|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8.Болашақ мамандықтары |
|||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1. Мамандықтар |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.5.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру 6.5.1.2 - лексикалық мағынасы жағынан заттың сипатын, көлемін, салмағын, аумағын білдіретін сын есімдерді ажырата білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беред; лексикалық мағынасы жағынан заттың сипатын, көлемін, салмағын, аумағын білдіретін сын есімдерді ажырата біледі, жазба, ауызша жұмыстарда қолдана алады. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Қалайсың?, Сәлем. Привет. Здравствуй. (Hello, Gudmoning). Сәтті өтсін сабағымыз Ашық болсын қабағымыз Балалар бір-бірімізге күлімдей қарап, сәттілік тілейміз. (сәттілік Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. Әр oқушығa қимa қaғaздaры таратылады. «Пазл әдісі» бойынша суреттерді құрау арқылы үш топқа бөлінеді |
«Бас бармақ» «Үш шапалақ» |
Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер Стикерлер Суреттер топтамасы Слайдтар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. «Прожeктоp модeлi» әдісі арқылы жаңа сөздеpмeн жұмыс жүргiзілeді. «Лотeрeя бaрaбaны» әдісі aрқылы жaңа сөздeрді мeңгeрeді. Мақсаты: жaңа сөздepдің мағынacын түciну, cөз тipкесінeн сұpaқтаp құрacтыpу. Жазылым. Қосымша тапсырма Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Жеке қажеттілігі бар оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты орындайды 1-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Мұғалім бағыт- бағдар береді. Оқылым 3- тапсырма Топтық жұмыс Айтылым Айтылым 8-тапсырма Жұптық жұмыс 7-тапсырма Жазылым 4-тапсырма Жазылым 5-тапсырма Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Қасиеттер- качества Бағытталған- направлены Артықшылық-преимущество Қаржыгер-финансист Заңгер-юрист Сәулетші-архитектор Бағдарламашы-программист Дінтанушы-религиовед Жазылым Синквэйн «Мамандық»
Айтылым Сұрақтарға жауап бер. *Қандай мамандық түрлерін білесіңдер? *Қандай мамандық иелері ұнайды?Несімен ұнайды? *ЖАқсы маман болу үшін адамға қандай қасиеттер керек? Жазылым Арқан байлап беліне Шымырлықпен бекіне Өрмелейтін қай өрен Шыңның шырқау шегіне
Айтылым .«ПОПС формуласы» әдісі 1. «Біздің ойымызша, қазіргі өмірде сұранысқа ие мамандық — ....» 2. Себебі, біз оны былай түсіндіреміз, ……» 3. «Оны біз мына мысалдармен дәлелдей аламыз, ……» 4. Осыған байланысты мынадай қорытындыға келдік, …….» Айтылым Абайдың «Сен де бір кірпіш дүниеге, кетігін тап та, бар қалан ...» деген өлең жолдарын қалай түсінесің? Диалог. Досыңмен өздерің ұнататын мамандық жайында әңгімелес. Жазылым Мамандыққа байланысты кестені толтырыңдар.
Жазылым
Топқа бөлініп, қалаған мамандықтарыңның артықшылығын айт. |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Тақырыпқа сипаттама береді -Ойын айтады
«Бағдаршам»
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді «Қол шапалақ»
Дескриптор 5 балл -Талқылайды -Пікірін білдіреді «Бас бармақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор 3 балл -Ойын жазады «Қоқыс жәшігі» |
Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : 2, 6- тапсырма |
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «БББ»
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Білемін, білгім келеді, білдім» |
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||||||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Болашақ мамандықтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 2. Мамандық-кез келген еңбектің атауы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.4.1 - шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасау; 6.3.2.1 - ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтау (күнделік); |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттайды және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасай алады; ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтайды (күнделік); |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенің есімін» жаттығуы. Мақсаты: топ ішінде жағымды атмосфера қалыптастыру, өздерін жоғары бағалауға дағдыландыру. Әр оқушы өз есімін параққа жазып, әр әріпіне жағымды сөздер табады. Мысалы: Мақсат М-мейірімді А-ақылды Қ-қабілетті С-сыпайы А-айбарлы Т-терең ойлы Жағымды сөздерді жазғаннан кейін барлығы оқып шығады. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер мамандық дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. « Мамандық пен кәсіптің айырмашылығы не? » туралы білімдерін тексеру және слайд арқылы ауылдың орналасу жиынтығы туралы суреттерден көрсету бойынша жұмыс. Мамандық деген не? Мамандық не үшін қажет?Осы аталған сұрақтар төңірегінде 3 топ жұмыс атқарып, өз ойларын, пікірлерін ортаға салып жұмыс атқарады. |
«Смайликтер» |
Слайд Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа бай Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 8.Болашақ
мамандықтары Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
6 Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар : Сабақтың
тақырыбы: 1.
Мамандықтар Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары 6.5.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы
өмірмен байланыстырып жауап беру 6.5.1.2 -
лексикалық мағынасы жағынан заттың сипатын, көлемін, салмағын,
аумағын білдіретін сын есімдерді ажырата білу, жазба, ауызша
жұмыстарда қолдану Сабақтың мақсаты : Барлық
оқушылар: тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып
жауап беред; лексикалық мағынасы жағынан заттың сипатын,
көлемін, салмағын, аумағын білдіретін сын есімдерді ажырата біледі,
жазба, ауызша жұмыстарда қолдана алады. Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы «Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: Қалайсың?, Сәлем. Привет. Здравствуй. (Hello,
Gudmoning). Сәтті өтсін сабағымыз Ашық болсын қабағымыз Балалар бір-бірімізге күлімдей қарап, сәттілік тілейміз.
