Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
4 БӨЛІМ Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мұрат Нұрдана |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№25 Гиперсілтемелер |
|
|
Оқу мақсатына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Көлемді құжаттармен жұмыс істегенде құжаттың бір тарауынан екінші тарауына жылдам өту жолдарымен танысу. Мәтіндік редакторда гиперсілтемелерді қалай ұйымдастыруға болатынын білу. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Білу 5 мин |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Ұйымдастыру кезеңі оқушыларды топқа бөлу 1 топ – Word 2 топ – браузер
«Ребус» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Өткен тақырыпты қайталау «Миға шабуыл» әдісі арқылы SpinnerWeel платформасында үй тапсырмасын сұрау.
|
Мұғаліммен амандасады. Кезекші оқушы сабаққа келмеген оқушыларды айтады. Оқушылар берілген ребусты шешеді Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Спиннер велл платформасында қайталау. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Интерактивті тақта https://spinthewheel.io/wheels/MXXYhBQgqoNZykUorIWU |
|
Сабақтың ортасы 5 мин Түсіну Қолдану 6 мин Талдау 3 мин Жинақтау 6 мин |
Мұғалім жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіреді Жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарға видео ролик көріп, презентация бойынша түсінік береді.
Гиперсілтеме – бұл басқа слайд -құжаттың адресі байланысқан тектің үзіндісі немесе құрамдас обьект. Гиперсілтемені шерту басқа құжатқа, басқа презентацияға немесе Интернеттегі WEB-бетке көшуді жүзеге асырады. Топтық жұмыс. Тапсырма 1. «Ойлан-Бірік-Бөліс» әдісі арқылы топтық тапсырма.
Мақсатқа оралу Гиперсілтеме түрлерін анықтай алды ма? Жұптық жұмыс. Тапсырма 2. «Сәйкесін тап» әдісі арқылы жұптық тапсырма. Суретке қараңыз. Батырма атауларын оның сипаттамасымен сәйкестендіріңіз.
Мақсатқа оралу Батырма атауларын анықтай алдық па? Жеке жұмыс Тапсырма 3 Берілген мәтінді теріп жазып, гиперсілтеме қойыңыз.
Мақсатқа оралу Гиперсілтеме батырмасын қоя алды ма? |
Презентацияға назар аударады. Оқушылар дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Әр топ гиперсілтеме түрін анықтап,қорғай алды. Оқушылар дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Батырма атауларын сипаттамасымен сәйкестендіре алады. Оқушылар дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Мәтінді Word бағдарламасына теріп жазды. «Жаңбыр» сөзіне гиперсілтеме қойды. |
Дескриптор: Гиперсілтемелердің түрін тауып анықтама береді. «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор:
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор:
|
Интерактивті тақта Жеке парақ Компьютер |
|
Сабақтың соңы Бағалау 3 мин |
Мұғалім алушылардан кері байланыс алады.
«Диск» әдісі арқылы бағалау. Тиімділігі: Оқушыларға өзін өзі бағалау парағы үлестіріледі. Сабақ қорытындысы бойынша ең көп жүрекше жинаған және соңғы тапсырмада бойынша оқушы тиісті балын алады. |
Рефлексия. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Берілген қағазды толтырып, мұғалімге береді. |
|
Үлестірме қағаз
|
|
2 мин |
Үй тапсырмасы § 25. Гиперсілтемелер. 132 беттегі «Дәптерге орындайық, Үйде орындайық» шартты белгідегі тапсырманы орындау. |
Үй тапсырмасын күнделігіне жазып алады. |
|
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6ә гиперсілтемелер информатика
6ә гиперсілтемелер информатика
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
4 БӨЛІМ Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мұрат Нұрдана |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№25 Гиперсілтемелер |
|
|
Оқу мақсатына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Көлемді құжаттармен жұмыс істегенде құжаттың бір тарауынан екінші тарауына жылдам өту жолдарымен танысу. Мәтіндік редакторда гиперсілтемелерді қалай ұйымдастыруға болатынын білу. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Білу 5 мин |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Ұйымдастыру кезеңі оқушыларды топқа бөлу 1 топ – Word 2 топ – браузер
«Ребус» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Өткен тақырыпты қайталау «Миға шабуыл» әдісі арқылы SpinnerWeel платформасында үй тапсырмасын сұрау.
|
Мұғаліммен амандасады. Кезекші оқушы сабаққа келмеген оқушыларды айтады. Оқушылар берілген ребусты шешеді Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Спиннер велл платформасында қайталау. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Интерактивті тақта https://spinthewheel.io/wheels/MXXYhBQgqoNZykUorIWU |
|
Сабақтың ортасы 5 мин Түсіну Қолдану 6 мин Талдау 3 мин Жинақтау 6 мин |
Мұғалім жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіреді Жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарға видео ролик көріп, презентация бойынша түсінік береді.
Гиперсілтеме – бұл басқа слайд -құжаттың адресі байланысқан тектің үзіндісі немесе құрамдас обьект. Гиперсілтемені шерту басқа құжатқа, басқа презентацияға немесе Интернеттегі WEB-бетке көшуді жүзеге асырады. Топтық жұмыс. Тапсырма 1. «Ойлан-Бірік-Бөліс» әдісі арқылы топтық тапсырма.
Мақсатқа оралу Гиперсілтеме түрлерін анықтай алды ма? Жұптық жұмыс. Тапсырма 2. «Сәйкесін тап» әдісі арқылы жұптық тапсырма. Суретке қараңыз. Батырма атауларын оның сипаттамасымен сәйкестендіріңіз.
Мақсатқа оралу Батырма атауларын анықтай алдық па? Жеке жұмыс Тапсырма 3 Берілген мәтінді теріп жазып, гиперсілтеме қойыңыз.
Мақсатқа оралу Гиперсілтеме батырмасын қоя алды ма? |
Презентацияға назар аударады. Оқушылар дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Әр топ гиперсілтеме түрін анықтап,қорғай алды. Оқушылар дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Батырма атауларын сипаттамасымен сәйкестендіре алады. Оқушылар дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Мәтінді Word бағдарламасына теріп жазды. «Жаңбыр» сөзіне гиперсілтеме қойды. |
Дескриптор: Гиперсілтемелердің түрін тауып анықтама береді. «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор:
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор:
|
Интерактивті тақта Жеке парақ Компьютер |
|
Сабақтың соңы Бағалау 3 мин |
Мұғалім алушылардан кері байланыс алады.
«Диск» әдісі арқылы бағалау. Тиімділігі: Оқушыларға өзін өзі бағалау парағы үлестіріледі. Сабақ қорытындысы бойынша ең көп жүрекше жинаған және соңғы тапсырмада бойынша оқушы тиісті балын алады. |
Рефлексия. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Берілген қағазды толтырып, мұғалімге береді. |
|
Үлестірме қағаз
|
|
2 мин |
Үй тапсырмасы § 25. Гиперсілтемелер. 132 беттегі «Дәптерге орындайық, Үйде орындайық» шартты белгідегі тапсырманы орындау. |
Үй тапсырмасын күнделігіне жазып алады. |
|
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз
























