|
1 Бөлім: Визуалды өнер |
Мектеп: М.Әуезов атындағы ЖББМ |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ержігіт Бағдат Ерғалиұлы |
||||||
|
Күні: |
11.10.2024 |
||||||
|
Сынып:6«А-Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар). |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Анимация өнерімен танысу; Қазақ мультипликация өнерінің қалыптасу тарихын қарастыру; |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әректі |
бағалау |
ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. |
Динамикалық бейненің пайда болу тарихы туралы бейнебаян . Бейнефильмді тамашалай отыра, оқушылар мультфильмнің пайда болу тарихын, жылын, елін, алғашқы анимациялық фильм туралы ақпаратты скетчбукке тізіп, жазып отыруы |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
|||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Әнгімелесу. Сұрақтар: Қандай мультфильмдерді көруді ұнатасыңдар? Мультфильмдер қалай жасалады деп ойлайсыздар? Мультфильм мен бейнелеу өнерінің байланысы бар деп санайсыздар ма? Неге? Әлемде пайда болған ең алғашқы мультфильмді білесіңдер ме? *анимация, мультипликация, мультфильм, мультипликатор, аниматор, «сиқырлы фонарь», «Фенакистископ», «Тауматроп», «Зоотроп». *Менің ойымша, анимациялық өнерде қозғалатын ..... тақырыптар, балалардың тәрбиесіне тигізер әсері мол. Себебі,..... ТАПСЫРМА: Түрлі дереккөздерді қолданып, зерттеу жұмысын жүргіз. 1топ: Ғылыми өнер табыстардың («Фенакистископ») мультипликация өнерінің пайда болуы мен дамуына тигізген әсерін зерделе; 2 топ: Қазақстандық мультипликацияның пайда болу тарихын қарастырады(тұңғыш отандық анимациялық фильм «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» реж.Әмен Хайд . Кері байланыс «Сабақтағы менің орыным» өздерінің орындарын белгілеп, қысқаша мәлімет береді. |
Топтық жұмысты бағалау үшін оқушылар постерлерін таныстыру барысында келесі топ сыныптастарының зерттеу жұмысының сапасына, критерийлердің орындалуына көңіл қояды Оқушылар өз ойларымен бөлісу |
Тапсырманың дискрипторлары: Фактілерді көрсетті; *Қызықты ақпараттарды тапты; *Терминологияны қолданды; *Зерттеу нәтижесін постер ретінде таныстырды. *Топтық жұмысты жүйелі орындады; *Таныстырылым регламентінен(2 мин) ауытқымады. |
(Қазақ анимациясы стикер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып Сабақтан тыс Анимация .docx
6 сынып Сабақтан тыс Анимация .docx
|
1 Бөлім: Визуалды өнер |
Мектеп: М.Әуезов атындағы ЖББМ |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ержігіт Бағдат Ерғалиұлы |
||||||
|
Күні: |
11.10.2024 |
||||||
|
Сынып:6«А-Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар). |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Анимация өнерімен танысу; Қазақ мультипликация өнерінің қалыптасу тарихын қарастыру; |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әректі |
бағалау |
ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. |
Динамикалық бейненің пайда болу тарихы туралы бейнебаян . Бейнефильмді тамашалай отыра, оқушылар мультфильмнің пайда болу тарихын, жылын, елін, алғашқы анимациялық фильм туралы ақпаратты скетчбукке тізіп, жазып отыруы |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
|||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Әнгімелесу. Сұрақтар: Қандай мультфильмдерді көруді ұнатасыңдар? Мультфильмдер қалай жасалады деп ойлайсыздар? Мультфильм мен бейнелеу өнерінің байланысы бар деп санайсыздар ма? Неге? Әлемде пайда болған ең алғашқы мультфильмді білесіңдер ме? *анимация, мультипликация, мультфильм, мультипликатор, аниматор, «сиқырлы фонарь», «Фенакистископ», «Тауматроп», «Зоотроп». *Менің ойымша, анимациялық өнерде қозғалатын ..... тақырыптар, балалардың тәрбиесіне тигізер әсері мол. Себебі,..... ТАПСЫРМА: Түрлі дереккөздерді қолданып, зерттеу жұмысын жүргіз. 1топ: Ғылыми өнер табыстардың («Фенакистископ») мультипликация өнерінің пайда болуы мен дамуына тигізген әсерін зерделе; 2 топ: Қазақстандық мультипликацияның пайда болу тарихын қарастырады(тұңғыш отандық анимациялық фильм «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» реж.Әмен Хайд . Кері байланыс «Сабақтағы менің орыным» өздерінің орындарын белгілеп, қысқаша мәлімет береді. |
Топтық жұмысты бағалау үшін оқушылар постерлерін таныстыру барысында келесі топ сыныптастарының зерттеу жұмысының сапасына, критерийлердің орындалуына көңіл қояды Оқушылар өз ойларымен бөлісу |
Тапсырманың дискрипторлары: Фактілерді көрсетті; *Қызықты ақпараттарды тапты; *Терминологияны қолданды; *Зерттеу нәтижесін постер ретінде таныстырды. *Топтық жұмысты жүйелі орындады; *Таныстырылым регламентінен(2 мин) ауытқымады. |
(Қазақ анимациясы стикер |
|||
шағым қалдыра аласыз













