6 сыныпЭлектрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтары. Тәжірибелік жұмыс

Тақырып бойынша 11 материал табылды

6 сыныпЭлектрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтары. Тәжірибелік жұмыс

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ технология пәні ұлдар тобына арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Көркем еңбек

Мектеп:

Күні: .

Оқытушының аты-жөні: Кабдолаев Куанышбек Калелович

Сынып: 6 сабақ № 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы:

Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтары. Тәжірибелік жұмыс

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

6.2.2.1-Табиғи, жасанды және конструктивті материалдарды өңдеу үшін пайдаланатын

қозғалысты беру механизмдері мен қол электрлік құралдардың

құрылысын анықтайды және сипаттайды

6.2.6.2-Қол электрлі құралдары мен жабдықтарымен қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдерін, еңбек гигиенасы ережелерін (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру мен тазалау, арнайы киімде жұмыс істеу) білу және түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы орындай алады: Қол электрлі құралдары мен жабдықтарының құрылысын анықтайды;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: еңбек гигиенасы ережелері және қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдері қолдана алады;

Кейбір оқушылар орындай алады: Дербестік көрсетіп, ерекше ой айтады, түсіндіреді.

Құндылықтарды дарыту

ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП

  • тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну;

  • Мәдени мұра: қолөнер – қазақ халқының бай мәдени мұрасының бір бөлігі. Бұл өнер түрі тарих, дәстүр, және халықтың дүниетанымын көрсетеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы


5 мин


Сәлемдесу.

Ұйымдастыру кезеңі

1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеп бағдар беріледі. Сыныпты сабаққа дайындау.

3. Cабақ тақырыбымен, мақсатымен және

критерийлермен танысады.

4. Бағалау;

5. Талдау;

6. Рефлексия.

Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді.

Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау.

Оқулықтағы суреттер

Ортасы









20-25 мин



















10 мин


Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіру/сұхбат- пікір талқылау

Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

«Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі арқылы жылдам сұрақтар қоямын . Мүмкіндігінше төмендегі сөздерді пайдалану ұсынылады.

бағалайды.

Кері байланыс:

Мадақтау сөздер «Басбармақ» әдісі

Оқушылар жауаптарына кері байланыс беріп, сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.


Мағынаны тану кезеңі. Дизайн және технология. Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтары


Кері байланыс

  • Сабақта жаңадан не білдік?

  • Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын қалай қолдану туралы ойыңызбен бөлісіңіз!

Құрметті оқушы! Бүгінгі сабақта сіздер қуыршақ жасау жолдары мен мектебіміздің пән мұғалімінің көрмесімен танысып білдіңіздер.

Бүгінгі сабағымыз аяқталды сау болыңыздар!

Мәдени білімнің артуы: Оқушылар қазақ халқының қолөнер өнерінің тарихы мен мәні туралы терең түсінік алады.

Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.

Оқушылар картиналар көшірмесіне ізденіс жасап, талдап, төмендегі сұрақтарға жауап береді.


Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді.


Презентация:

Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады



Дескриптор

Қол электрлі құралдары мен жабдықтарының құрылысын анықтайды;

еңбек гигиенасы ережелері және қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдері қолдана алады;

.


Құрал- жабдықтар және материалдар:картон, түрлі түсті қағаз, желім, қайшы, сызу үшін материалдар (карындашсызғыш, өшіргіш және т.б)



Аяқталуы


5 мин


7. Сабақтың шарттары бойынша нәтиженің өзіңдік бақылау және өзіңдік бағалау.

Сабақтың соңында жүргізілген жұмысқа талдау жасайды және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жерін әрі жетілдіру керек екендігіне жазылымдар (рефлексия)жасайды.

8. Қорытынды шығару.

Оқушылармен келесі сұрақтарды талқылаңыз:

  • Талшықтар түрлерін атаңыздар.

  • Мата қандай жіптерден құрайтының атаңыз?

  • Жіп негіздері мен ілмекке сипаттама беріңіз .

  • Өсімдік талшықтардан құралған маталарды атаңыз?

Киімнен басқа матадан нені жасайды?

Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады


Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.03.2025
229
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі