Математика 6-сынып
«Алғабас негізгі орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы.
|
Бөлім: |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мағжан Мерей Серікқызы |
|
|
Күні |
22.10.2024 ж. |
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.14 рационал сандарды азайтуды орындау; 6.1.2.24 координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- рационал сандарды азайтуды орындайды; - координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табады; |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Сабақтың басында акцент жасау: - оқушылардың зейін қоюына - психологиялық ахуал орнату: «Қос жұлдыз» әдісі |
- мұғалімге назарларын аударып, сабаққа зейін қояды - психологиялық ахуал орнатуға ат салысады |
|
|
|
Сабақтың ортасы Жаңа тақырыппен танысу (10 мин) Сергіту сәті (5 мин) Есеп шығару (20 мин) |
Жаңа тақырыппен таныстыру Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін, оның оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек «Логика қайда?» №428 есеп Азайтуды орындаңдар: 1) (+6) – (–8); (–1) – (–3);(–9) – (+10); 2) (+9) – (–5); (+4) – (+4);(–6) – (–11); 3) (–7,1) – (–7,1); (–7,1) – (+7,1); (+7,1) – (–7,1)
№429 есеп Айырманы табыңдар: 1) – 5,7 – (–1,3); – 7,5 – (–2,1); – 8,9 – (–3,7); 2) – 6 – (+8,1); – 5 – (+6,7); – 8 – (+9,5); 3) 3,5 – (+7);3,6 – (–5); 4,6 – (+2,5) №432 есеп Кестені толтырыңдар:
№433 есеп Теңдеуді шешіп, оны тексеріңдер: 1) x + (–5) = 2; 4) – 6 + x = –2; 2) 8 + y = –3; 5) y + 7 = –13; 3) 14 + x = –6; 6) x + 11 = –4. |
Жаңа тақырыппен танысады, мысалдарды талдайды.
Сергіту сәтін жасайды Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
|
Жазбаша бағалау Өзін өзі бағалау Жұптық бағалау Өзін-өзі бағалау |
Оқулық: Математика 6 сынып |
|
Қорытынды (2 мин) |
«Сәттілік купоны» әдісі |
Үй тапсырмасы: №430, №431 есептер |
|
Қима қағаз |
|
Сабақтың соңы (3 мин) |
Рефлексия «Телефондағы хат» әдісі |
Рефлексия жасайды |
өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып ҚМЖ 22.10.2024
6 сынып ҚМЖ 22.10.2024
Математика 6-сынып
«Алғабас негізгі орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы.
|
Бөлім: |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мағжан Мерей Серікқызы |
|
|
Күні |
22.10.2024 ж. |
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.14 рационал сандарды азайтуды орындау; 6.1.2.24 координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- рационал сандарды азайтуды орындайды; - координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табады; |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Сабақтың басында акцент жасау: - оқушылардың зейін қоюына - психологиялық ахуал орнату: «Қос жұлдыз» әдісі |
- мұғалімге назарларын аударып, сабаққа зейін қояды - психологиялық ахуал орнатуға ат салысады |
|
|
|
Сабақтың ортасы Жаңа тақырыппен танысу (10 мин) Сергіту сәті (5 мин) Есеп шығару (20 мин) |
Жаңа тақырыппен таныстыру Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін, оның оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек «Логика қайда?» №428 есеп Азайтуды орындаңдар: 1) (+6) – (–8); (–1) – (–3);(–9) – (+10); 2) (+9) – (–5); (+4) – (+4);(–6) – (–11); 3) (–7,1) – (–7,1); (–7,1) – (+7,1); (+7,1) – (–7,1)
№429 есеп Айырманы табыңдар: 1) – 5,7 – (–1,3); – 7,5 – (–2,1); – 8,9 – (–3,7); 2) – 6 – (+8,1); – 5 – (+6,7); – 8 – (+9,5); 3) 3,5 – (+7);3,6 – (–5); 4,6 – (+2,5) №432 есеп Кестені толтырыңдар:
№433 есеп Теңдеуді шешіп, оны тексеріңдер: 1) x + (–5) = 2; 4) – 6 + x = –2; 2) 8 + y = –3; 5) y + 7 = –13; 3) 14 + x = –6; 6) x + 11 = –4. |
Жаңа тақырыппен танысады, мысалдарды талдайды.
Сергіту сәтін жасайды Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
|
Жазбаша бағалау Өзін өзі бағалау Жұптық бағалау Өзін-өзі бағалау |
Оқулық: Математика 6 сынып |
|
Қорытынды (2 мин) |
«Сәттілік купоны» әдісі |
Үй тапсырмасы: №430, №431 есептер |
|
Қима қағаз |
|
Сабақтың соңы (3 мин) |
Рефлексия «Телефондағы хат» әдісі |
Рефлексия жасайды |
өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз














