырып туралы мәлімет алады. LeorninqApps платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Бейнежазбаны мұқият тыңдап, тыныс белгілерінің маңызын түсінеді. -LeorninqApps платформасындағы сұрақтарға дұрыс жауап береді. -Тақырып бойынша негізгі ережелерді анықтайды. |
«Қошеметтеу» әдісі |
АКТ |
||
|
7 мин |
Тапсырма-3 (ТЖ) (Жазылым) Қазақ ғалымдарының біреуінің өмірі туралы (өзің таңдап) шағын мәтін жаз. Көтерілген мәселе бойынша келісу/келіспеу себептерін айқын көрсет. Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндір. |
Қазақ ғалымдарынның өмірі туралы шағын мәтін құрастырып жазып, тыныс белгісіннің қойылу себебін түсіндіреді. Дескрипторлар: -Қазақ ғалымының өмірі туралы шағын мәтін жазады. -Көтерілген мәселе бойынша келісу/келіспеу себептерін дәлелдейді. -Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. |
«Өзара бағалау» |
Дәптер |
||
|
7 мин |
Тапсырма-4 (Айтылым) Тақырыпты пысықтау мақсатында LeorninqApps платформасында тыныс белгілеріне байланысты сөйлемдерді ажыратып жазады. |
LeorninqApps платформасында сөйлем түрлерін ажыратып, анықтайды. Дескрипторлар: -Сөйлемдерді тыныс белгілерінің қолдану ерекшеліктеріне сай ажыратады. -LeorninqApps платформасында тапсырманы дұрыс орындайды. -Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. |
«Мадақтау» |
АКТ |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
ІІІ. Ой толғаныс Рефлексия «Еркі микрофон» әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп айтады. |
Сабақтан алған әсерлерін баяндап береді. |
«Қошеметтеу» әдісі |
Үлестірмелі материал |
||
шағым қалдыра аласыз













