Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсығұл М.С |
|
Күні: |
24.11.2023 |
|
Сыныбы: 6 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындайды. |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу: І топ «Қосу», ІІ топ «Азайту», ІІІ топ «Көбейту» IV- «Бөлу» Смайликтер арқылы оқушының бүгінгі көңіл күйін анықтайды. |
Оқушы сабаққа дайындалады, өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді. Құндылықтарына баулу: Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту. Бір – бірінің пікірлерін құрметтеу, қабылдау.Оқушылардың өз бетімен білім алу дағдыларын қалыптастыру.
|
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
«Кім жылдам» әдісі 7 мин. |
Wordwall арқылы сұраққа жауап алып отырады. |
Сұрақ-жауапты интерактивті тақтадан қарайды (иә немесе жоқ деп жауап береді) 1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең. (иә) 2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан. (иә) 4) Кез келген теріс сан нөлден үлкен. (жоқ) 5) Оң санның модулі сол санның өзіне тең. (иә) 6) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан. (иә) 7) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең. (жоқ) 8) Таңбалары теріс екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 9) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен. (жоқ) 10)Таңбалары оң және теріс санның көбейтіндісі оң сан. (жоқ). |
Дескриптор -Сұрақтарға ауызша жауап береді Жалпы балл-1 |
https://wordwall.net/resource/64435431 |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Тапсырмалар слайд арқылы тексеріледі |
Топтық жұмыс «Қосу» тобына
«Азайту» тобына
«Көбейту» тобына
«Бөлу» тобына
А
деңгей
В
деңгей
С
деңгей |
Дескриптор: -Амалдардың орындалу ретін анықтайды -Рационал сандармен арифметка-лық амалдарды орындайды Жалпы балл-3 |
Презентация |
|
8 мин |
Ойлан – Жұптас – Бөліс Жұптық жұмыс |
|
Дескриптор -рационал сандармен амалдарды орындайды Жалпы балл -3 |
Таратпа қағаздар |
|
5 мин |
Жеке жұмыс |
|
Дескриптор - теңдеуді шығарады -рационал сандармен арифметикалық амалдар орындайды -мәнін табады -сандарды 0-мен салыстырады Жалпы балл -3 |
|
|
Сабақтың соңы. 5 мин Үй тапсырма оқулықтан есеп |
Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған білімім... Бүгінгі сабақта қиналған тұстарым... Келесі сабақта қиналған тұстарымды қалай шешемін... |
Оқушы өз ой-пікірін білдіреді. Дескриптор бойынша өзін – өзі бағалайды. |
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Бағалау парақшалар https://padlet.com/zhmanshuk30_/my-luminous-padlet-by8fa11mqk2cvthv
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану математика ашық сабақ
6 сынып Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану математика ашық сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсығұл М.С |
|
Күні: |
24.11.2023 |
|
Сыныбы: 6 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындайды. |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу: І топ «Қосу», ІІ топ «Азайту», ІІІ топ «Көбейту» IV- «Бөлу» Смайликтер арқылы оқушының бүгінгі көңіл күйін анықтайды. |
Оқушы сабаққа дайындалады, өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді. Құндылықтарына баулу: Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту. Бір – бірінің пікірлерін құрметтеу, қабылдау.Оқушылардың өз бетімен білім алу дағдыларын қалыптастыру.
|
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
«Кім жылдам» әдісі 7 мин. |
Wordwall арқылы сұраққа жауап алып отырады. |
Сұрақ-жауапты интерактивті тақтадан қарайды (иә немесе жоқ деп жауап береді) 1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең. (иә) 2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан. (иә) 4) Кез келген теріс сан нөлден үлкен. (жоқ) 5) Оң санның модулі сол санның өзіне тең. (иә) 6) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан. (иә) 7) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең. (жоқ) 8) Таңбалары теріс екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 9) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен. (жоқ) 10)Таңбалары оң және теріс санның көбейтіндісі оң сан. (жоқ). |
Дескриптор -Сұрақтарға ауызша жауап береді Жалпы балл-1 |
https://wordwall.net/resource/64435431 |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Тапсырмалар слайд арқылы тексеріледі |
Топтық жұмыс «Қосу» тобына
«Азайту» тобына
«Көбейту» тобына
«Бөлу» тобына
А
деңгей
В
деңгей
С
деңгей |
Дескриптор: -Амалдардың орындалу ретін анықтайды -Рационал сандармен арифметка-лық амалдарды орындайды Жалпы балл-3 |
Презентация |
|
8 мин |
Ойлан – Жұптас – Бөліс Жұптық жұмыс |
|
Дескриптор -рационал сандармен амалдарды орындайды Жалпы балл -3 |
Таратпа қағаздар |
|
5 мин |
Жеке жұмыс |
|
Дескриптор - теңдеуді шығарады -рационал сандармен арифметикалық амалдар орындайды -мәнін табады -сандарды 0-мен салыстырады Жалпы балл -3 |
|
|
Сабақтың соңы. 5 мин Үй тапсырма оқулықтан есеп |
Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған білімім... Бүгінгі сабақта қиналған тұстарым... Келесі сабақта қиналған тұстарымды қалай шешемін... |
Оқушы өз ой-пікірін білдіреді. Дескриптор бойынша өзін – өзі бағалайды. |
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Бағалау парақшалар https://padlet.com/zhmanshuk30_/my-luminous-padlet-by8fa11mqk2cvthv
|
шағым қалдыра аласыз

