(сәттілік Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы
болжайды. Әр oқушығa қимa
қaғaздaры таратылады. «Пазл әдісі» бойынша суреттерді құрау арқылы үш топқа
бөлінеді
«Бас
бармақ» «Үш
шапалақ» Слайд Түрлі- түсті
жүрекшелер Стикерлер Суреттер
топтамасы Слайдтар Сабақтың
ортасы 1.Сөздікпен
жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты
сөздіктермен жұмыс. «Прожeктоp модeлi» әдісі
арқылы жаңа сөздеpмeн жұмыс жүргiзілeді. «Лотeрeя бaрaбaны» әдісі
aрқылы жaңа сөздeрді мeңгeрeді. Мақсаты: жaңа сөздepдің мағынacын
түciну, cөз тipкесінeн сұpaқтаp құрacтыpу. Жазылым. Қосымша
тапсырма
Оқушы
қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша
түсіндіреді ЕББҚ
(Зейін тапшылығы және
гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау
көрсетіледі Жеке қажеттілігі бар
оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты
орындайды 1-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Мұғалім бағыт- бағдар береді. Оқылым 3- тапсырма Топтық жұмыс Айтылым Айтылым 8-тапсырма Жұптық жұмыс 7-тапсырма Жазылым 4-тапсырма Жазылым 5-тапсырма Айтылым Тыңдалым,айтылым. Қасиеттер-
качества Бағытталған-
направлены Артықшылық-преимущество Қаржыгер-финансист Заңгер-юрист Сәулетші-архитектор Бағдарламашы-программист Дінтанушы-религиовед Жазылым Синквэйн «Мамандық» Айтылым Сұрақтарға жауап
бер. *Қандай мамандық түрлерін
білесіңдер? *Қандай мамандық иелері
ұнайды?Несімен ұнайды? *ЖАқсы маман болу үшін адамға
қандай қасиеттер керек? Жазылым Арқан байлап беліне Шымырлықпен бекіне Өрмелейтін қай өрен Шыңның шырқау шегіне Айтылым .«ПОПС
формуласы» әдісі 1. «Біздің ойымызша,
қазіргі өмірде сұранысқа ие мамандық
— ....» 2. Себебі, біз оны
былай түсіндіреміз, ……» 3. «Оны біз мына мысалдармен дәлелдей
аламыз, ……» 4. Осыған байланысты мынадай
қорытындыға келдік, …….» Айтылым Абайдың «Сен де бір кірпіш
дүниеге, кетігін тап та, бар қалан ...» деген өлең жолдарын қалай
түсінесің? Диалог. Досыңмен өздерің
ұнататын мамандық жайында әңгімелес. Жазылым Мамандыққа байланысты кестені
толтырыңдар. Мамандықтар Не істейді? Заңгер Қаржыгер Сәулетші Оқытушы Бағдарламашы Дінтанушы Жазылым Топқа бөлініп, қалаған
мамандықтарыңның артықшылығын айт.
«Смайликтер»
Дескриптор 3
балл -Тақырыпқа сипаттама
береді -Ойын
айтады
«Бағдаршам»
Дескриптор: -Сұраққа жауап
береді -Пікірін
білдіреді «Қол
шапалақ»
Дескриптор 5 балл -Талқылайды -Пікірін
білдіреді «Бас
бармақ»
Өзара бағалау:
«Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор 3 балл -Ойын жазады «Қоқыс
жәшігі» Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасын беру : 2,
6-
тапсырма
Кері байланыс «БББ»
Өз деңгейлерін анықтайды.
«Білемін, білгім келеді,
білдім»
Бағалау Мұғалім формативті
бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы
формативті бағалау жүргізіледі. Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 8. Болашақ мамандықтары Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
6 Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар : Сабақтың
тақырыбы: 2.
Мамандық-кез келген еңбектің атауы Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары 6.2.4.1 - шағын көлемді
мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне
салыстыру жасау; 6.3.2.1 - ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін
анықтау (күнделік); Сабақтың мақсаты : Барлық
оқушылар: шағын көлемді мәтіндегі жеке
эпизодтарды сипаттайды және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасай
алады; ресми
стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтайды
(күнделік); Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы «Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: «Сенің есімін»
жаттығуы. Мақсаты: топ ішінде
жағымды атмосфера қалыптастыру, өздерін жоғары бағалауға
дағдыландыру. Әр оқушы өз есімін
параққа жазып, әр әріпіне жағымды сөздер табады. Мысалы:
Мақсат М-мейірімді А-ақылды Қ-қабілетті С-сыпайы А-айбарлы Т-терең
ойлы Жағымды сөздерді
жазғаннан кейін барлығы оқып
шығады. Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер мамандық дегенді қалай
түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. « Мамандық пен кәсіптің
айырмашылығы не? » туралы білімдерін тексеру және слайд арқылы
ауылдың орналасу жиынтығы туралы суреттерден көрсету бойынша жұмыс.
Мамандық деген не? Мамандық не үшін қажет?Осы аталған сұрақтар
төңірегінде 3 топ жұмыс атқарып, өз ойларын, пікірлерін ортаға
салып жұмыс атқарады.
«Смайликтер» Слайд Қима қағаздар Сабақтың
ортасы 1.Сөздікпен
жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа бай | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














