|
|
Бөлім: |
Менің мектебім/ Жануарлар |
|||||
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
|
Күні: |
09.10.2025ж |
|||||
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру 6 сабақ |
|||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 2. 2. 1 жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||
|
|
Сабақтың мақсаты |
жануарлар мен өсімдіктерді салыстыра отырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды |
|||||
|
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 2-апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Туған жер көрікті, Алтындай түске енді. Сарғайып жапырақ, Ауылыма күз келді! Келіңдер балалар, Оқиық біз енді! Өткен тақырыпты еске түсіру, жаңа тақырыпты жариялау «Топтастыру» әдісі арқылы жүреді. -Берілген суреттерді екі бөлікке топтастырыңдар. -1-топқа нені топтастырдыңдар? -2-топта нелер бар? -Дұрыс топтадыңдар. Жанауарлар мен өсімдіктердің суреттері болатын -Табиғатта қандай өзгерістер көріп тұрмыз? -Иә, өсімдіктер күн суыңан соң, жылу жетпей сарғайып жатыр -Ал,құстар мен жануарларда өзгерістер бар ма? -Иә, құстар жылы жаққа ұшып,кей жануарлар ініне кіріп ұйқыға кетеді екен -Олай болса бүгінгі
сабағымызда өсімдіктер тақырыбынан шығып, жануарлар тақырыбына
ойысатын білетін боламыз. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды Жаттығу жасайды Суреттерді топтастырады. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. |
Суреттерді дұрыс топтастырып, сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыруып, «Жапырақтар» әдісімен тиімді кері байланыс жасау.
|
Өсімдіктер мен жануарлар суреттері |
|||
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. Жануарлар, қоректену, көбею. Ә) «Кел, ойланайық» әдісі .
- Жануарларды атаңдар. Қай жануар қайда тіршілік етеді? Б) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, түсіндіреді.
Сергіту сәтінде «Қошақаным» әнін айтқызу. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады. А)Зерттеу Өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтыңдар. Тірек сөздерді пайдаланыңдар .
Ә) Қызықты мәлімет. Барыс туралы бейнежазба көрсетіп, түсіндіру қажет.
ҚБ тапсырма: |
Сөздіктің мағынасын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді. Ән айтады. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: Жануарларды атап, тіршілік ортасын дұрыс анықтайды -3 шапалақ; Жануарларды атап, тіршілік ортасын анықтауда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Жануарларды атай алмаса, тіршілік ортасын анықтай алмаса-1 шапалақ; Тірек сөздерді пайдаланып, өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтады-3 шапалақ; Тірек сөздерді пайдалануда, өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтуда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Тірек сөздерді пайдалануда, өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтуда қиналады -1 шапалақ; |
Жараты-лыстану оқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 22- бет
|
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс: «Жапырақтар» әдісі бойынша өтеді. Жасыл –түсіндім Сары -жартылай түсіндім Қызыл –түсіне алмадым |
Тиісті алма суретін жабыстырады. |
|
|
|||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6саб жаратылыс 1 сынып
6саб жаратылыс 1 сынып
|
|
Бөлім: |
Менің мектебім/ Жануарлар |
|||||
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
|
Күні: |
09.10.2025ж |
|||||
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру 6 сабақ |
|||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 2. 2. 1 жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||
|
|
Сабақтың мақсаты |
жануарлар мен өсімдіктерді салыстыра отырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды |
|||||
|
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 2-апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Туған жер көрікті, Алтындай түске енді. Сарғайып жапырақ, Ауылыма күз келді! Келіңдер балалар, Оқиық біз енді! Өткен тақырыпты еске түсіру, жаңа тақырыпты жариялау «Топтастыру» әдісі арқылы жүреді. -Берілген суреттерді екі бөлікке топтастырыңдар. -1-топқа нені топтастырдыңдар? -2-топта нелер бар? -Дұрыс топтадыңдар. Жанауарлар мен өсімдіктердің суреттері болатын -Табиғатта қандай өзгерістер көріп тұрмыз? -Иә, өсімдіктер күн суыңан соң, жылу жетпей сарғайып жатыр -Ал,құстар мен жануарларда өзгерістер бар ма? -Иә, құстар жылы жаққа ұшып,кей жануарлар ініне кіріп ұйқыға кетеді екен -Олай болса бүгінгі
сабағымызда өсімдіктер тақырыбынан шығып, жануарлар тақырыбына
ойысатын білетін боламыз. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды Жаттығу жасайды Суреттерді топтастырады. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. |
Суреттерді дұрыс топтастырып, сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыруып, «Жапырақтар» әдісімен тиімді кері байланыс жасау.
|
Өсімдіктер мен жануарлар суреттері |
|||
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. Жануарлар, қоректену, көбею. Ә) «Кел, ойланайық» әдісі .
- Жануарларды атаңдар. Қай жануар қайда тіршілік етеді? Б) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, түсіндіреді.
Сергіту сәтінде «Қошақаным» әнін айтқызу. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады. А)Зерттеу Өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтыңдар. Тірек сөздерді пайдаланыңдар .
Ә) Қызықты мәлімет. Барыс туралы бейнежазба көрсетіп, түсіндіру қажет.
ҚБ тапсырма: |
Сөздіктің мағынасын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді. Ән айтады. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: Жануарларды атап, тіршілік ортасын дұрыс анықтайды -3 шапалақ; Жануарларды атап, тіршілік ортасын анықтауда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Жануарларды атай алмаса, тіршілік ортасын анықтай алмаса-1 шапалақ; Тірек сөздерді пайдаланып, өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтады-3 шапалақ; Тірек сөздерді пайдалануда, өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтуда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Тірек сөздерді пайдалануда, өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтуда қиналады -1 шапалақ; |
Жараты-лыстану оқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 22- бет
|
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс: «Жапырақтар» әдісі бойынша өтеді. Жасыл –түсіндім Сары -жартылай түсіндім Қызыл –түсіне алмадым |
Тиісті алма суретін жабыстырады. |
|
|
|||



шағым қалдыра аласыз



















