6-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
1 тарау.Классикалық музыканың үздік туындылары |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сыныбы |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Симфониялық музыка |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.1.2 – оркестрлер түрлеріндегі музыкалық аспаптардың дыбысталуын ажытару, топқа жіктеу; 6.1.2.1 – классикалық музыка жанрлары мен түрлерін анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Симфониялық музыка туралы түсінік алу.Симфониялық музыка негізін салушылармен танысу.Тыңдаған музыкалық шығарманы талдау Оркестр түрлеріндегі музыкалық аспаптардың дыбысталуын ажырату |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Оқушылармен әндетіп амандасу Сәлеметсіңдерме? |
-Сәлем бердік сізге! Ән сабағы сыйласын, Жарқын көңіл бізге! |
|
|
||||||||||||||||||
|
5-мин |
Сабақ барысы. Симфониялық музыка 1.Ақпарат іздеу. «Микрфон» әдісін пайдалана отырып, Батыс Еуропа классикалық музыкасының даму кезеңдерімен, оның өкілдері туралы,симфониялық музыка туралы ақпарат жинақтау. |
Сабақ тақырыбын дәптерге жазады, ақпарат іздейді |
Бірін-бірі бағалау |
Оқулық 10-бет |
||||||||||||||||||
|
15 мин 5мин 3мин 2мин 12 мин |
2.Музыка тыңдау және талдау А).В.А. Моцарт.№ 40симфониясының 1-бөлімінен үзінді тыңдау
Б).Қапан Мусин «Жайлауда» симфониялық поэма
В)Веен диаграммасы.
№ 40симфония
«
3. Музыкалық сауаттылық. Симфония,симфониялық поэма,сюита,увертюра,концерт,фантазия т,б 4.Музыкалық –орындаушылық іс-әрекет
А)Дауыс жаттығуы.С-dur
Б) 1-нұсқа Халық әні.»Ақ дариға» 2-нұсқа эстрада әншісі Шахизада
В)Сұрақтарға жауап беру: 1-нұсқада халық әні «Ақдариға» қандай стильде жазылған? 2-нұсқада қандай стильде?
Г) Әнді караокиге қосылып орындау |
Кестеден сәйкес келетін сөздерді теріп жазып, шығарманы сипаттау
Балалар дәптерге орындайды
жаңа музыкалық терминдерді дәптерлеріне жазады
Қол қимылы арқылы, әндете орындау
|
Өзін-өзі бағалау
Бірін-бірі бағалау |
https://youtu.be/xLAPstwuvG0
https://www.youtube.com/watch?v=tZGu kqg0BAE
https://www.youtube.com/watch?v=u9Xc5NmgGas
https://www.youtube.com/watch?v=vYsYp6FnbTY
|
||||||||||||||||||
|
3мин |
Бағалау.
|
Соль-керемет! Ми-жақсы! До-талаптан!
|
|
Дж. Кервен.
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6 сынып.Симфониялық музыка
6 сынып.Симфониялық музыка
6-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
1 тарау.Классикалық музыканың үздік туындылары |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сыныбы |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Симфониялық музыка |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.1.2 – оркестрлер түрлеріндегі музыкалық аспаптардың дыбысталуын ажытару, топқа жіктеу; 6.1.2.1 – классикалық музыка жанрлары мен түрлерін анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Симфониялық музыка туралы түсінік алу.Симфониялық музыка негізін салушылармен танысу.Тыңдаған музыкалық шығарманы талдау Оркестр түрлеріндегі музыкалық аспаптардың дыбысталуын ажырату |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Оқушылармен әндетіп амандасу Сәлеметсіңдерме? |
-Сәлем бердік сізге! Ән сабағы сыйласын, Жарқын көңіл бізге! |
|
|
||||||||||||||||||
|
5-мин |
Сабақ барысы. Симфониялық музыка 1.Ақпарат іздеу. «Микрфон» әдісін пайдалана отырып, Батыс Еуропа классикалық музыкасының даму кезеңдерімен, оның өкілдері туралы,симфониялық музыка туралы ақпарат жинақтау. |
Сабақ тақырыбын дәптерге жазады, ақпарат іздейді |
Бірін-бірі бағалау |
Оқулық 10-бет |
||||||||||||||||||
|
15 мин 5мин 3мин 2мин 12 мин |
2.Музыка тыңдау және талдау А).В.А. Моцарт.№ 40симфониясының 1-бөлімінен үзінді тыңдау
Б).Қапан Мусин «Жайлауда» симфониялық поэма
В)Веен диаграммасы.
№ 40симфония
«
3. Музыкалық сауаттылық. Симфония,симфониялық поэма,сюита,увертюра,концерт,фантазия т,б 4.Музыкалық –орындаушылық іс-әрекет
А)Дауыс жаттығуы.С-dur
Б) 1-нұсқа Халық әні.»Ақ дариға» 2-нұсқа эстрада әншісі Шахизада
В)Сұрақтарға жауап беру: 1-нұсқада халық әні «Ақдариға» қандай стильде жазылған? 2-нұсқада қандай стильде?
Г) Әнді караокиге қосылып орындау |
Кестеден сәйкес келетін сөздерді теріп жазып, шығарманы сипаттау
Балалар дәптерге орындайды
жаңа музыкалық терминдерді дәптерлеріне жазады
Қол қимылы арқылы, әндете орындау
|
Өзін-өзі бағалау
Бірін-бірі бағалау |
https://youtu.be/xLAPstwuvG0
https://www.youtube.com/watch?v=tZGu kqg0BAE
https://www.youtube.com/watch?v=u9Xc5NmgGas
https://www.youtube.com/watch?v=vYsYp6FnbTY
|
||||||||||||||||||
|
3мин |
Бағалау.
|
Соль-керемет! Ми-жақсы! До-талаптан!
|
|
Дж. Кервен.
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
Жайлауда»













